Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    O, i dyskusja się rozwinęła. Jak to każdy, wyciągnie z jednego tekstu coś dla siebie.

    Ja, na ten przykład, wyciągnęłam (z dużo wcześniejszych wpisów), że szkoda, iż w sumie mało dyskutuje się o "fotografii samej w sobie" (tak w skrócie). I faktycznie, wg mnie miło jest czasem wymienić się swoimi spostrzeżeniami, odbiorem fotografii itd. itp. Inni, wyciągnęli coś innego i wolna wola, wiadomo.

    Zastanawia mnie jednak to, dlaczego od razu, my ludzie, mamy tendencję do nakręcania się. Zakładam, że nikt to tak naprawdę nie miał intencji wbijania przysłowiowej szpili komukolwiek, a tak jakoś szybciutko zrobiło się odbijanie piłeczki. A niepotrzebnie. Przecież wystarczy czasem przed szybkim naklikaniem w klawiaturę spróbować wczuć się w tę drugą stronę, chwilę zastanowić, wziąć oddech i z dystansu na to spojrzeć. A potem pisać.
    Ja cenię sobie zarówno wątki typowo sprzętowe, jeśli potrzebuję porady, wiedzy "doświadczalnej" mogę jej tu poszukać, co jest nieocenione. Ale i inne tematy są ciekawe. O motorach wiem tyle co nic, więc tam nie zaglądam, ale i mi takowy wątek nie przeszkadza.
    Czy brakuje mi czasem podywagowania (jest takie słowo? żeby nie było że zaraz oberwę po głowie za nieznajomość ojczystego języka ... oj.. ) o fotografii, wymiany myśli, spostrzeżeń itd. - owszem, tak. Ale szanuję, że nie każdy musi mieć tak samo, prawda?
    Nie wiem, po co od razu się unosić, że ktoś na coś zwrócił uwagę. Czy miał rację? Nie wiem, może tak, a może nie. Jakkolwiek, można się z tym zgadzać lub nie. Jeśli jednak chcemy komukolwiek uświadomić, że jednak może się mylić, bo w końcu to rzecz ludzka jest (mi samej wielokrotnie się to zdarzało, o zgrozo czasem potem było nieźle wstyd...), to czy nie można tego przekazać w sposób zwyczajnie grzeczny?
    Tak po prostu, uprzejmie wytłumaczyć, że to nie do końca musi tak wyglądać, jak się komuś wydaje? Bez wyrzucania sobie tak od razu pomyj na głowę? Przecież naprawdę moglibyśmy tu fajnie powymieniać się argumentami w nawet konstruktywny sposób, ale nie, trzeba przecież pokazać czyje na wierzchu jest bardziej, bo inaczej to chorzy byśmy byli.

    Proszę, przecież naprawdę chyba umiemy inaczej, co nie?

  2. #22

    Domyślnie

    Problem z dyskutowaniem o fotografii przez internet polega na tym, że nigdy do końca się nie wie z kim się dyskutuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Problem z dyskutowaniem o fotografii przez internet polega na tym, że nigdy do końca się nie wie z kim się dyskutuje.
    Tak zawsze chyba jest w internecie, że nie wiemy do końca z kim prowadzimy dyskusję. Możemy tylko przypuszczać jeśli rozmówca poda przynajmniej szczątkowe informacje, jakiś link do strony, facebuka, czy do innego miejsca o sobie.
    No ale jak widać chcielibyśmy prowadzić poważne rozmowy ale nie chcemy się ujawniać. No to tak jest ciężko raczej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Pisałem o tym w wątku moderatorskim jakiś czas temu, że jeśli chcemy podnośić merytorykę forum to powinniśmy wymagać stopek i powinna to być wizytówka usera.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #24

    Domyślnie

    NIe jest problemem, że nie wiesz z kim dyskutujesz, problemem jest jak go traktujesz, jak z nim dyskutujesz.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Taka propozycja - spróbujmy dyskutować z tezami, nie osobami. Będzie łatwiej i awantura mniejsza.
    Ja się nie zgadzam z tezami kolegi kardamona, ale do niego nic nie mam.
    Z mojej strony to dyskusja z tezą i osobą, która tezę postawiła tak: "Chyba większość uważa się za mistrzów fotografii i artystów, choć przeglądając niektóre zdjęcia tutaj mam poważne wątpliwości."
    Bo skoro nie wiem kim jest rozmówca, to również nie rozumiem co mu daje prawo tak oceniać tutaj innych użytkowników. Niestety sorry ale nie mam litości dla takich fajnych gości którzy piszą co piszą. Jestem w tym zakresie niefajny bo nie toleruję takiej paplaniny. Taka forma dyskusji o fotografii to nie dyskusja o tezie ale o użytkownikach tego forum. Rozmówca sam przekierował dyskusję w tym kierunku pierwszy i zrobił to dwa razy. Zareagowałem dopiero po drugim wpisie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 17-01-2019 o 21:32
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    Kolejne moje spostrzeżenie na tym forum to wątki niezwiązane zupełnie z fotografią, jak poradnictwo niefotograficzne i wątek o motocyklistach, przecież do tego są inne fora związane z tym tematem. Co mi się nie podoba to również płatne warsztaty reklamowane przez Studio Huśtawka czy inne, czy to slup ogłoszeniowy ? Powinny być moim zdaniem promowane tylko bezpłatne kursy bez ukrytych reklam. Czego słuchasz to również taka dziecinada, to nie dotyczy samej fotografii i temat nie jest doborem muzyki do zdjęć co jeszcze mógłbym zrozumieć. Nie mówi się o ubiorze fotografa i całym udogodnieniu w plener za to piszę się: wyprawa w góry w co się zaopatrzyć, co nie do końca jest tym samym.
    [...]
    Czy nie uważacie że lepiej więcej poświęcać tematom związanych ze zdjęciami, opisami miejsc czy ważniejsze są nowości sprzętowe ?
    A kto ma zostać arbitrem który wyznaczy zasady o czym my malutcy mamy tu rozmawiać a o czym nie? I gdzie zaczyna się "prawdziea fotografia" a gdzie knoty? Kto nas uświadomi w tym zakresie ?
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za linki i ciekawe spostrzeżenia.

    Na wiele stron nie trafiłem i za to dzięki.
    Ogólnie jak widać po propozycjach aż tak dużego wyboru z Polskich serwisów nie ma. Pojawiły się linki z zachodnich portali i tego jest tam sporo, wiec może to i dobrze trzeba będzie tam częściej zaglądać.
    Proszę jak możecie o kolejne linki niekoniecznie z Polskich serwisów, bo chyba wszystkie nasze rodzinne portale fotograficzne zostały już wymienione.

    Niestety, ale podobnie jak teraz w polityce tak i tutaj pojawiły się kłótnie i zgrzyty które niestety ale wątek Fotografia-przemyślenia praktycznie od drugiej strony rozbiły. Osoba zainteresowana tematem która będzie czytać to od końca nawet nie dotrze do początku gdzie jest sporo informacji dla zainteresowanych tematem. Trochę szkoda czasu i osób uczestniczących które dodały coś od siebie, tylko zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej, choć nie w temacie i cały wątek rozbije.
    Propozycja do moderatora z prośbą o usuniecie tego co nie w temacie i oczyszczenie z niepotrzebnych sporów i kłótni które nic nie wnoszą do dyskusji.

    Czekam na dalsze propozycje związane z tematem.

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    @PM.M jeszcze raz dzieki za link do Youtuba "Karol o fotografii". Dawno nie spotkałem kogoś o tak naturalnym darze opowiadania połączonym z fantastyczną pasją i belferskim zacięciem. Każdemu serdeczie polecam: https://www.youtube.com/channel/UC9h...1Obms2w/videos
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #30

    Domyślnie

    Proszę bardzo.
    A to znacie?
    Audycje (do posłuchania na stronie) Polskiego Radia "Głębia ostrości":
    https://www.polskieradio.pl/130,Pols...lebia-ostrosci

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Przemyślenia...
    By nickt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 14:58
  2. przemyślenia
    By bogdi64 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 20:55
  3. Luzne przemyslenia D50, D70, D200
    By vuki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 15:44
  4. Takie luźne przemyślenia :)
    By pebees in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •