Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: 35 mm czy 50

  1. #1

    Domyślnie 35 mm czy 50

    Witam, niedawno kupiłem body d5500 i zastaniwiam się nad kupnem obiektywu Yn 35 mm F2 albo YN 50 mm F1.8. wcześniej pracowałem na Nikonie d70 z jednym obiektywem :Af 50 mm 1.8 D bo taki dostałem, potem jeszcze chwilę pracowałem tym obiektywem na nowym body ale potem sprzedałem, bo obiektyw jest na "śrubę" i nie współpracuje z moim aparatem. Kilku znajomych profesjonalnych fotografów poleciło mi 35 mm a nie 50, lecz dobrze wspominam 50 a 35 mm nie do końca mi się podoba. Chciałabym fotografować głównie przyrode i robić dużo portretów . Co wybrać.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, ale czy ci profesjonalni znajomi brali pod uwagę yongnuo czy może sigme art ?
    Polecam ci 50mm nikkor G albo jeśli masz możliwość wybrania dobrej sztuki to yongnuo ale jest gorsze ogólnie.

  3. #3

    Domyślnie

    I 50mm lepiej pasuje do idei robienia portretów.
    Co do przyrody - wiele zależy od tego, który jej aspekt cię interesuje.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie czy 35 mm czy 50 mm to nie pytanie co jest lepsze, ale jaki kąt widzenia wolisz. Jak masz zooma to ustaw sobie jedną ogniskowa i porob zdjecia, pozniej druga i zobacz co bardziej pasuje. Generalnie 35 powinna byc bardziej uniwersalna a 50 lepsza pod portrety na D5500 (DX)

  5. #5

    Domyślnie

    Brali pod uwagę ogólnie ogniskową, czytałem dużo na temat obiektywów yongnuo i są bardzo dobre patrząc na ich przystepna cenę. Nie zależy mi jakoś bardzo na super jakości zdjęć, ta która gwarantuje yongnuo mi wystarcza i nie potrzebuje sigmy Art.

  6. #6

    Domyślnie

    IMHO daj sobie spokoj z Younguo, bo fajne sa by sie pobawic, ale nie jako cos do robienia zdjec, bo to loteria. Zarowno AF-S 35/1.8 DX, jak i AF-S 50/1.8 nie sa drogie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale mam niski budżet, czytałem dużo o tych obiektywach i nie są takie jak mówią, są naprawdę dobrze, nawet troszkę lepsze niż te z Nikona

    - - - - kolejny post - - - - - -

    1 Obiektyw kitowy inaczej troche znieszkalca
    2 f5 a f1.8 to jest różnica i nie sprawdzę jak wygląda głębia ostrości,
    3 Obiektyw kitowy nie jest taki ostry jak stałka

  8. #8

    Domyślnie

    Kolega chodzi o kat patrzenia obiektywu jaki Ci bardziej pasuje. Nie o ostrosc i przysłone.

    Mi na przyklad bardziej lezy ogniskowa 35mm na DX i robia nia duzo wiecej zdjec niz 50mm.

    Nie wiem ja osobiscie mam Nikkora 35mm 1.8G i Yongnuo 50mm i jesli chodzi o jakosc to wole Nikkora (ale YN 50mm znow mial śmieszną cene i kryje pelna klatkę )

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie, to jest duza zaleta yongnuo, cena i możliwość założenia na FF , bardziej podoba mi się 50 mm ale z drugiej strony wiem że jakbym chciał robić jakieś portrety w pomieszczeniach albo gdzieś gdzie jest mało miejsca i słabo troche by było, . 50 ładnie rozmywa tło i nie zniekształca ,a 35 jest bardziej uniwersalna, 2 lata pracowałem na 50 mm i było spoko, ( może dlatego że nie próbowałem 35mm),
    Jak ostatnio założyłem 35 to poczułem że to nie dla mnie, lecz miałem go tylko 5 minut w pomieszczeniu.
    I tu mam największy dylemat, bo 50 i 35 mm mają tyle samo zalet co wad

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszD5500 Zobacz posta
    Ale mam niski budżet, czytałem dużo o tych obiektywach i nie są takie jak mówią, są naprawdę dobrze, nawet troszkę lepsze niż te z Nikona

    - - - - kolejny post - - - - - -

    1 Obiektyw kitowy inaczej troche znieszkalca
    2 f5 a f1.8 to jest różnica i nie sprawdzę jak wygląda głębia ostrości,
    3 Obiektyw kitowy nie jest taki ostry jak stałka
    Ale możesz sprawdzić jaka ogniskowa czyli kąt widzenia lepiej ci pasuje, ja na DX wolę 50mm, na pełnej klatce 85mm, a poprzednik w temacie lubi 35mm na DX, pytanie co tobie lepiej pasuje.
    Nikkor G 1.8/50 jest lepszy od YN ale jak budżet nie pozwala to bierz YN, miałem 35mm i 50mm.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •