Close

Strona 17 z 29 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 284
  1. #161

    Domyślnie

    A automatyczną korektę dystorsji masz włączoną?
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  2. #162
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carax Zobacz posta
    Mam obiektyw od około 6 miesięcy....posiadanego wcześniej Tamrona 15-30.
    Jak wypada porównanie ostrości tych 2 obiektywów? (i na jakim body te porównanie, 24 czy 45 Mpx).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #163

    Domyślnie

    A automatyczną korektę dystorsji masz włączoną?
    W aparacie nie można jej wyłączyć w przypadku tego obiektywu.

    Jak wypada porównanie ostrości tych 2 obiektywów?
    Nikon Z6. Nie zauważyłem spadku ostrości, ale może to wynikać z używania niemal zawsze przysłony ok f/13-f/16.

    Na szybko zrobiłem kilka zdjęć z tym samym kadrem, ale różną przysłoną(f/4, f/8, f/16 i f/22), format RAW:

    https://we.tl/t-RpzzQqLr24
    Ostatnio edytowane przez Carax ; 13-04-2021 o 17:32

  4. #164

    Domyślnie

    Używam 14-30 na Z6 od jesieni ubiegłego roku i nigdzie dystorsji falistej się nie dopatrzyłem, ale pewnie się nie znam .
    A tak bardziej serio, to zdjęcia robię w RAW i wywołuję w ViewNX-i i być może ten program automatycznie dokonuje korekcji dystorsji?
    Wysuwany tubus nie jest jakąś specjalną wadą, choć czasami wkurza mnie to, że trzeba go przekręcić by móc zrobić zdjęcie. Ogólnie i mocno subiektywnie, uważam go za najlepsze UWA z jakim miałem do czynienia. Zakres, ostrość, odwzorowanie kolorów, praca pod światło bardzo dobre dla ambitnego amatora. Dla zawodowca są lepsze i dużo droższe rozwiązania.
    Dla mnie ogromnym plusem jest wielkość i waga zestawu Z6+14-30/4+24-70/4. Całość waży i zajmuje tyle miejsca do mój dotychczasowy zestaw wycieczkowy D610+16-35.

  5. #165

    Domyślnie

    @Carax - wielkie dzięki za szybki odzew i RAWy! Wygląda to bardzo przyjemnie @Walle - cała moja przesiadka z DSLR na bezlustro, podyktowana jest głównie chęcią redukcji rozmiarów całego sprzętu. Przez wiele lat używałem D810 + 16-35 i jeśli chodzi o efekty końcowe, to zawsze byłem bardzo zadowolony. Niestety od jakiegoś czasu straciłem trochę zapał (częściowo przez gabaryty właśnie), zabrałem się za inne rzeczy, wróciłem do mojej drugiej miłości czyli rower. Ostatnio trochę mnie naszło żeby znowu pofocić, więc sprzedałem wszystko, kupiłem Z5, 35 i 85 i brakuje mi tylko UWA, żebym miał praktycznie wszystko czego potrzebuję. Osobiście najbardziej podoba mi się Tamron 17-28 f2.8 bo jest dokładnie takie UWA jakie zawsze chciałem mieć Niestety tylko pod Sony a do tych puszek przekonać się nie umiem...
    Wygląda na to, że jutro stanę się posiadaczem tego szkła i trzeba będzie poczynić kilka miejskich "landszaftow"
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #166

    Domyślnie

    Używam 14-30 na Z6 od jesieni ubiegłego roku i nigdzie dystorsji falistej się nie dopatrzyłem, ale pewnie się nie znam .
    Poniżej wycinek ze zdjęcia w powiększeniu. Zwróć uwagę zwłaszcza na krawędź budynku. Może się za bardzo czepiam, ale wydaje mi się, że na Tamronie wyglądało to jednak lepiej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc-210413-221902.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	332,5 KB
ID:	50629

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    @Carax - wielkie dzięki za szybki odzew i RAWy! Wygląda to bardzo przyjemnie @Walle - cała moja przesiadka z DSLR na bezlustro, podyktowana jest głównie chęcią redukcji rozmiarów całego sprzętu. Przez wiele lat używałem D810 + 16-35 i jeśli chodzi o efekty końcowe, to zawsze byłem bardzo zadowolony. Niestety od jakiegoś czasu straciłem trochę zapał (częściowo przez gabaryty właśnie), zabrałem się za inne rzeczy, wróciłem do mojej drugiej miłości czyli rower. Ostatnio trochę mnie naszło żeby znowu pofocić, więc sprzedałem wszystko, kupiłem Z5, 35 i 85 i brakuje mi tylko UWA, żebym miał praktycznie wszystko czego potrzebuję. Osobiście najbardziej podoba mi się Tamron 17-28 f2.8 bo jest dokładnie takie UWA jakie zawsze chciałem mieć Niestety tylko pod Sony a do tych puszek przekonać się nie umiem...
    Wygląda na to, że jutro stanę się posiadaczem tego szkła i trzeba będzie poczynić kilka miejskich "landszaftow"
    Możesz jeszcze pójść inną drogą a mianowicie T17-28/2.8 pod Sony i przejściówka po Z, ale koszty rosną.

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    ...
    Wygląda na to, że jutro stanę się posiadaczem tego szkła i trzeba będzie poczynić kilka miejskich "landszaftow"
    Jak było - a raczej bywało - w RTVAGD w bardzo ciekawej cenie, to się jeszcze wahałem.
    A jak decyzja zapadła, to cena wróciła do "normalnej" :/

    Dlatego z ciekawości zapytam - jest gdzieś obecnie to szkło w atrakcyjnej cenie?
    To znaczy bliżej 5, niż 6 tysięcy?
    Bo po przeglądzie możliwych wariantów, dla mnie i na moje potrzeby, to szkło jest w sam raz i już nie szukam innego. Teraz szukam tylko w miarę dobrej ceny.



    p.s.
    W temacie blokady - używam czasami w błocie Nikkora 24-50/4-6.3 S, który ma analogiczne rozwiązanie.
    Rozumiem, że może czasami zirytować lub tuż po odpaleniu puszki przez moment wystraszyć, że "coś nie działa" - ale to kwestia przyzwyczajenia.
    Początkowo zdarzało mi się to częściej, teraz nabrałem nawyku, iż po włączeniu body od razu rozsuwam obiektyw i tematu nie ma.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  9. #169

    Domyślnie

    @zotornik Dziś cena w Euro to niecałe 5,4k i jest ustwiona jako zwykła a nie promocja. Ogólnie widzę, że w kilku sklepach jest w granicach 5,3k Ja już szedłem do sklepu, ale przemówił głos rozsądku i się wstrzymałem. Na tę chwilę nie mam jeszcze mega ciśnienia i zobaczę jak to będzie wyglądać przed wakacjami
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  10. #170

    Domyślnie

    @Badol - imieninowa zrzutka małżonki i córek, popchnęła mnie ostatecznie do zakupu
    Dodatkowo trafiłem na sklep, w którym nie zdjęto "świątecznej promocji" i ostatecznie cena zakupu to 5,29k - od razu mówię, błąd z promocją został od razu po moim zakupie skorygowany, więc cena jest tam już jak u innych.
    Ważniejsza chyba jednak niż te 3 stówki, była informacja, iż Nikon coś tam pozmieniał w umowach z dystrybutorami oraz że ceny w nowych dostawach niższe nie będą (pomijam jakieś promocje).
    Zasadniczo parcia nie miałem, ale wakacje też i dla mnie były wyznacznikiem terminu zakupu, a że to właściwie tuż tuż, to zakup stał się faktem.

    p.s.
    W ogóle tegoroczne imieniny bardziej przypominały "choinkę" - obok 14-30/4 S, zagościł również 24-70/4 S
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

Strona 17 z 29 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •