Close

Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 191
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Gdyby nie fakt, że jedyną obsługującą to lampą jest SB5000, to faktycznie byłaby to może zaleta Zdecydowanie lepiej kupić sobie Yongnuo/Pixel King czy cokolwiek innego i wyzwalać choćby SB600
    Teraz jest jedna lampa, ale aparat jak się kupi dobry, to się go ma latami. Miło mi było np. gdy odkryłem, że mój D70s ma CLS Master, chociaż, gdy go kupowałem, to nie wiedziałem że istnieje CLS i wtedy obsługiwała to pewnie jedna lampa. Wyzwalacze radiowe są fajne, ale mają taką małą wadę, że to kolejne szpargały do noszenia, niezgubienia, mania zawsze zapasowych baterii (do nadajnika i do odbiornika, czyli 4 zapasowe baterie więcej w torbie). Aby zrobić zdjęcie z wyzwalaczem radiowym trzeba go najpierw wyjąć, przypiąć do aparatu, drugi do lampy, włączyć... Potem każdy odłączać. Wiem, bo mam i w warunkach nie studyjnych w praktyce tych wyzwalaczy nie użyłem, a wbudowanego wyzwalania, czyli CLS - tak. Z wbudowanym wyciągam aparat, lampę, włączam i robię zdjęcie. Za dwa lata będzie do wyboru, do koloru lamp z odbiornikiem wyzwalania radiowego.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 09-01-2019 o 00:45

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Za dwa lata będzie do wyboru, do koloru lamp z odbiornikiem wyzwalania radiowego.
    Poczekamy, zobaczymy. Minęły już ponad dwa lata od pojawienia się systemu wyzwalania radiowego i jednak nadal jedyną lampą jaka to obsługuje jest SB5000. Nawet SB700 nie zostało odświeżone, żeby amatorzy mieli lampę z radiem, więc na razie system jest bezużyteczny, szczególnie że więcej aparatów na rynku go nie ma, niż ma...

  3. #123

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze nieśmiało dodać, że aby np w przypadku D500 zdalnie radiowo wyzwalać SB5000 potrzeba WR-R10 podpiętego do gniazda 10-pinowego poprzez adapter WR-A10 (komplet ok 700zł).
    A niby SB5000 zrobiona do idealnej współpracy z D500
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  4. #124
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Już jutro lecę na zakupy , będzie body , karta i krotki zoom.
    Zastanawiam się nadal co do portretu czy S50-100 1.8 , czy N105VR 2.8 z makro, czy może Sigma 85 1.4 ?
    S50-100 to zoom, łatwiej ustrzelić np. dziecko na rowerku, 105 miałem i podoba mi się za równo obrazek jak i bokeh i mam dodatkowo makro , 85 jest najjaśniejsza.
    Wagowo 55-100 ciężkawy ale jak na zoom do zaakceptowania (1490 gr) , 105-ka najlżejsza (750 gr) , Sigma jak na stałkę ciężka (1130 gr).
    Na Optyczne jest test wszystkich 3 szkieł , ze 105ki nie ma portretu ale sam robiłem , więc mam do porównania , obie Sigmy na moje oko porównywalne, jedynie z jednej fotki są ciemniejsze, z drugiej jaśniejsze, chyba w obu przypadkach inne światło było w terenie.
    Cenowo odpowiednio ok. 4850 / 3360 / 4540 ... sporo, więc nie wiem jeszcze czy kasa się zgodzi na zakup szkła.

    Co Waszym zdaniem z tych 3 a może coś innego ?
    Ostatnio edytowane przez pdz ; 09-01-2019 o 10:33

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Chciałbym jeszcze nieśmiało dodać, że aby np w przypadku D500 zdalnie radiowo wyzwalać SB5000 potrzeba WR-R10 podpiętego do gniazda 10-pinowego poprzez adapter WR-A10 (komplet ok 700zł).
    A niby SB5000 zrobiona do idealnej współpracy z D500
    Nawet tego nie wiedziałem. Moja przygoda z SB5000 zakończyła się po pierwszym kontakcie z tą lampą w FJ. Jej wykonanie jest takie jak SB700, czyli taki poziom niżej niż SB800/900/910. Skutecznie mnie to zniechęciło do wydania ponad 2k zł i kupiłem sobie kolejne używane SB910. Myślę, że to była słuszna decyzja

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    Już jutro lecę na zakupy , będzie body , karta i krotki zoom.
    Zastanawiam się nadal co do portretu czy S50-100 1.8 , czy N105VR 2.8 z makro, czy może Sigma 85 1.4 ?
    S50-100 to zoom, łatwiej ustrzelić np. dziecko na rowerku, 105 miałem i podoba mi się za równo obrazek jak i bokeh i mam dodatkowo makro , 85 jest najjaśniejsza.
    Cenowo odpowiednio ok. 4850 / 3360 / 4540 ... sporo, więc nie wiem jeszcze czy kasa się zgodzi na zakup szkła.
    Co Waszym zdaniem z tych 3 a może coś innego ?
    - Sigma 50-100 Art - genialne, ostre, uniwersalne szkło. Jest duże i ciężkie, musisz o tym pamiętać, ale przy głębokich gripach da się spokojnie trzymać z nim aparat. Bardzo lubię jego obrazek, prędkość AFu jest wystarczająca na szybko biegnącego psa.



    Właściwie dla mnie szkło bez wad. Może mogłoby mieć stabilizację i kończyć się dalej niż na 100, ale z pewnością każdy posiadacz tego cuda jest zadowolony.

    - Nikkor 105 Micro - nie mam, mam Sigmę 105 Makro, więc szkło podobne. Jako jedyne tele za mało. Na DXie jest mało uniwersalne, wymaga dużego odejścia, szczególnie jak chcesz światło 2.8. Obrazek genialny jak z każdego makro w okolicy 100 mm. Najmniej przeze mnie używane szkło, ale bardzo je lubię. Obrazek z DXa całkiem przyjemny:



    - Sigma 85 Art - szkło wielkie i ciężkie, za to bardzo ostre. Jego gabaryty są na poziomie 135 Art, ma jeszcze większą soczewkę (86 mm). Optycznie wspaniałe, ale porównując je do mojego Tamrona 85 VC USD nie widzę przepaści, szczególnie w centrum. Jak miałem tylko DXa, to miałem Nikkora 85 1.8G. Szkło jest przede wszystkim tanie, ale bardzo użyteczne od 1.8, choć aberracja jest bardzo ciężka do usuwania, a prędkość AFu baaardzo wolna. Jednak za ok 2k zł nie ma co się spodziewać rewelacji.

    Jeszcze jedno szkło warto brać pod uwagę. Tamron 90 VC USD Makro. Ogniskowa ok 85 na DXie do portretu jest bardzo wystarczająca, dobre makro, chyba bardziej uniwersalne szkło niż 105.

  6. #126
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za fotki i odpowiedź.
    Chce kupić ze 2-3 szkła, chciałbym aby jakość obrazka, bokeh i af były dobre, żeby nie żałować później zakupu.
    Jak pisałem targać majdanu często nie będę a jak już to nie jest dla mnie to problemem pod kątem wagi.

    Jakbyś miał porównać af, obrazek, ostrość i bokeh z Sigmy 85 i 50-100 to jest wielka różnica ?
    Cena podobna, waga ciut wyższa 50-100 ale to nie ma znaczenia.

  7. #127

    Domyślnie

    Posiadam od niedawna sigmę i potwierdzam - jakość obrazka jest świetna! Ostrość, kolory, kontrast najwyższa liga.

    Jeżeli świadomie kupujesz dx na kilka lat, bierz sigmę. Szkło praktycznie tylko do dx ( na fx daje mocną winietę i dopiero od ok 85mm do wykorzystania) ale jego jakość jest na najwyższym poziomie. Z racji w pełni używalnego zakresu od 1.8 na wszystkich ogniskowych, pomyśl czy nie jest lepszym zakupem od 85art. Nie umniejszam stałce ale elastyczność zooma często jest nieoceniona.

  8. #128

    Domyślnie D7500 czy inne body

    Z S50-100 będziesz zadowolony
    Względem S85 nie jest duża różnica wagowa jedynie rozmiarowo, ale też nie wiadomo jak bardzo. Masz różnice w świetle 1,4 do 1,8 na korzyść S85. Tyle że mając S50-100 masz już 85mm i do tego 50mm i 100mm. Gdzie wszędzie jest ostro od 1,8
    https://camerasize.com/compact/


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    Jakbyś miał porównać af, obrazek, ostrość i bokeh z Sigmy 85 i 50-100 to jest wielka różnica ?
    Cena podobna, waga ciut wyższa 50-100 ale to nie ma znaczenia.
    Ciężko mi napisać coś więcej, bo 50-100 mam, a 85 miałem od znajomego na kalibrację i pobawiłem się trochę. Moje odczucia - 85 jest oczywiście ostrzejsza na 1.4 niż 50-100 na 1.8 na którejkolwiek ogniskowej, ale to nie jest zaskoczeniem. AF jest na podobnym poziomie. Bokeh w Sigmach jest... "kliniczny" jak się go nazywa, albo po prostu nudny, poprawny, budyniowaty. Ładny bokech powstaje w szkłach, które optycznie mają słabości. Sigmy Art i właściwie nie mają, stąd tam nie ma pokręconego, nerwowego bokehu, który przy portretach może się podobać. Co nie zmienia faktu, że brak aberracji, czy ostrość na pełnej dziurze, pozwala cieszyć się obrazkiem w każdej Sigmie Art. Moim zdaniem "ładniejszy" bokeh da Nikkor 85 1.8G, który lekko zakręci tło, niż Sigma 85 Art, która je po prostu rozmyje.


    Nikkor 85 1.8G na D7100

    Ja do fajnego tła używam archaicznych Nikkorów 80-200 2.8 New i 180 2.8, ale z FXem.



    Ciekawym szkłem jest tez 300/4, ale też zdecydowanie na FX



    Ale wracając do tematu - jeżeli nie wiesz czego potrzebujesz, to musisz kupić coś uniwersalnego i to może być cos pokroju Sigmy 50-100, jakiegoś 70-200 (na przykład Tamrona), po staremu Tokina 50-135 2.8 (ciężko ją znaleźć, ale ładny obrazek, szczególnie na 135 2.8, niestety AF jest wolny i głośny). Albo szukasz czegoś taniego, co w razie czego sprzedasz, na przykład Nikkor 85 1.8G. Musisz coś zaryzykować i sprawdzić, nikt z nas Ci nie powie co będzie dla Ciebie lepsze. Gdybym ja dziś chciał budować system DX, to po zakupie D7200/D500/D7500 (kolejność zgodna z moimi oczekiwaniami) dodałbym do nich Sigmę 18-35 lub 17-50, Sigmę 50-100 i spacerowo Sigmę 30 Art.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Poczekamy, zobaczymy. Minęły już ponad dwa lata od pojawienia się systemu wyzwalania radiowego i jednak nadal jedyną lampą jaka to obsługuje jest SB5000. Nawet SB700 nie zostało odświeżone, żeby amatorzy mieli lampę z radiem, więc na razie system jest bezużyteczny, szczególnie że więcej aparatów na rynku go nie ma, niż ma...
    Będą lampy innych producentów z odbiornikami radiowymi kompatybilnymi z Nikonem.
    Nie tak dawno jeszcze tylko lampy Nikona miały CLS, potem Metz wypuścił lampy z CLS, teraz jest już pełno lamp różnych producentów z obsługą CLS.
    Różni producenci robią już lampy z wbudowanym radiem według własnych standardów. To tylko jeden krok od lamp z wbudowanym radiem kompatybilnym z Nikonem. A może już takie są?
    W warunkach profesjonalnych używanie dodatkowych wyzwalaczy jest do przyjęcia. W warunkach amatorskich znacznie lepiej sprawdza się bezprzewodowe wyzwalanie wbudowane. Bo amator, jak ma przypinać/odpinać wyzwalacze, to już raczej poprzestanie na założeniu lampy na sanki. Wyzwalanie przez optyczny CLS nieźle sprawdza się w pomieszczeniach, ale na zewnątrz raz działa, raz nie działa.

Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 + coś ciekawego/taniego do kompletu (inne body)?
    By RMC in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2017, 23:07
  2. D90/D5000 działanie AF'u i ewentualna zamiana na inne body.
    By Jaworus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 21:34
  3. 14-24 + inne szkla - jakie body analogowe
    By fafniak in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 21:25
  4. Body + 1 obiektyw + inne za 4,5K
    By bartmasz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 23:44
  5. Dwa, identyczne body a inne wskazania swiatlomierza??
    By dinus in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •