Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: 35 mm czy 50

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale możesz sprawdzić jaka ogniskowa czyli kąt widzenia lepiej ci pasuje, ja na DX wolę 50mm, na pełnej klatce 85mm, a poprzednik w temacie lubi 35mm na DX, pytanie co tobie lepiej pasuje.
    Nikkor G 1.8/50 jest lepszy od YN ale jak budżet nie pozwala to bierz YN, miałem 35mm i 50mm.
    Czyli lepiej do portretów wziąć 50 mnie?

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do portretu lepiej 50mm na DX, ustaw sobie na obiektywie 50mm i sprawdź jak z odległościami ci pasuje bo w pomieszczeniu możesz się wyrobić.

  3. #13

    Domyślnie

    Dodatkowo twarz robiona na 35mm i na 50mm wygląda inaczej i jak ma być do klasycznego portretu to lepiej 50mm
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #14

    Domyślnie

    Skoro przyroda i portrety to ja może polecę nikkora 60/2.8D makro. SERIO. Całkiem fajne szkło (lekko wolne ale da się żyć). Do portretów ogniskowa super. Do przyrody makro się może przydać.
    Jeżeli wolisz szerzej to możesz spróbować z 40 makro.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Skoro przyroda i portrety to ja może polecę nikkora 60/2.8D makro.
    Szkło jest super, ale założyciel tematu ma D5500, więc lepiej jest rozejrzeć się za 60 2.8G. Miałem go jakiś czas i bardzo dobrze go wspominam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Szkło jest super, ale założyciel tematu ma D5500, więc lepiej jest rozejrzeć się za 60 2.8G. Miałem go jakiś czas i bardzo dobrze go wspominam
    NIE mam kasy na 60 mm

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszD5500 Zobacz posta
    NIE mam kasy na 60 mm
    Więc zamiast kupować teraz szkło, kup skarbonkę. Mówię całkiem serio

  8. #18

    Domyślnie

    Co do ogniskowej, to jest darmowe narzędzie ExposurePlot. https://www.vandel.nl/. Jak się mu poda katalog ze zdjęciami w JPGach z EXIFem, to robi wykresy, jak często są używane czasy, ogniskowe, ISO. Jak przeanalizujesz swoje zdjęcia, to może coś się da wyczytać. Ze skarbonką też dobra rada, bo kto tanio kupuje, ten kupuje dwa razy.

  9. #19

    Domyślnie

    Mam 35tke - uniersalna to jest, ale dzisiaj bralbym 50tke, dupsko da sie odsunac prawie zawsze, a zyskujesz na glebi. Btw, polecam metode rozwoju po szklach, czyli przykladowo 70-200 a nie 4 obiektywy pod dx'a Zamiast 35 bierz 50, 35 jest mocno dxowy (ekwiwalent), 50tka ci zostanie. O ile sie nie myle, brac 50mm 1.8G.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ze skarbonką też dobra rada, bo kto tanio kupuje, ten kupuje dwa razy.
    Po części się nie zgodzę, zależy czego oczekujemy od obiektywu. Swoje YN 35mm kupiłem z czystej ciekawości, nie wiązałem z nim wielkich oczekiwań - i póki co (pewnie się to zmieni) jestem bardzo zadowolony.

    Wracając do autora, nie chce wydawać dużo kasy / fotografuje dla siebie - jak najbardziej polecę mu YN 50mm lub .... kit-owy 18-105 przy odrobinie determinacji na zewnątrz też uda się strzelić portretówkę i do tego szeroki zakres ogniskowych.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •