Close

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 178
  1. #131

    Domyślnie

    A czy kupując auto sprawdzasz od podszewki każdą śrubkę i czemu np: silnik 2.0 ma 140 KM i 190KM?
    Raczej wybierasz ten, który bardziej pasuje do Twoich potrzeb. Wiec kup kartę która bardziej Tobie pasuje i po sprawie, wątek ma kilka stron i cały czas jedno pytanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #132

    Domyślnie

    Zanim dojdziecie, skąd się biorą różnice w pojemności tych kart, pozwolę sobie zadać pytanie w temacie formatu XQD - bo to chyba najwłaściwsze miejsce.
    Obecnie mam dwie karty Lexara, które kupiłem razem z D500 i czytnik do nich:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czytnik-kart-XQD-2.0-LEXAR-XR2-USB-3.0-2.0.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	19881

    Przesiadam się na D850 i chciałbym dokupić trochę pamięci. Lexarów raczej już nie znajdę. Czy ten czytnik będzie widział karty Sony? Gdzieś mi się kiedyś przewijało w którymś z wątków sprzętowych, że były jakieś problemy z kompatybilnością pomiędzy kartami i czytnikami różnych firm. Ale może się mylę... Temat zaginął gdzieś w czeluściach forum. Ktoś używa kart obu tych firm jednocześnie i takiego czytnika?
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    A czy kupując auto sprawdzasz od podszewki każdą śrubkę i czemu np: silnik 2.0 ma 140 KM i 190KM?
    Raczej wybierasz ten, który bardziej pasuje do Twoich potrzeb. Wiec kup kartę która bardziej Tobie pasuje i po sprawie, wątek ma kilka stron i cały czas jedno pytanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jak kupię samochód dostawczy to sprawdzam jaka ma ładowność, objętość i wymiary przestrzeni lądowej, zapraszam jaki ma silnik i szukam opinii na jego temat, czy jest awaryjny, jakie osiąga przebiegi, i jakie są koszty jego eksploatacji. Rozumiem że według Ciebie powinienem kupic nie pytać, i cieszyć się że jest? Przepraszam ale nie, od pytań są fora na których wypowiadają się ludzie mający wiedzę i doświadczenie w temacie, szkoda że tu odrazu każą ci zmienić na panamere bo ładnie wygląda argument ze mas z rodzinke pieciososobowa nie dociera, i na sile wciskają ci auto dla 4 osób... Ale wiem to ładny samochód...

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Zanim dojdziecie, skąd się biorą różnice w pojemności tych kart, pozwolę sobie zadać pytanie w temacie formatu XQD - bo to chyba najwłaściwsze miejsce.
    Obecnie mam dwie karty Lexara, które kupiłem razem z D500 i czytnik do nich:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czytnik-kart-XQD-2.0-LEXAR-XR2-USB-3.0-2.0.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	19881

    Przesiadam się na D850 i chciałbym dokupić trochę pamięci. Lexarów raczej już nie znajdę. Czy ten czytnik będzie widział karty Sony? Gdzieś mi się kiedyś przewijało w którymś z wątków sprzętowych, że były jakieś problemy z kompatybilnością pomiędzy kartami i czytnikami różnych firm. Ale może się mylę... Temat zaginął gdzieś w czeluściach forum. Ktoś używa kart obu tych firm jednocześnie i takiego czytnika?
    O widzisz, switne pytanie, i ja chętnie poznam na nie odpowiedź bo jeszcze nie kupiłem czytnika. A swoją drogą jakie masz pojemności tych kart, jak się sprawują, jakie mają prędkości, robiszkopie równolegle, jakie są twoje wrażenia?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Też tak mam. Dlatego kupiłem potrzebną mi ilość kart 128 GB. To zaleta kart SD, za 150-250 zł można kupić szybką 128. Plus 90% zdjęć robię w 12-bit rawach plus jpg na drugiej karcie. Nie mam oczekiwań, że obydwie karty muszą mieć jednakową pojemność. Nie kupiłem kart 64 czy 32, żeby narzekać, że są mniejsze od 128. Tak samo nie kupiłbym 120, bo jest oczywiste, że wejdzie na nią mniej zdjęć niż na 128. O czym w ogóle dyskutujemy? Aaa, pytanie jest, dlaczego Sony wypuściło kartę 120 GB. Trzymajmy się tematu
    Gratuluję.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #136

    Domyślnie

    Mam 2 Lexary 2933x. 128GB i 64GB. Używane z D500 wystarczały mi na cały wyjazd spotterski. Z D500 w sumie się nie polubiłem i głównie D810 robił całą robotę. Przypuszczam, że z D850 lepiej się zaprzyjaźnię, dlatego wolałbym mieć na każdy dzień jedną kartę 128 GB. Myślałem, że dokupię Lexara, ale nie znalazłem. Ściągać gdzieś zza oceanu mi się nie chce.

    Te Lexary w połączeniu z D500 śmigały aż miło (robiłem w Rawach 14bit skompresowanych bezstratnie). Z D850 nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić bo sezon foto zaczynam wiosną, a aparat dopiero co kupiłem.
    Nigdy nie używałem zapisu równoległego na dwóch kartach. Te rzeczy, do których używam tego sprzętu, akurat robię wyłącznie dla rozrywki. Więc nie mam tu stresów w postaci ryzyka utraty danych.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Mam 2 Lexary 2933x. 128GB i 64GB. Używane z D500 wystarczały mi na cały wyjazd spotterski. Z D500 w sumie się nie polubiłem i głównie D810 robił całą robotę. Przypuszczam, że z D850 lepiej się zaprzyjaźnię, dlatego wolałbym mieć na każdy dzień jedną kartę 128 GB. Myślałem, że dokupię Lexara, ale nie znalazłem. Ściągać gdzieś zza oceanu mi się nie chce.

    Te Lexary w połączeniu z D500 śmigały aż miło (robiłem w Rawach 14bit skompresowanych bezstratnie). Z D850 nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić bo sezon foto zaczynam wiosną, a aparat dopiero co kupiłem.
    Nigdy nie używałem zapisu równoległego na dwóch kartach. Te rzeczy, do których używam tego sprzętu, akurat robię wyłącznie dla rozrywki. Więc nie mam tu stresów w postaci ryzyka utraty danych.
    Super czyli też postawiłes na najszybsze karty i to mnie przekonuje aby mimo wszystko iść w kierunku najszybszych kart. Myślę że z 850 będziesz bardziej zadowolony, jest wyczuwalnie szybsza od 810 a i nowa matryca jakby lepiej maluje, joistik przy blokadzie af robi swoja robote nie trzeba naciagac kciuka ale to moje subiektywne spostrzeżenia. Dzięki.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    Gratuluję.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Wpis nie był adresowany do Ciebie, ale dziękuję

    Jak kupię samochód dostawczy to sprawdzam jaka ma ładowność, objętość...
    Ale wygląda, że tym razem kupiłeś taki samochód bez namysłu, i zakładasz wątek, dlaczego ten, powiedzmy Fiat, ma 12m3 pakę a nie 15, przecież produkują 15m3, jakoś nie ma ich w sklepie, a chcę mieć w firmie 2 takie same samochody, po co w ogóle produkują 12 m3 i 15 m3, przecież 12 jest mniejszy, a ja chcę największy i najszybszy itd, itp.
    Ale, ale, trzymajmy się tematu, pytanie jest jasne a zbaczamy na tematy motoryzacyjne

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wpis nie był adresowany do Ciebie, ale dziękuję


    Ale wygląda, że tym razem kupiłeś taki samochód bez namysłu, i zakładasz wątek, dlaczego ten, powiedzmy Fiat, ma 12m3 pakę a nie 15, przecież produkują 15m3, jakoś nie ma ich w sklepie, a chcę mieć w firmie 2 takie same samochody, po co w ogóle produkują 12 m3 i 15 m3, przecież 12 jest mniejszy, a ja chcę największy i najszybszy itd, itp.
    Ale, ale, trzymajmy się tematu, pytanie jest jasne a zbaczamy na tematy motoryzacyjne
    Pewnie, przapraszam, na telefonie jakos tak dziwnie, nie dokonca ogarnam ten wątek jak na komputerze Obrazowo dla lepszego zrozumienia można i tak opisać problem coś w tym jest

    I tak idąc tym śladem, jak grupa VW zmienila pojemność kultowego diesla z 1,9 na 2,0 to w niedługim czasie okazało się że jeden z pierwszych silników o symbolu BMP, ma mase błędów konstrukcyjnych j pierwsi posiadacze zaczynając od pompy, oleju, przez wtryskiwaczy, pękające głowice itd. Mieli sporo problemów i wydatków... A zmiana była też symboliczna i teoretycznie miła poprawić osiągi i wydajność rozwierconej jednostki. Ale fakt odbiegamy od tematu
    Ostatnio edytowane przez HARNAS ; 14-01-2019 o 11:33

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    Pewnie ... nie dokonca ogarnam ten wątek ...
    Hehehe... Witaj w klubie. Myślę, że tutaj nikt go nie ogarnia. Może 1, 2 strona jeszcze. Ale im dalej tym większy matrix. Brniesz w śmieszność opisując na forum wydumany problem, na który o dziwo mimo całej egzotyki jaką opisujesz dostałeś sporo merytorycznych rozwiązań. Testy, wyliczenia, sugestie. No i w końcu brak odpowiedzi na Twoje główne pytanie też o czymś świadczy - po prostu nikt tego nie wie. Ba, nawet Sony pisze do Ciebie w dyplomatycznych słowach żebyś ich cmoknął w palnik.
    Mam nadzieję, że w końcu doprowadzisz temat do szczęśliwego końca i w Twoim aparacie zagoszczą dwie identycznie duże i jednakowo szybkie karty. A że wykorzystasz tylko jakiś tam ułamek tej szybkości to już inna sprawa której nie pojmiesz.

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. Format
    By gruby in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:03
  5. Format A3
    By paranoid in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •