Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Cold

  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za komentarze, ale jednak wolę Was przestrzec - kadr centralny to zło i może się skończyć śmiercią lub kalectwem: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Kadr-centralny
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #12

    Domyślnie

    Czwarty raz wracam do tego zdjęcia i mam z nim problem.
    Piec jako taki bez właściwego "otoczenia" w gołym plenerze jest fascynujący. Ale coś mi przeszkadza w zdjęciu które zrobiłeś. Nie umiem zwerbalizować co to jest .
    Natomiast przyszło mi do głowy że chyba spróbowałbym rozpalić w tym piecu
    Ciepłe na zimnym tle.... dodałbym jakąś osobę ogrzewającą ręce przy tym piecu
    Wlazłybm na drabinę i w trochę szerszym kadrze...
    A co jest dookoła?

    (tak sobie piszę) - myślę że drażni mnie ta lewa kępa drzew. Że nie ma ona połączenia z resztą "linii" drzew...

  3. #13

    Domyślnie

    Tak się rozpisujecie o centralnym kadrowaniu, że tak pięknie tutaj zasady są złamane. Wychodzi na to, że te zasady wręcz trzeba łamać Ja niestety się z takim myśleniem nie zgadzam. W tym przypadku centralny kadr zupełnie mi nie pasuje. Piec umieściłbym z lewej strony, tak żeby ruszt patrzył na pustą przestrzeń pola, odnosząc wrażenie nicości, samotności i beznadziejności Oczywiście łamanie zasad jest fajne, tylko mam wrażenie, że dość często robi się to na siłę.
    Inna sprawa, to użycie GO jako środka wyrazu. Mam też wątpliwości i w tym względzie i to nie dlatego, że to krajobraz. Rozumiem, że autor zrobił portret pieca, ale czy nie lepiej by było gdyby na zdjęciu było więcej widać?
    Fuji

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ale coś mi przeszkadza w zdjęciu które zrobiłeś. Nie umiem zwerbalizować co to jest.
    Mam tak samo, ale temat jest otwarty.
    Przejeżdżam obok tego miejsca niemal codziennie od kilkunastu lat i od zawsze mnie fascynuje.
    Jednak wczoraj zrobiłem dopiero czwarte, za to gruntowne podejście - z duszą na ramieniu, bo kilka lat temu, przy drugim, leciwa sąsiadka sąsiedniego gospodarstwa opieprzyła mnie od góry do dołu.
    Jednak chyba już nie żyje, bo nic się nie stało a dom wygląda na martwy...
    A tak w ogóle to ponoć stara wiejska szkoła, której nie dokończono rozbierać.
    Tu masz szerszy widok: https://forum.psioniczni.pl/viewtopi...=15&start=3550

    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS Basket, sorry, nie widziałem Twojego posta.
    Ja nie twierdzę, że pięknie, ale książkowe kadrowanie mi po prostu nie spasowało, bo to ono właśnie wydawało mi się "na siłę".
    A głębia - mam manierę nieprzymykania szkieł, wiem, że to maniera i wiem, że nie wszystkim pasuje.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #15

    Domyślnie

    Ja bym ten piec też widział bardziej tak jak @fafniak pisze szczególnie w połączeniu z GO. Rozpalony i z osobą ogrzewająca się przez tym. Najlepiej dziecko i może jeszcze jakaś gęś Tylko, że wtedy to by bardziej była Shumilova niż twoje zdjęcie. Ty też jesteś rozpoznawalny więc chybq musi zostać tak jak jest

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Aranżacje to nie moja bajka.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #17

    Domyślnie

    Kolega widzę zbanowany???
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #18

    Domyślnie

    Chyba za tytuł zdjęcia z polowym kiblem, bo wątek też zniknął.

  9. #19

    Domyślnie

    Jakieś wyjaśnienie by nam komentującym się przydało, a nie sru i pozamiatane! Tego zdjęcia też nie widać.
    Fuji

  10. #20

    Domyślnie

    Może kilka słów zapodam do siebie jak to widzę.

    Ten piec jak i skasowany sracz w polu to polski krajobraz na rubieżach.
    Oba centralnie kadrowane. Mała architektura wkomponowana w krajobraz.

    Dobrze, że takie zdjęcia się pojawiają.Krajobraz to nie tylko zachody i wschody słońca, w upatrzonych miejscówkach, zdjecia z filtrem nd na statywie. Forum to forum, miejsce dla każdego powinno być zagwarantowane. Poprawność polityczna również nie jest wskazana a powiem więcej, nawet szkodzi

    Opcje w zasadzie były dwie albo tutaj zostawić albo przenieść do architektury. Wybrano trzecią która nie powinna mieć miejsca.

    Jeszcze raz protestuję przeciw kasowaniu postów, samowolnym przenoszeniu, autorytarnym uznawaniu przez modów co wolno a co nie wolno.
    Wolność wypowiedzi przede wszystkim, krążenie wokół tematu i wątków pobocznych jak najbardziej wskazane.


    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Hot'n'Cold
    By hateom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 14:11
  2. [ Portret ] It's cold out here!
    By pellaore in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 11:56
  3. [ Pozostałe ] cold meat
    By noise13 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 14:33
  4. [ Krajobraz ] Cold, colder...
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 23:14
  5. [ Krajobraz ] ...so f***ing cold right now...
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 00:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •