Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli dobrze rozumiem to za dużo ciepła trafia do garażu, czyli powinieneś zaizolować ściany od pomieszczeń ogrzewanych czyli tez sufit, a nie ściany zewnętrzne, czym to zrobić to już chyba wyczerpany temat, styropian ( najtwardszy ten pod ogrzewanie co się daje może być ) na kleju, siatka i albo klej/gładź/tynk albo rigips.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 05-01-2019 o 23:23

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Jak już znajdziesz rozwiązanie, to się pochwal. Cała branża chłodnicza i klimatyzacyjna z chęcią dowie się jak obniżyć temperaturę z 18 do 10 stopni przy pomocy samej izolacji
    Okno niech otworzą...
    Pursue happiness with diligence

  3. #23

    Domyślnie

    Skoro nie potrafisz ocenić o jakim współczynniku materiał izolacyjny jest lepszy, choć wujek google odpowie w pięć minut, to tym bardziej nie poradzisz sobie z izolacją garażu, szczególnie na suficie. Jak zatrudnisz firmę do nie będzie tanio plus materiały.
    Lepiej już jak radzą inni kup lepszą bramę garażową i wymień okna. Podniesiesz standard domu idąc w dobrą stronę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Chodzi o niedrogi materiał do zaizolowania ścian. Samochód posolony rdzewieje szybciej w ogrzewanym garażu niż inne, podobnie portfel się opróżnia za szybko od za ciepłego garażu. To nie temat.


    Czym zaizolować ścianę niedrogo aby 5 cm nie przekraczało.
    Ja Cie rozumiem, ale chodzi o to, że dzięki zaizolowaniu drzwi garażu i ewentualnie ścian zewnętrznych masz szansę uzyskać to samo, lub może i więcej niż izolując sufit garażu. Dla tego projekt nie przewidywał jakichś super izolacji pomiędzy garażem a częścią mieszkalną.

    W dodatku cieplejszy garaż będzie też suchszy, co przełoży się na WOLNIEJSZE rdzewienie i większą żywotność elektroniki samochodu. (Choć jak piszesz to rzecz dla Ciebie wtórna.)

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    W dodatku cieplejszy garaż będzie też suchszy
    Ale co wtedy z Ziemniakami???
    d300

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    czym to zrobić to już chyba wyczerpany temat, styropian ( najtwardszy ten pod ogrzewanie co się daje może być ) na kleju, siatka i albo klej/gładź/tynk albo rigips.
    No tak, wykonujący człowiek świadomy rzeczy w wykonaniu, tylko ja muszę w niedziele w Castoramie kupić materiał Kupię ten utwardzony podłogowy biały 5 cm. Tylko miałem zgryza bo szary czy jak mu tam styrodur niby lepiej izoluje. Trafiłem na słabego pracownika w Castoramie chyba wiedzącego tyle co ja to pan se wybierze
    Garaże w moich stronach od środka ludzie mają poizolowne na każdej niemal powierzchni. Dzięki temu jak go się często otwiera to ściany się nie wychładzają szybko, wiec i ciepło nie ucieka i zł też
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 06-01-2019 o 00:36
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #27

    Domyślnie

    Strasznie dziwne rzeczy wypisujesz o tej korozji. Samochód koroduje, jak jest wilgoć i zanieczyszczenia. W największym skrócie i uproszczeniu, jeśli jest na karoserii kropla wody, to w niej rozpuszcza się sól czy inne zanieczyszczenia z powietrza, tworząc np. kwasy reagujące z metalem. Jak masz ciepło i przez to sucho, jeden czynnik, czyli wilgoć, znika. Jak sól chrupie, to dobrze, bo nie żre karoserii .
    Ciekawe, dlaczego Amerykanie składują samoloty na pustyni w Arizonie a nie na Alasce?

    Zainwestuj te pieniądze w ocieplenie (o ile to możliwe) bramy garażowej czy wymianę tam okna. Szkoda pieniędzy na to, co chcesz zrobić, temperatura będzie podobna. A tak w ogóle to wolałbym za te pieniądze kupić jakiś panel fotowoltaiczny i oszczędzić na energii elektrycznej (choćby w garażu), co da wymierny efekt finansowy.

  8. #28

    Domyślnie

    Podwyższona temperatura plus woda, plus sól w zimę sypana to szybsza korozja auta wstawionego do bardzo ciepłego garażu niż do zimnego. Żadnej filozofii w tym nie ma . Po prostu chemia na poziomie szkoły podstawowej. Podwyższenie temperatury przyspiesza reakcje chemiczne. ja mieszkam w miejscu gdzie sól walą tonami na kilometr drogi. Auta skąpane w solance i przeżywają najlepiej jak są często myte i pozostawiane na dworze. Ci co wstawiają dla swojej wygody do cieplutkich garaży mają skorodowane dzisiejsze samochody po 4-5 latach. Z resztą nie ma o czym gadać, bo nie w tym sedno tematu o które pytałem. W garażu w duże mrozy temperatury około 15-16 st C to jest stanowczo za drogo dla kieszeni i stanowczo źle zrobione rozwiązania przez projektanta.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ...w Castoramie kupić materiał
    Jak szukasz oszczędności to złe miejsce na takie zakupy, fakt że często i sporo materiału mają tańszego ale jak się kupuje całość potrzebną to wychodzi zawsze dużo drożej.
    Przy zakupach do przeróbki instalacji wodnej i kanalizacji w sklepie zwykłym wyszło o 30% taniej niż w castoramie to samo, podobnie wychodzi do instalacji elektrycznej.
    Styropian i klej mogą mieć tanio ale tak mi się zachciało napisać o tych cenach

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Zainwestuj te pieniądze w ocieplenie (o ile to możliwe) bramy garażowej czy wymianę tam okna. o da wymierny efekt finansowy.
    Tak żartując. jak bym wstawił świetną szczelną bramę to w garażu było by 20 st C Chodzi o to aby ciepło z części mieszkalnej nie przenikało do garażu albo to ograniczyć choć trochę. Wcześniej to wytłumaczyłem, a przy okazji w tym garażu temperatura powinna się trochę obniżyć.
    Bardzo trudno jest naprawić to co przy budowie i na etapie projektu zostało zrypane
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 06-01-2019 o 11:30
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Potrzeba porady, kupić/czy nie kupić Nikon d90+obiektyw18-55
    By TaDorota in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-12-2016, 01:23
  2. Panel zrób to sam - materiały.
    By foto4deg in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 14:52
  3. Potrzeba nowego PeCeta - porady szukam
    By DonMaliniacco in forum Komputery
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 15:08
  4. Potrzeba mi porady sprzętowej
    By dziadu in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 21:43
  5. potrzeba porady mądrzejszych: wymienić cały aparat (d60) czy tylko obiektywy??
    By Smoczyca in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •