Close

Strona 25 z 29 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 284
  1. #241

    Domyślnie

    Tak, mogę też rozjaśnić winietę i trochę przyciąć rogi. Albo prześwietlić na amen, wtedy winieta zupełnie zniknie Ale mnie chodziło tylko o to by pokazać jak wygląda raw bez profilu i czym różni się od obrazka otwartego np. w wywoływarce od Adobe lub w programie Nikona.

  2. #242
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie, chodzi mi o tego jpg-a, przyciemnienie pokaże porównanie poprawnie bo teraz na tym rawku wygląda jakby winieta była na 90% kadru.

  3. #243

    Domyślnie

    Jeszcze raz. Chodziło mi o pokazanie tego czym różni się prawdziwy raw od tego co widzą Ci co otwierają tego rawa w lr czy oprogramowaniu od Nikona. Nie da się zrównać tych obrazków, bo drugi ma inne kąty widzenia i tam gdzie są one większe tam też jest najwyższa wartość winiety.

  4. #244
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Załącznik 58244

    da się zrobić porównanie i jak widać winieta jest też na jpg.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.fotosoft.pl/nikon-nikkor...zl-p-3193.html
    4220zł
    Cena rewelacja jak na obecne czasy, faktura i gwarancja normalnie.

  5. #245

    Domyślnie

    Nic to nie wniosło, bo i nie o tym piszę. To, że jest winieta to widać i na niepoprawionym jpg, ale jest mniejsza niż na rawie, bo jest poprawiona profilem a sam kadr jest przycięty. Tylko to chciałem pokazać, bo tu dyskusja wygląda jak głuchy telefon. paparapa pisze o rawku otwartym w c1 i o tym, że sam chce go poprawiać, a inni piszą, że nie widzą winiety i pewnie mają rację, bo patrzą na obrazek potraktowany już profilem. Mnie sam profil by nie przeszkadzał i nie rozumiem w czym przeszkadza paparapa. Bez profilu rogi wyglądają na tyle słabo a dystorsja na tyle widoczna, że i tak w większości przypadków trzeba się tym zająć. A skoro tak to po co tracić czas skoro automat się tym zajmuje. Czasami taki efekt dodatkowego zniekształcenia połączony z mocną winietą ma swój urok, ale generalnie jest to wrzód na tyłku. Wiem, bo miałem starego LR, który nie obsługiwał profilu do szkiełka sony 28/2. Tam producent poszedł tą samą drogą. Te 28mm to bardziej było 26-27 i mocna winieta. No a żem człowiek honorowy i tylko RAW oraz tylko LR to bawiłem się z tymi rawkami prostując każde zdjęcie, usuwałem winietę, mozolnie kadrowałem. Potem jednak odkryłem, że na LR świat się nie kończy, kupiłem oprogramowanie, które ma wgrane profile do moich szkieł i życie stało się prostsze. Wiem, że są puryści, którzy napiszą, że to nie rawy, hańba, kiedyś to była optyka itd. No, ale czasy się zmieniły. Dla takich też są szkła, tylko jeszcze droższe, sporo większe i cięższe. Wybór jest. Albo lekko i taniej (co nie znaczy, że tanio) albo bezkompromisowo, tyle, że trzeba dodatkowo sypnąć groszem. Ja wolę taniej i nie obchodzi mnie jakim sposobem producent osiąga końcowy efekt. Jeśli obrazek odpowiada to dla mnie w aparacie nawet krasnoludki mogą węglem szkicować te nefy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-12-2021 o 22:27

  6. #246
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie tłumacz co ci się wydaje że wyczytałeś w tym temacie bo jednak jest coś innego, to nie dziennikarstwo polityczne tylko czyste fakty
    Co do oprogramowania to już całkiem inna dyskusja.
    Odnieś się do tego co się dzieje z winietą na tym co wkleił paparapa bo to jest początek dyskusji, a nie co się komuś wydaje czy jak ty to interpretujesz i bez obrazy bo my lubimy sobie dyskutować... co nie ?

  7. #247

    Domyślnie

    To raczej tobie coś się wydaje Fakty są takie, że to o czym pisałem masz na zdjęciu. Nie jest moje, wrzucił je kolega, który zasugerował, że na jego nefie problemu z winietą nie ma. Tylko o tym pisałem i tu nie ma o czym dyskutować, bo wszystko widać. Widać nie wszyscy wiedzieli, że w nefie zaszyty jest profil, który się odpala z automatu. I nie muszą skoro korzystają z softu, który problem eliminuje/tuszuje (zależnie jak kto na to patrzy).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-12-2021 o 23:32

  8. #248
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ...a odnośnie początku dyskusji i tego co na zdjęciach ma paparapa ?

  9. #249

    Domyślnie

    O tym też pisałem. Paparapa otworzył w innym sofcie który profilu nie czyta lub wyłączył profil to wady na brzegu wyszły. W sumie sam też pokazał, że ręcznie problem można wyeliminować. Wystarczy wyprostować, wykadrować, zdjąć trochę zaczarnienia. I do tego się odniosłem pisząc, że to samo robi profil zaszyty w nefie. Tylko szybciej.

  10. #250
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A jak wyłączył profil z Lr ?
    Może wróć do tych zdjęć i popatrz na nie ponownie ?

    Jakbyś się nei upierał przy swoim to dyskusja by już dawno by się zakończyła bo wszystko rozchodzi się o to co pokazał na zdjęciach w Lr, tragiczna degradacja w dolnych rogach, to nie jest winieta, to nie jest nic normalnego !

    Przecież to nie jest metoda na usuniecie winiety
    Załącznik 58248
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-12-2021 o 00:02

Strona 25 z 29 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •