Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 85 vs 105 1,4

    Panie, Panowie sprawa jest.... czy ktoś miał oba wymienione szkła? obecnie mam 85/1,8G i myślę nad wymianą albo na 85/1,4 albo nad dokupieniem 105/1,4. Powiedzmy że budżet nie ma znaczenia. Chciałbym posłuchać opinii ludzi co pracowali na tym i na tym szkle
    Nikon FX

  2. #2

    Domyślnie

    Ktory 105 DC f2.0 ? Mialem sprzedałem ciut żałuje. Mam obecnie S 85 1.4 fajne szklo ale fajnie miec tez 105

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  3. #3

    Domyślnie

    105/1,4 jak w temacie
    Nikon FX

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli piszesz o 105 1.4, to zdecydowanie fajne szkło, chyba pierwsze Nikona, które na 1.4 jest wystarczająco ostre, ma małą aberrację i dobry kontrast, więc można uznać że to pierwsze szkło 1.4 którego przymykać należy tylko żeby mieć większą GO, a nie żeby pozbyć się wad optycznych
    Co do dylematu, do kompletu z 85 lepiej mieć 135, na przykład Sigmę 135 Art. Jeżeli 105 to zamiast 85 i 135.

  5. #5

    Domyślnie

    napisz do Dariusz Breś
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Janbym nie ladowal kasy na wersja 1.4 tylko bral DC. Niesamowity bokeh polaczony z oddaniem klimatu kliszy.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciing Zobacz posta
    Panie, Panowie sprawa jest.... czy ktoś miał oba wymienione szkła? obecnie mam 85/1,8G i myślę nad wymianą albo na 85/1,4 albo nad dokupieniem 105/1,4. Powiedzmy że budżet nie ma znaczenia. Chciałbym posłuchać opinii ludzi co pracowali na tym i na tym szkle
    Jeśli musisz to dokup 105 1,4 nikkora albo arta, jeden karabin (af i obrazek po stronie arta, waga po stronie nikkora) od nikkora 85 1,4 g trzymaj się z daleka, dobrze radzę

    To musisz to takie "czy potrzebuję". Masz 85 ogniskową bardzo zbliżoną do 105 - to szkło charakterystyczne, typowa portretówka. Jeśli zamienisz 85 na 105 ograniczysz znacznie możliwości, będzie ciężko we wnętrzach (brak odejścia).

    Tak w ogóle to takie rzeczy jak wybór ogniskowej fotograf powinien wiedzieć sam po pewnym czasie. Wypożycz szkło postrzelaj, może wyjść że zupełnie czegoś innego potrzebujesz, np. D850

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Masz 85 ogniskową bardzo zbliżoną do 105
    A, to zależy jak dla kogo. Ja tam 85-tki nie lubię, bo za krótka, z kolei 135-tka trochę za długa. Za to setunia jak najbardziej, a jeszcze z f1.4 - sam mniód.

    Nie no, różnica jest, tak samo jak jest różnica między 24, a 28mm. Niby blisko, a jednak zupełnie coś innego.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśli musisz to dokup 105 1,4 nikkora albo arta, jeden karabin (af i obrazek po stronie arta, waga po stronie nikkora) od nikkora 85 1,4 g trzymaj się z daleka, dobrze radzę

    To musisz to takie "czy potrzebuję". Masz 85 ogniskową bardzo zbliżoną do 105 - to szkło charakterystyczne, typowa portretówka. Jeśli zamienisz 85 na 105 ograniczysz znacznie możliwości, będzie ciężko we wnętrzach (brak odejścia).

    Tak w ogóle to takie rzeczy jak wybór ogniskowej fotograf powinien wiedzieć sam po pewnym czasie. Wypożycz szkło postrzelaj, może wyjść że zupełnie czegoś innego potrzebujesz, np. D850
    bardziej niż 850 raczej drugie D5 ale de fecto często dla mnie ciut za krótka jest 85 i nie jest to 1,4 Sigma odpada ze względu na wagę to po pierwsze a po drugie nie lubię Sigmy robiłem kilka podejść i AF jest nie dla mnie. jeszcze jak af-s jest ok tak z af-c porażka.
    Nikon FX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciing Zobacz posta
    bardziej niż 850 raczej drugie D5 ale de fecto często dla mnie ciut za krótka jest 85 i nie jest to 1,4 Sigma odpada ze względu na wagę to po pierwsze a po drugie nie lubię Sigmy robiłem kilka podejść i AF jest nie dla mnie. jeszcze jak af-s jest ok tak z af-c porażka.
    No to będziesz miał lipę bo nikkor 105 1,4 ma af słabszy, więcej odrzutów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •