Close

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 191
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie. A autor wątku kompletuje i jeszcze długo będzie miał coś do kupienia...
    I ja to rozumiem. Być może długo, być może krótko, być może zawsze. Ale tylko być może. Są osoby które dążą do konkretnego zestawu, są osoby które "zatrzymują się" na pierwszym zestawie, są osoby które zawsze coś zmieniają. Ja napisałem jedynie w kontekście, że nie zawsze jest coś do dokupienia, bo to zależy tylko od podejścia konkretnej osoby.

  2. #182

    Domyślnie

    A ja dalej uważam, że jeśli ktoś choć trochę pasjonuje się fotografią, zawsze jest coś do kupienie. Twoje słowa bardzo dobrze to potwierdzają . Co masz jeszcze w planach zakupowych?

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A ja dalej uważam, że jeśli ktoś choć trochę pasjonuje się fotografią, zawsze jest coś do kupienie. Twoje słowa bardzo dobrze to potwierdzają . Co masz jeszcze w planach zakupowych?
    Nic. Kiedyś (2-3 lata temu) miałem w planie zmienić D3 na D4/4s ale odpuściłem bo poza posiadaniem nie zmieni on nic w mojej "tfurczości". Ostatnie co miałem w planie to wymianę plecaka. Ot tak, bo mi się chyba jeden znudził. Ale przypomniałem sobie na szczęście o sytuacji z pomysłem wymiany D3. Wymieniając sprzęt który posiadałem do tej pory doszedłem do pewnych wniosków- niewiele te wymiany zmieniły w efekcie docelowym czyli w samym zdjęciu. Posiadanie dla posiadania przestało mnie kręcić. Mam wszystko co potrzebuję. Dlatego zmienię jak coś padnie, no chyba, że będzie sens naprawiać.
    Pasja fotografowania na szczęście nie polega na kupowaniu. Mam jeszcze inną pasję, zdecydowanie większą niż fotografia. Tam już dawno przestałem kupować "z ciekawości". Tak jak napisałem, wszystko zależy od osoby.

  4. #184

    Domyślnie

    Pasja fotografowania to uświadamianie sobie nowych "potrzeb" W czym skutecznie pomaga marketing. Poczekaj rok czy dwa, wspomnisz moje słowa
    Jak napisałem, kolega jest na początku drogi do zbudowania sobie jakiegoś tam zestawu. Zaczynanie od dużych wydatków spowoduje za chwilę niedosyt i ból głowy. Bo jest kwestia priorytetów, drogie szkło, czy np. wydajniejszy komputer czy odpowiedni monitor, a może drukarka. Kupienie raz jednego zestawu w 99% przypadków nie załatwi kwestii sprzętu, chyba, że ktoś się tym szybko znudzi, albo ma dokładnie określony temat, typu rybki w akwarium. Tak, wtedy można kupić raz i zapomnieć na parę lat. Stąd napisałem taką lekko kontrowersyjną tezę, która jak widać wywołała lekką dyskusję.
    Kompletowałeś swój zestaw kilka lat, ostatni zakup był zdaje się niedawno. Dziś zarzekasz się, że nic nie potrzebujesz. Nie zapominaj aktualizować stopki, a za jakiś czas przypomnę Ci tę dyskusję Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze sprzętu.

  5. #185

    Domyślnie

    No tak, osoby pozostające przy lustrzance z kitem nie mają pasji fotografowania Zabawnie się to czyta...

  6. #186
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu , mam 2 pytania.

    1. Czy na zapas kupić oryginalną baterię czy są jakieś dobre sprawdzone zamienniki ?
    2. Czy warto kupić DK-21M ?

  7. #187
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. Jeśli potrzebujesz kup, oryginał to oryginał tylko nie na jakiś ebay/chińczyk/allegro tylko w autoryzowanych sklepach, ewentualnie dobry zamiennik.
    2. Potrzebujesz tego lekkiego powiększenia ? Mi to przeszkadzało.

  8. #188
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    1.Jakie są dobre zamienniki, chodzi o firmę ? Pytam o zamiennik, ponieważ sądzę, ze wystarczy jeden a ten drugi to sporadycznie.
    2.Sam nie wiem, podobno lepiej widać ale będę się wybierał po plecak to zobaczę czy warto.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    1.Jakie są dobre zamienniki, chodzi o firmę ?
    Podobno Duracell
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    1.Jakie są dobre zamienniki, chodzi o firmę ? Pytam o zamiennik, ponieważ sądzę, ze wystarczy jeden a ten drugi to sporadycznie.
    2.Sam nie wiem, podobno lepiej widać ale będę się wybierał po plecak to zobaczę czy warto.
    Ja od roku używam newella na zmianę z oryginalem i póki co jest ok. Troszkę mniej zdjęć wychodzi, kosztuje 6 czy 7 dych w sklepach.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 + coś ciekawego/taniego do kompletu (inne body)?
    By RMC in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2017, 23:07
  2. D90/D5000 działanie AF'u i ewentualna zamiana na inne body.
    By Jaworus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 21:34
  3. 14-24 + inne szkla - jakie body analogowe
    By fafniak in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 21:25
  4. Body + 1 obiektyw + inne za 4,5K
    By bartmasz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 23:44
  5. Dwa, identyczne body a inne wskazania swiatlomierza??
    By dinus in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •