Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Microsoft Surface jako Hackintosh?

    Mój iMac zaczyna mi zamulać i zastanawia się nad zmianą sprzętu. Pierwszy wybór padł na nowego MacaMini z i7, SSD 256 GB i 32 Gb ramu (oczywiście dołożony samemu, ten od Apple to jakaś przesada). Później jednak zacząłem zastanawiać się nad Surface z prockiem i7, 16 GB ram, SSD 256. Ma może ktoś doświadczenie w pracy z Surface Pro lub Book 2 z systemem OSX?
    Oczywiście wolałbym sprzęt Apple, ale irytuje mnie, że nowy iPad Pro nie ma pełnego OSX ( i pewnie miał nie będzie ), do tego posiadanie iPada i Maca, gdy Surface daje możliwość ograniczenia do jednego sprzętu, mija się z celem.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  2. #2

    Domyślnie

    Ale wiesz, ze i7 z sufrace'a a i7 z maca mini, to trochę inny sprzęt. Trochę.

    Sktro rozwarzasz sufrace, to dlaczego nie macbooka?

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale wiesz, ze i7 z sufrace'a a i7 z maca mini, to trochę inny sprzęt. Trochę.

    Sktro rozwarzasz sufrace, to dlaczego nie macbooka?
    Tak, wiem. Jest różnica, ale nie aż tak ogromna (przynajmniej tak czytałem, może się mylę to mnie naprostujcie).

    Chcę mieć tablet i komp w jednym, z tego powodu MacBook odpada. iPada razem z rysikiem używam do tworzenia planów mieszkań u klienta, a do zdjęć iMaca. Gdyby na IOS wypuścili pełnego Lightrooma, Photoshopa, programy do panoram sferycznych i zaawansowanej obróbki video, to sprzedałbym iMaca i miał tylko iPada. Niestety w najbliższych latach nie będzie takiej możliwości.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  4. #4

    Domyślnie

    Różnica jest tez w ekranach. Ten z MacBooka nadaje sie do pracy, ten z Surface, średnio. Różnica jest duża.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Różnica jest tez w ekranach. Ten z MacBooka nadaje sie do pracy, ten z Surface, średnio. Różnica jest duża.
    Kolega nie pisał o MacBooku, tylko o macu mini, także podejrzewam, że bierze również pod uwagę zakup monitora lub takowy posiada

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, wiem, ale skoro już Surface to można za podobne pieniądze kupić lepszy.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja uważam surface za bardzo fajne urządzenie, które spełnia w 95% moje oczekiwania jako tablet i podręczny komputer do szeroko rozumianej rozrywki. No i duży plus za użyte materiały i jakość wykonania.

  8. #8
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Surface ma służyć głównie do obróbki zdjęć z wnętrz, jak i ślubnych. Dodatkowo kreowania wirtualnych wycieczek i filmów z drona.
    Rozrywka na drugim miejscu monitor posiadam, Eizo CS240
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Różnica jest tez w ekranach. Ten z MacBooka nadaje sie do pracy, ten z Surface, średnio. Różnica jest duża.
    A jakieś uzasadnienie? Ostatnio jak profilowałem ekran z Surface Pro 4 czy Surface Book 2 to wyszedł bardzo dobrze (poza jasnością ustawioną na 100%), natomiast ostatni Macbook Pro którego robiłem (chyba model 2015) pokazał okroooopne przebarwienia w zakresie 0-30.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  10. #10

    Domyślnie

    Zanim zaczniecie dywagacje na temat matryc na dobre, niech sprawdzi czy to to nadaje sie na hacka, bo laptopy to inna bajka niż stacjonarki i kupić takiego co zadziała dobrze z macOS jest bardzo ciężko. Plus ogromny to fakt, że Surface jest mało modeli i ktoś na tonymacx86 napewno go rozpracował, co nie zmienia faktu że taki zakup może się okazać mało racjonalny jesli nie będzie działać np grafika, wifi, bluetooth, trackpad, dotyk, audio itp itd... Wybierz konkretny model i sprawdź w sieci co działa a co nie. EFI napewno dostaniesz bo ktoś już zapewne na tym osx postawił.

    Tu przykład co działa a co nie w Surface Pro 2017:
    https://www.insanelymac.com/forum/to...h-high-sierra/
    ;]

Podobne wątki

  1. Hackintosh
    By rambobambo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2022, 12:47
  2. Upgrade komputera Hackintosh na PC
    By tgk217 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2018, 10:20
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 23:55
  4. MS Surface
    By Sendilkelm in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:52
  5. Nissin Di622 jako slave, wbudowana lampa jako master
    By KaeF in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •