Fajny aparacik...
http://www.dpreview.com/news/0603/06030903mamiyazd.asp
Szukaj
Fajny aparacik...
http://www.dpreview.com/news/0603/06030903mamiyazd.asp
...i wreszcie dostępny, a całkiem przystępny! W okazyjnej cenie jedynych 6-ciu Nikonów d200!![]()
![]()
![]()
Chyba przeczytali mojego ostatniego posta że się spóźniają i im się wstyd zrobiło![]()
Nie bój się cienia... On mówi, że gdzieś jest światło.
to taki dziwny wymiar matrycy taki 5x4dziwne jakies takie hmm
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
A co w tym dziwnego? Normalny wymiar klatki 645Zamieszczone przez Niedzwiedz
ciut mniej, crop 1,16. powierzchnia dokladnie dwa małoobrazkowe FF.
gdyby taką matryce przeciąć na pół i włozyć do nikona by był 11 MP FF.
bardzo bym wtedy takie coś chciał.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Hehe, wiem. Chodziło mi raczej o mit, że średni filma ma 6cm szer.Zamieszczone przez Jacek_Z
BTW, jeśli chcesz mieś Nikona FuFu, to Czemu nie kupisz DCS-a? Są teraz tanie jak mydło, a tam gdzie trzeba szaleć na wys. ISO, to masz D70 do kompletu...
bo czasami człowiek bywa leniwy i robi na jpg (robie setki zdjęc na jednej sesji) a po drugie marzy mi sie WB w pozycji A by był jako taki. A czym nowsze body, tym bardziej to jest dopracowane.
nie chodzi mi o to by byl koniecznie FF, crop mi nie przeszkadza, a nawet pomaga, bo robie prawie zawsze na tele. Ale matryca 11 MP na powierzchni całej klatki byłaby lepsza niż 10 MP na APS-C. Sądzę, że kłopoty z bandingiem winikają z filtrów AA i mikroskopijnymi pikselami. na większych pikselach filtry nie musiałyby byc tak mocne. Jest kilka plusów tego w konsekwencji. nie będę tego tu ciągnął bo sie robi mały OT.
niska cena DCS nie jest bez powodu niska. serwis tez problem.
ja zmieniam sprzęt rzadko, kupuje z namysłem i mam to na lata.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Za banding odpowiada 4-kanałowy odczyt danych z matrycy - AA, APS nie ma tu nic do rzeczy. W 5D też masz banding... Co do AWB, to obawiam się, że sprawa jest beznadziejna
Sam dużo robię w jpg (robić masówę w NEF to masochizm) i znam ten ból...
A chodziło mi o to, że gdybyś wziął pół matrycy z ZD, to miałbyś coś a'la DCS właśnie - cholerne szumy na wys. ISO, mora itd...
w ZD nie ma wysokich ISO wiec chyba szumów tez nie.
a co do mory - to kewstia co fotografujesz. jak będzie podobna siatka jak to co na matrycy to wyjdzie.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Skontaktuj się z nami