Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Robiłem ostatnio dzieciakom zdjęcia M50, af trafiał nawet na f2 ze 135'ka a przy 2 i 3 latku to nie takie proste. Lag jakiś tam był, ale to przez ettl z 600'ki.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Robiłem ostatnio dzieciakom zdjęcia M50, af trafiał nawet na f2 ze 135'ka a przy 2 i 3 latku to nie takie proste. Lag jakiś tam był, ale to przez ettl z 600'ki.
    Macałem go dzisiaj w MM. AF wymiata nawet z kitem, tyle że wiadomo - w MM wszystko oświetlone jak cholera. Nie wiem jak będzie w trudniejszych warunkach. Podoba mi się grip, jest super wygodny. Tyle że się zastanawiam w tej chwili co mógłbym do tego przypiąć. 22 i 11-22, adaptery i ew. 50 1.4 Canona i pleśniaki - właśnie jakaś 135 chodzi mi po głowie. Tele od Canona to jednak wymiarowo dla mnie jest nie do zaakceptowania. Myślę jeszcze o GX9 Panasa - kusi stabilizacja matrycy i świetne optycznie w miarę rozsądnie wycenione jasne stałki. Tylko kurcze trochę niewygodny w trzymaniu, brakuje gripa, a jeszcze nie szukałem czy jest coś na rynku by poprawić chwyt.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    nie szukałem czy jest coś na rynku by poprawić chwyt.
    35 is f2 przez adapter i już jest za co chwycić.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    35 is f2 przez adapter i już jest za co chwycić.
    Wolałbym 22 is f2 . Ale chodzi mi po głowie myśl by do 35 dokupić speed boster Viltroxa - takie herezje... bo na Canona nie ma co liczyć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    Panasonic g80 ma wygodniejszy uchwyt
    Jest też dużo większy i ma starszą matrycę. Bawiłem się rawami z GX9 i M50 i trochę się zdziwiłem jakością rawów Panasa. Powiem tak - Canona już nawet M 4/3 dogania pod względem jakości
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Bawiłem się rawami z GX9 i M50 i trochę się zdziwiłem jakością rawów Panasa. Powiem tak - Canona już nawet M 4/3 dogania pod względem jakości
    Uwzględnij jeszcze różnicę w rzeczywistych czułościach. Będzie coś około 1 działki na korzyść Canona.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Uwzględnij jeszcze różnicę w rzeczywistych czułościach. Będzie coś około 1 działki na korzyść Canona.
    Chcesz powiedzieć że producent na P też oszukuje na ISO?
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Były legendy o tym jak to panas/oly oszukują na ISO ale w testach wychodzi jednak że szum rośnie proporcjonalnie o każda działkę bardziej niż na aps-c czy na pełnej klatce co jest typowe na każdym m4/3.

    Co do tego speedbostera to też się zastanawiałem czy nie kupić jakieś 35mm i ten adapter co daje 0,71x ale okazuje się że canon chyba nienawidzi się z jasnym 35mm

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Były legendy o tym jak to panas/oly oszukują na ISO ale w testach wychodzi jednak że szum rośnie proporcjonalnie o każda działkę bardziej niż na aps-c czy na pełnej klatce co jest typowe na każdym m4/3.

    Co do tego speedbostera to też się zastanawiałem czy nie kupić jakieś 35mm i ten adapter co daje 0,71x ale okazuje się że canon chyba nienawidzi się z jasnym 35mm
    No ale jest 32 1.4. Tyle że u nas można jedynie sobie pooglądać sample z tego szkiełka. Ni widu ni słychu... Ni ma...

    Wracając do Panasa to mając LX100 jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy względem 80D. Może przez obiektyw, bardzo rzadko używałem wysokich czułości. Ale ogólnie nie chodzi mi o samą strukturę szumu, a o oddanie szczegółów. Panas w tym względzie zawsze kulał, a w tej nowej puszcze (seria 9) zastosowali jakieś czary - mary i jest naprawdę dobrze.
    Ostatnio edytowane przez otwieracz ; 04-01-2019 o 22:03
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć że producent na P też oszukuje na ISO?
    Trudno oszukiwać w oparciu o standard, który nie jest jednoznaczny i można go interpretować niemal dowolnie. Faktem jest, że rzeczywiste czułości w poszczególnych aparatach nie są sobie równe. Filmy też miały różne czułości mimo tych samych oznaczeń.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  2. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 02:05
  4. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54
  5. Pierwsza lustrzanka - d5200, d7100 a może bezlusterkowiec
    By Licketty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 16:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •