Close

Strona 27 z 29 PierwszyPierwszy ... 172526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 284
  1. #261
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty udajesz chyba czy tak specjalnie ?
    Powiedz mi co widzisz na tych zrzutach z Lr w dolnych rogach ?

  2. #262

    Domyślnie

    Wrzucisz tego nefa czy nie? Sprzedałeś, nie możesz wyjść z domu, internet z lejkiem masz czy jak? Widzę zdjęcia z ogromną winietą i dystorsją i dlatego cię proszę byś i ty wrzucił do porównania jak wygląda dobra kopia tego obiektywu. Bo widocznie są dobre, ale też i słabe czego dowodem choćby wyniki testu na aptecznych.

    Poniżej np. wynikowy plik z testu photography life z nefa bez zaszytej korekty (14mm/f4):


  3. #263
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i co ten plik z testu pokazuje? też taką samą wadę jak u paparapa w dolnych rogach? ja tu widzę wszystko poprawne.
    Na co nef ode mnie, ja nie mam uszkodzonego obiektywu, winieta jest równa w każdym rogu.

  4. #264

    Domyślnie

    Przecież pisałem na co. Właśnie dlatego, że Ty masz dobry egzemplarz to taki plik dużo by mówił o tym w jakiej kondycji był ten od paparapa. Każdy na własne oczy by się przekonał, że ma uszkodzony, trefny i jak mała jest winieta w nieuszkodzonej sztuce. To co, wrzucisz?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 02-12-2021 o 15:38

  5. #265
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty nadal sobie jaja robisz, ja odpuszczam i pisze o czyszczenie tematu bo to jest żałosne.

  6. #266

    Domyślnie

    Nie pierwszy raz odpuszczasz gdy się ciebie prosi o jakiś namacalny dowód. Czy to link czy plik, zawsze ta sam śpiewka. Temat toczył się wokół plików, które pokazał paparapa i które dotyczą szkła z tematu. Jest na temat. Sam ten temat ciągnąłeś a teraz jak się ciebie prosi o prosty dowód na potwierdzenie tego co twierdzisz to uciekasz.

  7. #267

    Domyślnie

    Btw winieta na zdjęciu w #209 wcale nie musi być nierówna. Nierówne jest oświetlenie sceny z jaśniejszą górą i moim zdaniem to jest złudzenie, że na dole winieta jest większa. Jest po prostu wyraźniej widoczna. Trzeba by popatrzeć na rawa i zobaczyć jak to się zmienia.

  8. #268

    Domyślnie

    Moim zdaniem to raczej nie jest kwestia oświetlenia. Ewidentnie winieta jest niesymetryczna.
    Drążąc temat oryginalnego nefa, to czy po konwersji do dng i otwarciu przez infranView również jest wczytywany jpg, bo próbuję zobaczyć moje nefy bez korekcji.
    Dodam od razu że wczytany dng wygląda w zasadzie jak nef i zaimportowany dng do starego LR również.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ty nadal sobie jaja robisz, ja odpuszczam i pisze o czyszczenie tematu bo to jest żałosne.
    Jaja to ty sobie robisz. Zarzucasz mi oszczerstwo i manipulowanie "faktami". Oj.... jedziesz ostro po krawędzi brzytwy. W takim wypadku ja również domagam się od ciebie wstawienia zdjęcia z twojego szkła, abyś mógł udowodnić swoją rację.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie pierwszy raz odpuszczasz gdy się ciebie prosi o jakiś namacalny dowód. Czy to link czy plik, zawsze ta sam śpiewka. Temat toczył się wokół plików, które pokazał paparapa i które dotyczą szkła z tematu. Jest na temat. Sam ten temat ciągnąłeś a teraz jak się ciebie prosi o prosty dowód na potwierdzenie tego co twierdzisz to uciekasz.
    Faktycznie to u tego kolegi staje się normą.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Btw winieta na zdjęciu w #209 wcale nie musi być nierówna. Nierówne jest oświetlenie sceny z jaśniejszą górą i moim zdaniem to jest złudzenie, że na dole winieta jest większa. Jest po prostu wyraźniej widoczna. Trzeba by popatrzeć na rawa i zobaczyć jak to się zmienia.
    Słusznie prawisz. Na niebie i jasnych partiach obrazu winieta jest mniej widoczna.


    Najfajniejsze jest to, że w puszkach chyba wszyscy mamy ustawione usuwanie winiety. Proponuję to ustawienie wyzerować i wtedy pooglądać zdjęcia.
    Należy zwrócić uwagę jeszcze na to, że gdy mamy jasne strefy w fotografowanym obrazie i chronimy je przed przepałem, to działanie takie uwypukla widoczność winiety.


    Tu nefy z 2 różnych pewnie uwalonych szkieł.

    _2220600.NEF

    _2220616.NEF

    _2220617.NEF

  10. #270
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i jest tragicznie, winieta na dole dużo większa, profil obiektywu likwiduje tylko górną winietę, dolna pozostaje, jest duża degradacja.
    Nie ma znaczenia czy jasne czy ciemne, profil obiektywu w Lr kasuje łatwo winietę bez szkody dla zdjęcia, patrzę w capture one teraz i widać jak byk że ze zdjęciami od paparapa jest coś nie tak, to nie jest normalna winieta w tym obiektywie, litości nie wciskajcie ludziom bajek.

    Może na tym coś zobaczycie https://drive.google.com/file/d/1SJr...ew?usp=sharing

Strona 27 z 29 PierwszyPierwszy ... 172526272829 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •