Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: SpyCat

  1. #1
    an
    Gość

    Domyślnie SpyCat

    Cześć!
    długo obserwowałem forum, aż zdobyłem się na odwagę i wrzucam swoje pierwsze zdjęcie. Mam nadzieję, że wyrazicie o nim jakąkolwiek opinię.
    Dziękuję!

    Załącznik 19721

  2. #2

    Domyślnie

    Krajobraz? Hmmm...
    Zdjęcie pamiątkowe, zrobione przypadkowo, bez dbałości o kadrowanie, z dużym bałaganem w kadrze. Ot kot wystawił głowę i pstryk. Jakby zapolować z jakimś teleobiektyw, skupiając się tylko na kawałku murka, kocie i gałązkach w tle, to może by coś się udało. Tak wyszedł sobie pstryk, o którym niczego sensownego napisać nie można. Jedyny plus, to wyłapanie momentu. Reszta do kitu. Próbuj dalej. Zwierzęta domowe nie są łatwym tematem. Pozdrawiam

  3. #3
    an
    Gość

    Domyślnie

    @madebyzosiek dziękuję, że się pokusiłeś. Krajobraz ... hmm, nie chciałem do portretu Co do aspektów technicznych, to niezręcznie byłoby mi podpiąć tele do huawei, a ów jedynie był pod ręką. Co też zadecydowało o kadrze, ale nie zgodzę się z nadmiernym bałaganem. Ot, tak było. Dziękuję za ten plus "wyłapanie momentu", bo jak jeden pan wspominał to podobno moment decyduje. Poczułem na sobie ów wlepiony wzrok, więc wyjąłem i strzeliłem. Ale, że do kitu? Naprawdę? Wszak on na mnie patrzył, jak ja do tej pory na forum. Więc to taka fasmantagoria lub alegoria.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zgodzisz się z nadmiernym balaganem? Powiem tak, z przodu gałęzie, murek, lot z tylu również gałęzie, nia wiadomo na czym wzrok zatrzymać, co jest głównym celem tego zdjęcia, czy to murek, czy kot, czy może gałęzie. Dlatego kolegs wyżej napisał że balagan. Mi osobiście to zdjęcie nie leży, za dużo na nim wszystkiego. Ro,umiem ,że wykonanie telefonem, lecz to niczego nie usprawiedliwia.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  5. #5
    an
    Gość

    Domyślnie

    @greku792 przyjmuję uwagi z pokorą. Na swoje usprawiedliwienie podkreślam, że o ile nie wiem jak długo ów kolega mnie podpatrywał, o tyle moją reakcją było wyciągnięcie telefonu, strzał i ... już kociambra nie było. Nie było więc też czasu na większe kadrowanie. Może zatem lepiej byłoby tak (o ile taka ingerencja to nie zło i pomijając kompletną utratę jakości):
    Załącznik 19726

  6. #6

    Domyślnie

    Z jak dużego kadru jest to pierwsze zdjęcie cięte? Czy też ten Huawei jest aż tak beznadziejny (ja nie trawię tego pastelowania). Telefonem takiego zdjęcia nie zrobisz, bo musiałbyś być pomiędzy choinką a murkiem, aby kot miał sensowną wielkość w kadrze. Ogólnie, to trzeba się pogodzić z tym, że nie zawsze da się zdjęcie zrobić i sobie po prostu odpuścić.

  7. #7
    an
    Gość

    Domyślnie

    @PM.M pierwsze to jpg prosto z telefonu (bez jakiejkolwiek dlaszej ingerencji), ale to huawei p9 lite, więc nad jakością pliku w ogóle się bym nie zastanawiał i nie o to mi chodziło. Zastanawia mnie tylko kwestia rzekomego bałaganu w kadrze nie pozwalająca zdefiniować podobno podmiotu tegoż zdjęcia.... Naprawdę nie wiadomo co jest celem tego zdjęcia? Murek, kot czy gałęzie? Znaczy, że fotografując kota z przypadku powinienem być niczym Robert Capa?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja tam wiem dokładnie gdzie patrzeć.
    Bałagan w kadrze? Być może ... a z drugiej strony szpion wykorzysta raczej wszelkie mozliwe rozpraszajki by się ukryć.
    Dystans do komentarzy wskazany

  9. #9
    an
    Gość

    Domyślnie

    @fafniak dziękuję
    Jednakże może faktycznie zbyt odważny był mój kot z pierwszego na tym forum zdjęcia... Dlatego zweryfikowałem swoje spojrzenie i poddam pod ocenę jeszcze jedno zdjęcie. Tym razem kot spojrzy z pewną dozą należnej pokory i nieśmiałości. Może tak lepiej?
    Załącznik 19729

  10. #10

    Domyślnie

    Dość odważny debiut na forum fotograficznym... Jeżeli to są pstryki z telefonu, to po prostu są to pstryki z telefonu i żadna ideologia tego nie zmieni... Owszem kot jest tematem, ale jednym z wielu na zdjęciu. Ale na pewno możesz próbować dalej. Powodzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •