Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Koleny post z serii: Panie premierze, co wybrać... :P :)

    Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu/dziale, ale widzę tu wiele postów tego rodzaju, a rzecz dotyczy FXów
    Pisałem na brudno tego posta, ale że wyszedł z tego elaborat, to zdecydowałem się napisac to skrótowo, a ewentualne wyjaśnienia co-jak-dlaczego, zostawić na później.

    Po dość długiej przerwie postanowiłem wrócić do fotografii.
    Na dzień dzisiejszy dysponuję D100, N80, AF 24-120 bez VR i IF, zwykły AF 1,8/50 i SB80DX; oba szkła do FX.
    Postanowiłem że kupię używane body FX, powoli dokupię szklarnię, etc...
    Dlaczego FX? Bo cały czas się łudzę że znajdę czas aby zrobić sobie małą ciemnię, jak miałem w Polsce i co mi sprawiało dużo frajdy Poza tym, szklarnia byłaby jedna do analoga i do cyfry.

    Limit na body: $1,000

    D800 - problemy z AF. Teoretycznie byłoby to do zaakceptowania, bo jak czytałem, występowało to tylko w części aparatów i pewnych warunkach. Ale jak coś by mi się zaczęło pieprzyć i nie wiedziałbym czy to moja wina czy aparatu, to bardzo by mnie to wqr...o.

    D810 - ciężko znależć dobre body, z niezbyt dużą ilością klików, w limicie cenowym jaki sobie wyznaczyłem.

    D700 - w zasadzie nie znalazłem za dużo negatywnych opinii. Owszem, tylko 12mpix, ale to nie jest dla mnie najważniejsze... Ważne aby był bezproblemowy...

    D610 - też w zasadzie nie znalazłem problemów.

    Myślałem jeszcze o D3x, ale uwagi jak w D810

    Miałem jeszcze w opcji nowego D750, bo przysłali mi ofertę na nowe body za $1,300, ale tam były historie z tymi migawkami... Może dlatego D750 jest tańszy o $300 od D610 (nowe).

    Czyli na placu boju pozostał D610 i D700.

    Oba mają możliwość założenia gripa (w D100 i N80 mam gripy i dobrze leży mi to w ręce).
    Tak po zastanowieniu, jakiego rodzaju fotki chciałbym robić, to w kolejności makro, portret, i widoczki. Raz do roku Auto Show, i raz do roku Moto Show - oba na hali.
    Głównym kryterium dla mnie jest jakość zdjęć, nie zależy mi na megapixelach.
    Chodzi mi o to, że zalezy mi na opinii użytkownika obu tych aparatów, a nie na porównaniu wymiarów, megapixeli, etc...
    Na zdjęciach z którego aparatu moja pani będzie piękniejsza, bo od tego też dużo zależy, czy dostanę zgodę, czy nie...

    Tak więc, Panowie i Panie Premierzy, co wybrać?
    I czy uspokoiła sie ta sytuacja z mogawkami z D750? Bo może bym pozwolił sobie na nówkę... :P

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie kupuj nówkę D750. Nawet jeżeli znów będzie akcja serwisowa i się złapiesz to Ci wymienią migawkę na nową i tyle.
    Jeżeli chodzi o D610 i D700 to ten pierwszy ma zdecydowanie lepszą matrycę, co szczególnie widać na wyższym iso, albo wyciąganiu cieni. D700 ma przewagę w AFie, ergonomii (choć to indywidualne, jeżeli masz N80 to ta z D610/750 może Ci bardziej leżeć) i budowie. Musisz pamiętać, że Twoje szkła są dość słabe na 24 MPX D610/D750, więc dobrze byłoby coś zaplanować w tym zakresie

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź

    Jeśli chodzi o szkła, to w pierwszej kolejności planowałem kupić Tamron 90mm f/2.8 Di Macro VC USD, a jak kasa i moja Pani by pozwolily to Nikon AF-S Micro-Nikkor 105 mm 1:2.8G VR
    Później jakiegoś krótkiego zooma w stałęj jasności/przysłonie (nie wiem jak to się pisze) albo szeroki kąt i jakąś 50... Wszystko wyjdzie w praniu
    Ale jeszcze raz dziękuję

  4. #4

    Domyślnie

    D750 to bardzo dobry wybór. Przed zakupem Nikkora 105 mm 2.8 przyjrzyj się 105 mm 2.8 Sigmy. Tańsza i w niczym nie ustępuje Nikkorowi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    D750 to bardzo dobry wybór. Przed zakupem Nikkora 105 mm 2.8 przyjrzyj się 105 mm 2.8 Sigmy. Tańsza i w niczym nie ustępuje Nikkorowi.
    Niom, właśnie poczytałem o niej trochę i chyba lepszy wybór... Cenowo ok $100 (to zależy od sklepu) tańsza i podobno jakość wykonania lepsza...
    Pisałem o Tamronie, bo mój exs-szwagier robił nim kiedys zdjęcia i pamiętam, że podobało mi się jak wychodziły... A jak sobie wtedy poszukałem o nim informacji, to też miał dobre oceny
    Ale wiem już na co wydam zaoszczędzoną sumę... > Sigma 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ART

  6. #6

    Domyślnie

    Akurat Sigma 24-70 mm f/2.8 zbiera dość słabe opinie wśród szkieł 24-70/2.8. Zwykle polecane są Tamrony w tym zakresie, ale sam poczytaj, znajdziesz sporo info na forum, ja nie miałem, więc więcej się nie wypowiadam.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma się co bać D750, to naprawdę dobry aparat. Również D800 jest bardzo dobry i niesamowicie tani. Na początek nie ma się co szarpać na nowsze body, i tak będą o lata świetlne lepsze od D100. Tak naprawdę, to obiektywy będą limitować jakość obrazka.

    Wybór pomiędzy D750 a D800 to głównie kwestia budowy. Jeśli lubisz duże i pancerne body, to D800 lub D700. Jeśli wolisz zgrabniejsze, to D750.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Akurat Sigma 24-70 mm f/2.8 zbiera dość słabe opinie wśród szkieł 24-70/2.8.
    Którą wersje masz na myśli? Bo ja pisałem o wersji ART (Sigma 24-70mm f/2.8 IF EX DG HSM vs Sigma 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ART)
    Info poszukam, oj poszukam... Najpierw muszę się zdecydowac jakie body kupić i przedstawić do akceptacji wyższej instancji...

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie o arcie jest sporo słabych opinii. Albo inaczej, konkurencja w podobnych pieniądzach oferuje więcej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie ma się co bać D750, to naprawdę dobry aparat. Również D800 jest bardzo dobry i niesamowicie tani. Na początek nie ma się co szarpać na nowsze body, i tak będą o lata świetlne lepsze od D100. Tak naprawdę, to obiektywy będą limitować jakość obrazka.

    Wybór pomiędzy D750 a D800 to głównie kwestia budowy. Jeśli lubisz duże i pancerne body, to D800 lub D700. Jeśli wolisz zgrabniejsze, to D750.
    D800 był brany pod uwagę, nie powiem... Tyle że tu jest jeszcze problem wyboru pomiędzy zwykłym, a wersją E. Znalazłem właśnie na ebayu kilka sztuk z obu wersji, z niskim shuttercountem, mieszczących się w moim limicie cenowym...
    Podoba mi się w nim te 36mpix :P Miejsca na dysku na RAWy mi raczej w najbliższym czasie nie zabraknie, tak że why not? :P

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Właśnie o arcie jest sporo słabych opinii. Albo inaczej, konkurencja w podobnych pieniądzach oferuje więcej.
    Dzięki Tak jak pisałem, poszukam sobie jakiegoś info
    Jestem w stanie wydać dobrą kasę za coś co zapewni mi wysoką jakość, ale co do takich rzeczy zawsze robię research na necie
    A tak jak pisałem, tego rodzaju szkło to w drugiej kolejności...

    Najbardziej mi chodzi o tą portretówkę, abym mógł mojej pani pokazać różnicę pomiędzy tym co mam, a tym co miałem, a co w jej opinii ("przecież masz aparat") wystarczy...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Panie i Panowie
    By darjo1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 21:21
  2. Czemu wierzyć (panie Premierze :-))?
    By uppersilesian in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 00:15
  3. [ Foto-żart ] Panie premierze, jak... grać?
    By Aras in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 13:40
  4. [ Reportaż ] 4 Panie
    By mirek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 00:09
  5. Trzy Panie
    By Ati in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •