Close

Strona 4 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 284
  1. #31

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o wchodzeniu w kadr ? mi też nisi razem z polarem, nd1000 i jakąś połówką nie wchodzi w kadr, ale występuje różnica w ekspozycji między środkiem kadru a brzegami. Ja w ten sposób definiuję winietwanie, a nie czy narożników np. zupełnie nie ma
    Co do rozważań teoretyczno-praktycznych na temat różnic między 16mm na FX a 10na DX to ewidentnie 10-24 z d500 rejestruje szerszy obraz niż 16-35 ma d4 czy d800 więc mogę chyba założyć że to 15mm jest dość realne.
    Odnośnie przyrównania 17-40L vs 16-35VR zachowałbym ostrożność. Pewnie nie gorzej znam 17-40L niż Ty 16-35VR i wg mnie canon ustępuj obrazkiem nikonowi.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o wchodzeniu w kadr ? mi też nisi razem z polarem, nd1000 i jakąś połówką nie wchodzi w kadr, ale występuje różnica w ekspozycji między środkiem kadru a brzegami.
    Ja w ten sposób definiuję winietwanie, a nie czy narożników np. zupełnie nie ma
    no to wlasnie sie rozminelismy dlatego. bo definicje winietowania mamy jednakowa, szczesliwie mnie chodzilo o zaslanianie kadru przez holder, bo przy 14mm uchwyt/pierscien/ramka polara moga pojawic sie fizycznie w rogu kadru.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Odnośnie przyrównania 17-40L vs 16-35VR zachowałbym ostrożność. Pewnie nie gorzej znam 17-40L niż Ty 16-35VR i wg mnie canon ustępuj obrazkiem nikonowi.
    zupelnie by mnie to nie zdziwilo. ale nadal to nei poziom N 14-24 czy chocby C 16-35.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-01-2019 o 14:17

  3. #33

    Domyślnie

    czyli się rozumiemy Z całą pewnością 16-35VR to nie nie jest poziom 14-24, i pewnie nie C16-35 o którym słyszałem bardzo dużo dobrego, a którego nie znam.
    Co do narożników kadru 14mm, to po prostu musimy poczekać i zobaczyć w praktyce. laowa 12mm f/2.8 Zero-D podobno jakoś z nisi daje radę (piszę podobno, bo tylko na takie informacje trafiłem a sam nie testowałem) a z oryginalnym holderem już nie bardzo. Ale to przecież 12mm na FX - zdecydowanie szerzej niż 14mm.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale w Z 14-30 to jest jednak 14mm a to duzo szerszy kat widzenia. trzeba bedzie poczekac na testy praktyczne. oby nie, bo cos takiego jak 14mm z mozliwoscia uzywania filtrow prostokatnych 100mm moze byc bardzo kuszace
    Sprzedaj M, kup przyszłościowy Z (znasz kontekst wypowiedzi o wygaszeniu M )
    Co do N 16-35VR, on nie jest taki zły jak go malują. Ja go rozpatruję jako opcję.
    N 14-24 na 36 Mpx tez nie zwala z nóg, tak jak to było na D700.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sprzedaj M, kup przyszłościowy Z (znasz kontekst wypowiedzi o wygaszeniu M )
    wiesz co... pomijajac EFM 32/1.4, to cala reszte mojego zestawu M (M5, 22, 15-45) kupilem z drugiej reki za cene nizsza niz jeden obiektyw do Z-tki.

    i ta laczna kwota niecalych 1200 EUR uwazam i tak za dosc wysoka jak za aparat "do torebki", ktorym foce weekendowe wypady rodzinne i okazjonalnie pole/lake/las w drodze z pracy. jest w moim budzecie i ja takim sprzetem robie dostatecznie duzo zdjec, zeby zracjonalizowac wydanie na niego ponad polowy miesiecznej pensji, ale wlozenie wiekszyc pieniedzy uruchomiloby mi w glowie poczucie winy, ze dzieci na swiecie gloduja...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do N 16-35VR, on nie jest taki zły jak go malują. Ja go rozpatruję jako opcję.
    C 17-40 tez nie byl taki zly. ale jak sie go porowna z C 16-35/4, to jest optyczna przepasc. tyle, ze cena tez to odzwierciedla. a w przypadku Nikkora 16-35 cena jest niewspolmierna do tego czego on optycznie nie reprezentuje.

    mysle, ze czescia "nie jest taki zly" jest po prostu brak alternatyw...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    N 14-24 na 36 Mpx tez nie zwala z nóg, tak jak to było na D700.
    lece za 2 miesiace do Laponii, majac nadzieje na jakies zorze polarne. w tym kontekscie ten nie zwalajacy z nog 14-24 i jakies body pokroju D800 ma duuuza przewage nad moimi klockami (6D2 + 16-35/4). no albo taki wlasnie Z6 i Z 14-30.

    szczesliwie, jestem racjonalny czlowiek i pamietajacy troche wiecej niz ostatnie 2 lata. a skoro 15 lat temu ludzie cyfrowymi 6Mpix robili fajne zdjecia zorzy, to i moje zabawki musza dac rade. byle podlaczony do nich fotograf stanal na wysokosci zadania
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 11-01-2019 o 09:46

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    .... szczesliwie, jestem racjonalny czlowiek i pamietajacy troche wiecej niz ostatnie 2 lata. a skoro 15 lat temu ludzie cyfrowymi 6Mpix robili fajne zdjecia zorzy, to i moje zabawki musza dac rade. byle podlaczony do nich fotograf stanal na wysokosci zadania
    To niestety nie jest objaw racjonalnego myślenia. Kiedyś człowiek zawalał wejście do jaskini kamieniami, rowy kopał za pomocą łopaty, a teraz zamyka drzwi wejściowe na klucz, a wykopy robi za pomocą maszyn zwanych koparkami. Kilkanaście lat temu, też pamiętam te czasy, 6Mpix to było coś przełomowego. Zamiast 2-3Mpix w małpkach dostaliśmy do rąk lustrzanki 6Mpix i było cudownie. Ale dziś jest już inna epoka. Dziś na forum zamieszcza się zdjęcia w rozmiarze dwa razy większym, niż wtedy. Powszechnie przyjęło się, że format wystawowy zaczyna się od 40x60. A efekt jest taki, że zdjęcia 40x60, czy jeszcze większe, robione z 6Mpix wyglądają dziś cokolwiek żałośnie, jeśli wiszą przy dużych zdjęciach ze współczesnych matryc. Oczywiście można zepsuć każde zdjęcie z 50Mpix, może się też przytrafić zdjęcie z 6Mpix, które po dobrej i pracochłonnej obróbce będzie wyglądało nieźle, ale to nie jest reguła. Jeśli chcesz robić zdjęcia do pokazywania w necie, czy na telefonie, to pewnie wystarczy jakiś niedrogi smartfon i nie trzeba kupować żadnego aparatu. Ale jeśli chcesz zdjęcia pokazywać publicznie, to zapewne nic dobrego z tego nie wyjdzie. Być może po powrocie będziesz żałował że zrobiłeś fajne zdjęcia byle czym. Zmienił się poziom techniki i nic na to nie poradzimy. Trzeba się dostosować, albo zamieszkać w skansenie Takie wspominanie "starych dobrych czasów" jest objawem starości i niepotrzebnego przywiązania do dawnych nawyków.
    Jacek

  7. #37

    Domyślnie

    Akurat M5 ma 24mpx ale ogólnie zgadzam się z kolegą JK
    Co gorsza wraz z upływem lat te przysłowiowe 6mpx będzie wyglądać coraz gorzej, tymbardziej kiedy na codzień ogląda się zdjęcia z najnowocześniejszych aparatów
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ale jeśli chcesz zdjęcia pokazywać publicznie, to zapewne nic dobrego z tego nie wyjdzie.
    z 6DmkII i 16-35/4 ?

    smiem watpic

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Być może po powrocie będziesz żałował że zrobiłeś fajne zdjęcia byle czym. Zmienił się poziom techniki i nic na to nie poradzimy. Trzeba się dostosować, albo zamieszkać w skansenie Takie wspominanie "starych dobrych czasów" jest objawem starości i niepotrzebnego przywiązania do dawnych nawyków.
    nie uwazam mojego obecnego aparatu za byle co, bardzo mi sie podoba to co potrafi zrobic, dziekuje. nadal nie uwazam za racjonalne wydanie 15000 PLN na sprzet na jeden wyjazd.

  9. #39

    Domyślnie

    Ale 6D2 to całkiem współczesny aparat, z matrycą sporo większą niż 6mpx. Oczywiście nie tak dobry jak dowolny Nikon
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ale 6D2 to całkiem współczesny aparat, z matrycą sporo większą niż 6mpx. Oczywiście nie tak dobry jak dowolny Nikon
    gadaj z anglikiem, ze po zlej stronie jezdzi...

Strona 4 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •