w średnioformatowych cyfrówkach nie stosuje się (w imię dobrej jakości obrazowania): ani filtrów AA, ani mikrosoczewek. Ergo, i mora będzie i szum na wyższych iso się trafi... Czyli jak w DCS-ie![]()
Szukaj
w średnioformatowych cyfrówkach nie stosuje się (w imię dobrej jakości obrazowania): ani filtrów AA, ani mikrosoczewek. Ergo, i mora będzie i szum na wyższych iso się trafi... Czyli jak w DCS-ie![]()
jakich wyższych ISO ?
tam max czułośc to 400. skala sie dalej kończy.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
A jak myślisz, dlaczego? Pisząc "wyższych" miałem na myśli 200-400ISO. Już tutaj ZD szumi ponoć zdrowo!Zamieszczone przez Jacek_Z
Rozumiem, że ten "aparacik" nie jest wart 35000 zł?
[ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]
Coś Wam Pokażę.
http://img149.imageshack.us/my.php?i...mgp24073bv.jpg
http://img149.imageshack.us/my.php?i...mgp23938ig.jpg
Fotografia, to czysta przyjemność
Ds, K20D + szkla, kolekcja Pentaksow szt.28, Fuji GX680+ szkla, SMC Takumar szt. 14, Fuji FP1,
LF Sinar C, Sekonic L-508, Benro, Velbon, Lowepro, Crumpler
Zależy, czego od aparatu oczekujesz. Żaden cyfrowy MF do fotoreporterki się nie nada - są potwornie wolne, a na wyższych ISO szumią i dają morę (choć w niektórych jest opcja zainstalowania filtra AA, który morę redukuje).Zamieszczone przez PiotrB.
Ich zaletą jest b. wysoka jakość obrazowania - kolor jest próbkowany z 16 bitową głębią i uzyskiwana jest potworna rozpiętość tonalna - 12EV!!! W przypadku DSLR-ów uzyskuje się maksymalnie 8-10EV. Brak mikrosoczewek i flitru AA sprawia wprawdzie że są to urządzenia do pracy na niskich czułościach i zdarza im się mora, ale owocuje też piękną kontrastowością, piekielnie ostrym rysunkiem i mniejszymi aberracjami chromatycznymi.
odkopałem trupa. Te poprzednie wpisy jakoś strasznie stare
Pojawia sie następca ZD - mamiya DM40.
http://www.swiatobrazu.pl/mamiya-dm4...atu-19649.html
http://www.optyczne.pl/2737-nowo%C5%...miya_DM40.html
Pewnie na wieść o nowym pentaxie przsyspieszyli![]()
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-03-2010 o 21:54
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
22.000$, ciekawe za ile lat takie zabawki będą w przystępniejszych cenach...
A 6 lat temu (1 post) cena ZD miała byc 10 tys euro? Drożeją zamiast tanieć
Wg mnie ta mamiya się za bardzo ceni - patrząc na ceny hasela.
Ciekawi mnie cena pentaxa. Bardzo. Może ktoś wreszcie zbije ceny?
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Skontaktuj się z nami