Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    w średnioformatowych cyfrówkach nie stosuje się (w imię dobrej jakości obrazowania): ani filtrów AA, ani mikrosoczewek. Ergo, i mora będzie i szum na wyższych iso się trafi... Czyli jak w DCS-ie

  2. #32

    Domyślnie

    jakich wyższych ISO ?
    tam max czułośc to 400. skala sie dalej kończy.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    jakich wyższych ISO ?
    tam max czułośc to 400. skala sie dalej kończy.
    A jak myślisz, dlaczego? Pisząc "wyższych" miałem na myśli 200-400ISO. Już tutaj ZD szumi ponoć zdrowo!

  4. #34
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Chita, Japonia
    Posty
    57

    Domyślnie

    Rozumiem, że ten "aparacik" nie jest wart 35000 zł?

    [ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]
    Coś Wam Pokażę.
    http://img149.imageshack.us/my.php?i...mgp24073bv.jpg
    http://img149.imageshack.us/my.php?i...mgp23938ig.jpg
    Fotografia, to czysta przyjemność
    Ds, K20D + szkla, kolekcja Pentaksow szt.28, Fuji GX680+ szkla, SMC Takumar szt. 14, Fuji FP1,
    LF Sinar C, Sekonic L-508, Benro, Velbon, Lowepro, Crumpler

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB.
    Rozumiem, że ten "aparacik" nie jest wart 35000 zł?
    Zależy, czego od aparatu oczekujesz. Żaden cyfrowy MF do fotoreporterki się nie nada - są potwornie wolne, a na wyższych ISO szumią i dają morę (choć w niektórych jest opcja zainstalowania filtra AA, który morę redukuje).
    Ich zaletą jest b. wysoka jakość obrazowania - kolor jest próbkowany z 16 bitową głębią i uzyskiwana jest potworna rozpiętość tonalna - 12EV!!! W przypadku DSLR-ów uzyskuje się maksymalnie 8-10EV. Brak mikrosoczewek i flitru AA sprawia wprawdzie że są to urządzenia do pracy na niskich czułościach i zdarza im się mora, ale owocuje też piękną kontrastowością, piekielnie ostrym rysunkiem i mniejszymi aberracjami chromatycznymi.

  6. #36

    Domyślnie

    odkopałem trupa. Te poprzednie wpisy jakoś strasznie stare

    Pojawia sie następca ZD - mamiya DM40.
    http://www.swiatobrazu.pl/mamiya-dm4...atu-19649.html
    http://www.optyczne.pl/2737-nowo%C5%...miya_DM40.html
    Pewnie na wieść o nowym pentaxie przsyspieszyli
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-03-2010 o 21:54
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    22.000$, ciekawe za ile lat takie zabawki będą w przystępniejszych cenach...

  8. #38

    Domyślnie

    A 6 lat temu (1 post) cena ZD miała byc 10 tys euro? Drożeją zamiast tanieć
    Wg mnie ta mamiya się za bardzo ceni - patrząc na ceny hasela.
    Ciekawi mnie cena pentaxa. Bardzo. Może ktoś wreszcie zbije ceny?
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •