Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Nie interesują mnie płatne wydawnictwa bo takie każdy może według uznania zakupić. Interesuje mnie to co w internecie.
    Ewaipiotr kojarzą mi się z warsztatami i fotowyprawami, teksty na ich stronie są raczej krótkie i nie zachęcają do częstych odwiedzin. Natomiast Waśkiel to również zaproszenie na warsztaty foto, swego czasu zaczęli fajny podróżniczy cykl na fotogea, ale szybko to skończyli bo nie widzę nowych odcinków.
    Nie o taką formę mi chodzi jak podane przykłady powyżej.

    Z youtuba bezkonkurencyjny jest Rafał Rozalski RR photo
    https://www.youtube.com/user/TheRafalRozalski
    Myślę, że powiedziawszy wprost, jest to oczekiwanie, że dobry profesjonalista fotograf, umiejący ciekawie przedstawić problem, włoży dużo pracy i czasu na opracowanie, które później umieści w internecie za darmo. Ja na coś takiego nie liczę, bo dlaczego miały za darmo rozdawać swoje umiejętności i pracę? W internecie są za darmo ewentualnie zajawki takich opracowań, żeby ten kogo to zainteresuje mógł bardziej świadomie sobie taki materiał kupić.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Jeśli chodzi o samą fotografię, to mi się podoba kanał Karola Krukowskiego na YT (Karol o fotografii):
    https://www.youtube.com/channel/UC9h...7isUIH01Obms2w
    Zero o technice, za to o samej istocie i w dodatku z internetu patrząc Karol ma takie usposobienie, że tą radością pstrykania zaraża ........
    Dzięki za ten link!

    @kardamon - moim zdaniem to forum jest niezłe, bo jest bogate w treści. Dzięki także wątkom o motocyklach, zegarkach, muzyce. Jakość m.in. rodzi się z bogactwa i z ludzkiej interakcji.
    A z kolegami z wątku motocyklowego do oczu przecież sobie nie skoczymy, bo więcej nas łączy niż dzieli.

    Ja polecam: http://marcinwuu.blogspot.com/ i https://iczek.pl/. Niestety w obu ostatnio nie przybywa treści.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13

    Domyślnie

    @matbe
    Na blogi reklamowe mam alergię

    Ja mam podobnie
    Szczególnie na taką fotoblogie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dzięki za ten link!

    @kardamon - moim zdaniem to forum jest niezłe, bo jest bogate w treści. Dzięki także wątkom o motocyklach, zegarkach, muzyce. Jakość m.in. rodzi się z bogactwa i z ludzkiej interakcji.
    A z kolegami z wątku motocyklowego do oczu przecież sobie nie skoczymy, bo więcej nas łączy niż dzieli.

    Ja polecam: http://marcinwuu.blogspot.com/ i https://iczek.pl/. Niestety w obu ostatnio nie przybywa treści.
    Nie napisałem o tym gdzie forum jest złe, tylko pewne rzeczy które dla mnie są niepotrzebne i zajmują tylko miejsce. Trochę to dziwne co piszesz, bo przyzwalanie na takie odstępstwa niefotograficzne to robi się z tego forum śmietnik. Jak każdy zacznie zalewać forum swoimi zainteresowaniem czy to hodowla rybek, filatelistyką, numizmatyką czy kolarstwem to gdzie na miejsce na fotografie ? na forum z rybkami ? To nie chodzi jak to napisałeś skakania do oczu, tylko to jest zaśmiecanie wątku fotograficznego. Jak interesuje się inną dyscypliną niefotograficzną to nie szukam tego tutaj i nie zakładam wątków niepotrzebnych, skoro jest sporo innych miejsc do tego.
    Jestem zdziwiony tym gdzie tak mało osób uczestniczy w tej lub podobnej dyskusji jak i ogólnie wątki które już wspominałem takie jak inspiracje czy linkowisko lub inne nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, dla mnie bynajmniej jest to trochę dziwne. Chyba większość uważa się za mistrzów fotografii i artystów, choć przeglądając niektóre zdjęcia tutaj mam poważne wątpliwości.

  4. #14

    Domyślnie

    Nie napisałem o tym gdzie forum jest złe, tylko pewne rzeczy które dla mnie są niepotrzebne i zajmują tylko miejsce. Trochę to dziwne co piszesz, bo przyzwalanie na takie odstępstwa niefotograficzne to robi się z tego forum śmietnik. Jak każdy zacznie zalewać forum swoimi zainteresowaniem czy to hodowla rybek, filatelistyką, numizmatyką czy kolarstwem to gdzie na miejsce na fotografie ? na forum z rybkami ? To nie chodzi jak to napisałeś skakania do oczu, tylko to jest zaśmiecanie wątku fotograficznego. Jak interesuje się inną dyscypliną niefotograficzną to nie szukam tego tutaj i nie zakładam wątków niepotrzebnych, skoro jest sporo innych miejsc do tego.
    Jestem zdziwiony tym gdzie tak mało osób uczestniczy w tej lub podobnej dyskusji jak i ogólnie wątki które już wspominałem takie jak inspiracje czy linkowisko lub inne nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, dla mnie bynajmniej jest to trochę dziwne. Chyba większość uważa się za mistrzów fotografii i artystów, choć przeglądając niektóre zdjęcia tutaj mam poważne wątpliwości.[/QUOTE]

    I to lubię.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta

    Nie napisałem o tym gdzie forum jest złe, tylko pewne rzeczy które dla mnie są niepotrzebne i zajmują tylko miejsce. Trochę to dziwne co piszesz, bo przyzwalanie na takie odstępstwa niefotograficzne to robi się z tego forum śmietnik. Jak każdy zacznie zalewać forum swoimi zainteresowaniem czy to hodowla rybek, filatelistyką, numizmatyką czy kolarstwem to gdzie na miejsce na fotografie ? na forum z rybkami ? To nie chodzi jak to napisałeś skakania do oczu, tylko to jest zaśmiecanie wątku fotograficznego. Jak interesuje się inną dyscypliną niefotograficzną to nie szukam tego tutaj i nie zakładam wątków niepotrzebnych, skoro jest sporo innych miejsc do tego.
    Jestem zdziwiony tym gdzie tak mało osób uczestniczy w tej lub podobnej dyskusji jak i ogólnie wątki które już wspominałem takie jak inspiracje czy linkowisko lub inne nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, dla mnie bynajmniej jest to trochę dziwne. Chyba większość uważa się za mistrzów fotografii i artystów, choć przeglądając niektóre zdjęcia tutaj mam poważne wątpliwości.


    Na ten komentarz nie ma dobrej odpowiedzi. Tak jak nie ma dobrej odpowiedzi na głupie pytanie.
    Rzucając takim komentarzem jak to ostatnie zdanie, w zasadzie można przypuszczać, że się wywyższasz, oceniasz innych. Po co ? Znajdujesz w tym przyjemność ? Nauczyłeś sie tego w szkole, w domu, w kościele ? Bo to takie typowo katolickie i polskie wiesz ?

    Skoro odczuwasz brak rozmów o fotografii to po prostu inicjuj takie rozmowy. Tu są użytkownicy tacy jak Ty, którzy są dla przyjemności łącząc wspólną pasję. Niektórzy będą uczestniczyć w wątkach o fotografii a niektórzy są tu tylko zainteresowani wiedzą sprzętową bo inspirację znajdują w innych miejscach. Nie ma po co oceniać.

    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #16

    Domyślnie

    Kolego, wyrwałeś z kontekstu jedno zdanie i się czepiasz, czytałeś co napisałem wcześniej ? Nie rozumiem takiego zachowania i próbowania wmawiać mi jakieś fanaberie. Czytać ze zrozumienie to nie boli.
    Kolejny link żeby wątek nie stracił na znaczeniu.
    http://news.o.pl/category/fotografia/

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    Z informacji o stronach mogę dodać jeszcze foto-info i dział czytelnia, niewiele tego i strona już nie aktualizowana.
    http://foto-info.pl/index.php
    Kiedyś były bardzo ciekawe analizy zdjęć na Fotoferia których teraz nie mogę odnaleźć, zostały chyba usunięte chodzi mi o analizy Marka Kiedrowskiego(marconi). Były to świetne analizy przez osobę która potrafiła świetnie wyjaśnić i poprowadzić w dobrą stronę, co ważne zdjęcia osoby na najwyższym poziomie. To nie było lanie wody czy kącik wzajemnej adoracji, brakuje takich analiz chociażby na Nikoniarzach bo te które są czasem pod zdjęciem maja się nijak do tamtych.
    https://fotoferia.pl/index.php?pg=se...omments&gal=gn
    Strona Marka Kiedrowskiego i stary wywiad.
    http://www.kiedrowski-photography.com/
    https://fotoblogia.pl/8137,fotograf-...-kiedrowskiego

    Z tego co widzę na zachodnich stronach są różne wywiady, obszerne strony z obróbką zdjęć krok po kroku i inne ciekawostki, z tego co obserwuje u nas nigdy nie było tak dobrego poziomu i na dodatek cześć stron już nie istnieje bądź nie jest aktualizowana.

    Na Nikoniarzach najlepszego forum w Polsce to występuje dziwne zjawisko podniet sprzętowych. Czy każdy zmienia aparat co chwile ? przecież prawie każdy wchodzi w system raczej świadomie, może poza nowicjuszami, wiec dziwi mnie to z jaką podnietą niektóre osoby o tym piszą czy snują opowieści i zachcianki.
    Kolejne moje spostrzeżenie na tym forum to wątki niezwiązane zupełnie z fotografią, jak poradnictwo niefotograficzne i wątek o motocyklistach, przecież do tego są inne fora związane z tym tematem. Co mi się nie podoba to również płatne warsztaty reklamowane przez Studio Huśtawka czy inne, czy to slup ogłoszeniowy ? Powinny być moim zdaniem promowane tylko bezpłatne kursy bez ukrytych reklam. Czego słuchasz to również taka dziecinada, to nie dotyczy samej fotografii i temat nie jest doborem muzyki do zdjęć co jeszcze mógłbym zrozumieć. Nie mówi się o ubiorze fotografa i całym udogodnieniu w plener za to piszę się: wyprawa w góry w co się zaopatrzyć, co nie do końca jest tym samym.
    Mimo tego całego przesycenia niefotograficznego i komercji są bardzo ciekawe miejsca powiązane z fotografią jak chociażby ostatnie lata takiej wsi, straż pożarna, Lublin-Stare Miasto poza szlakiem, mimo że większości to nie są dzieła artystyczne to warto takie foty z ciekawymi miejscami prezentować.
    Były proponowane takie tytuły jak linkowisko
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...nia-Linkowisko
    Inspiracje
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/290092-INSPIRACJE
    Ciekawe miejsca na plenery fotografii krajobrazu, czy jakoś tak i temat zupełnie pomijany, bądź nikt nie chce zdradzać miejsc, to jak nie tu to gdzie ? Nikogo nie interesują inspiracje ? przecież w wielu wywiadach z bardzo dobrymi fotografami jest informacja na kim się wzorują czy jakiego mają ulubionego autora lub czerpią pomysły z malarstwa. Liczy się tylko sprzęt i wałkowanie bezustanne o nim ?

    Całe szczęście na tym forum mamy na wysokim poziomie fotografie przyrodniczą czy lotniczą i oby takich było jak najwięcej. Zdjęcia z krajobrazów od bardzo dobrych po knoty również zobaczyć można.
    Czy nie uważacie że lepiej więcej poświęcać tematom związanych ze zdjęciami, opisami miejsc czy ważniejsze są nowości sprzętowe ?
    Dwa razy napisałeś o dziwnych zjawiskach na tym forum podniet sprzętowych, niepotrzebnych wątków niefotograficznych. I na koniec rzucarz komentarzem, który sory, ale stawia Ciebie w dość nieciekawym świetle. Bowiem stwierdzasz po prostu fakt iż niektórym sie chyba wydaje że są artystami a tak nie jest bo co nieco obejrzałeś. NIe muszę czytać ze zrozumieniem całych wpisów aby wyczuć bzdety.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślisz że jak rzucisz kilka linków to automatem stajesz się fajnym gościem który się zna ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Twój komentarz pokazał całkiem coś innego.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #18

    Domyślnie

    Kolego kardamon, rozumiem, że założony przez Ciebie wątek pt: "Problem z zakupem przez Paypal, proszę o pomoc" gdzie prosisz o poradę w sprawie telefonu, to wątek typowo fotograficzny?
    Następne moje pytanie to, gdzie mógłbym zobaczyć Twoje zdjęcia? Jesteś na forum od 2015 roku i ani jednego zdjęcia. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy siedzą na forach fotograficznych i nie pokazali ani jednego zdjęcia. Morał zrozumiał?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Dwa razy napisałeś o dziwnych zjawiskach na tym forum podniet sprzętowych, niepotrzebnych wątków niefotograficznych. I na koniec rzucarz komentarzem, który sory, ale stawia Ciebie w dość nieciekawym świetle. Bowiem stwierdzasz po prostu fakt iż niektórym sie chyba wydaje że są artystami a tak nie jest bo co nieco obejrzałeś. NIe muszę czytać ze zrozumieniem całych wpisów aby wyczuć bzdety.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślisz że jak rzucisz kilka linków to automatem stajesz się fajnym gościem który się zna ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Twój komentarz pokazał całkiem coś innego.
    Rzucarz ????
    Po tym co napisałeś to Ciebie rzuca
    I stawia w niekorzystnym świetle.
    Może zamiast podbijać posty dodasz coś co dotyczy tematu ?

  10. #20

    Domyślnie

    Taka propozycja - spróbujmy dyskutować z tezami, nie osobami. Będzie łatwiej i awantura mniejsza.
    Ja się nie zgadzam z tezami kolegi kardamona, ale do niego nic nie mam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Przemyślenia...
    By nickt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 14:58
  2. przemyślenia
    By bogdi64 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 20:55
  3. Luzne przemyslenia D50, D70, D200
    By vuki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 15:44
  4. Takie luźne przemyślenia :)
    By pebees in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •