Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Konwersja Sigma 17-50 z Canon na Nikon

    Witajcie,
    Mam wielką prośbę, czy możecie podpowiedzieć, czy obiektyw Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM do systemu Canon da się przerobić tak aby pasował do Nikona d7200?
    Z tego co wiem to był on również dostępny w wersji Nikon, ja niestety używałem go z Canonem 600d, chciałbym zrobić upgrade do d7200, nie chciałbym jednak sprzedawać 600d razem z obiektywem. Bardzo proszę o wszelkie info.

    Z góry bardzo dziękuję!
    dp

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, nie ma takiej możliwości, sprzedaj swój i kup do nikona.

  3. #3

    Domyślnie

    Konwersja nie jest możliwa ze względu na przysłonę. Canon ma elektromagnetyczną, Nikon mechaniczną.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Konwersja jest tylko mozliwa w wypadku obiektywow serii SGV czyli ART (wybranych modeli). Seria EX nie ma tej mozliwosci.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Konwersja nie jest możliwa ze względu na przysłonę. Canon ma elektromagnetyczną, Nikon mechaniczną.
    Konwersja jest mozliwa, a wlasciwie wymiana calego mechanizmu przyslony, ale Sigma nie robi tego dla obiektywow serii EX.


    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież nie tylko przysłona jest inna w Canonie, a co z obudową, z elektroniką a do tego nakład pracy, żeby to wszystko zmienić. Koszty takiej "zabawy" przypuszczam są zdecydowanie większe niż produkcja nowego obiektywu pod konkretny standard.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Przecież nie tylko przysłona jest inna w Canonie, a co z obudową, z elektroniką a do tego nakład pracy, żeby to wszystko zmienić. Koszty takiej "zabawy" przypuszczam są zdecydowanie większe niż produkcja nowego obiektywu pod konkretny standard.
    Koszty w hurcie (jakas pewnie ilosc zestawow modulow w przypadku artow jest wliczona w koszty produkcji) , do tego jakas tam reklama pewnie sie czesciowo kalkuluje., Zgoda, oprocz przyslony jeszcze plyta główna, maskownica od strony bagnetu i bagnet jest wymieniany. 17-50 maja podobna konstrukcje i roznia sie tymi elementami tylko. Pozostale podzespoly sa uniwersalne dla canona, nikona i pentaxa. Chociaz pentax jest chyba bez os, czyli nie ma go fizycznie .





    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie

    Ta sigma to bardzo przyzwoity obiektyw sprzedawany dzisiaj za śmieszne pieniądze, bo nowy z gwarancją można kupić za jakieś 1300 zł. Więc siłą rzeczy jakiekolwiek poważniejsze ingerencje serwisowe muszą być nieopłacalne dla Sigmy, bo znacznie taniej wyjdzie zamienić stary na nowy. Ponieważ na bramie fabryki taki obiektyw nie kosztuje ich pewnie więcej niż 300 zl.. Sądzę, że takie zamiany opłaca się robić dla reklamy ale tylko przy obiektywach znacznie droższych i dla ktorych konstrukcja na etapie projektowania została do tego odpowiednio przygotowana.

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. Ponadto Arty to nowa seria rozwijana , Ex juz nie jest pewnie rozwijana, moze jakies male modyfikacje wzgledem zmian w aparatach typu np. oprogramowanie.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Sigma 85 1.4 - opakowanie Nikon a w środku Canon
    By theluki in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:06
  3. Nikon D3100 vs Nikon D5000 vs Canon 550D
    By michal1226 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •