Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Router - na co warto zmienić

    Cześć i czołem

    Od jakiegoś czasu internet (korzystam z wi-fi) łapie dziwne zwiechy, strony się nie otwierają jak należy, net ewidentnie zwalnia. Resetowałem router, sprawdzałem kable i nic nie pomaga. Raz na jakiś czas widać, że ma problem z połączeniem, ale dzieje się to bardzo rzadko. Pomyślałem, że może już czas na nowy router. Od ponad 6 lat korzystam z modemu jaki dostałem od operatora. Jest to Cisco EPC3925. Doradzicie może na jaki warto zmienić?
    Kanał YT ​? ??​

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli router to polecam Xiaomi Mi 3G, nawet bez zmiany softu jest to rewelacyjna maszynka, a cena zaskakuje ~120zł, a po zmianie softu otrzymujemy potwora do sterowania wszelkimi urządzeniami/czujnikami/kamerami jak i efektywne centrum medialne i nawet zastępuje drogie serwery do backup itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej zgłosić do operatora taką sytuację i operator wymieni ruter. Ostatnio bez problemu wymieniłem w ten sposób dwa rutery w UPC, dodatkowo nowe rutery mają wifi dualband czyli 2,4 i 5 Ghz. Na 5Ghz prędkość możliwa do osiągnięcia to będzie nawet 800 Mbit/s jesli tylko karta wifi w komputerze bedzie kompatybilna (teoretyczny maks. po wifi to chyba 1,3 Gbit/s przy technologii 5Ghz z kompatybilnymi kartami i dobrymi antenami po obu stronach, tak przynajmniej jest napisane na moim ruterze domowym)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nawet Orange daje teraz takie rutery. Właśnie w domu mam neostradę vdsl i ostatnio wymieniałem ruter i właśnie takie parametry mam po wifi w domu. Z tym ze do kompa wstawiłem specjalną kartę tplinka i łapie prędkość w porywach do 822 Mbit/s po wifi !!!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodam, że wymiana tych trzech ruterów w tym roku kosztowała dokładnie zero złotych. Operator UPC i Orange zapewnia sprawne urządzenie w umowie świadczenia usług.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 30-12-2018 o 11:07
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli router to polecam Xiaomi Mi 3G, nawet bez zmiany softu jest to rewelacyjna maszynka, a cena zaskakuje ~120zł, a po zmianie softu otrzymujemy potwora do sterowania wszelkimi urządzeniami/czujnikami/kamerami jak i efektywne centrum medialne i nawet zastępuje drogie serwery do backup itd.
    Dzięki Xiaomi nie rozważałem. Jak się okaże, że operator nie wymieni mi routera to sam kupię i ten zaproponowany przez Ciebie rozważę.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Lepiej zgłosić do operatora taką sytuację i operator wymieni ruter. Ostatnio bez problemu wymieniłem w ten sposób dwa rutery w UPC, dodatkowo nowe rutery mają wifi dualband czyli 2,4 i 5 Ghz. Na 5Ghz prędkość możliwa do osiągnięcia to będzie nawet 800 Mbit/s jesli tylko karta wifi w komputerze bedzie kompatybilna (teoretyczny maks. po wifi to chyba 1,3 Gbit/s przy technologii 5Ghz z kompatybilnymi kartami i dobrymi antenami po obu stronach, tak przynajmniej jest napisane na moim ruterze domowym)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nawet Orange daje teraz takie rutery. Właśnie w domu mam neostradę vdsl i ostatnio wymieniałem ruter i właśnie takie parametry mam po wifi w domu. Z tym ze do kompa wstawiłem specjalną kartę tplinka i łapie prędkość w porywach do 822 Mbit/s po wifi !!!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodam, że wymiana tych trzech ruterów w tym roku kosztowała dokładnie zero złotych. Operator UPC i Orange zapewnia sprawne urządzenie w umowie świadczenia usług.
    Dzięki za informację i podpowiedź Internet jak i telewizję mam w Multimedia. Nie wiem jak oni podejdą do tej sprawy. Nie miałem jeszcze przyjemności załatwiania temu podobnych spraw. Zgłoszę sprawę do działu obsługi klienta. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Kanał YT ​? ??​

  5. #5

    Domyślnie

    To ja zapytam inaczej. Internet od Multimediów masz dostarczony kablem koncentrycznym? Jeżeli tak to zadaj sobie i osobi doradzajacej Xiaomi Mi 3G w jaki sposób chcesz podłączyć kabel koncentryczny do w/w routera?

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie było pytania o modem tylko o router, modem daje i wymienia za free dostawca, często jest to też modem z routerem, więc jeśli nie oczekujemy od sprzętu czegoś więcej to nawet bym się nie zastanawiał nad zakupem tylko niech wymieniają na nowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    To ja zapytam inaczej. Internet od Multimediów masz dostarczony kablem koncentrycznym? Jeżeli tak to zadaj sobie i osobi doradzajacej Xiaomi Mi 3G w jaki sposób chcesz podłączyć kabel koncentryczny do w/w routera?

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie było pytania o modem tylko o router, modem daje i wymienia za free dostawca, często jest to też modem z routerem, więc jeśli nie oczekujemy od sprzętu czegoś więcej to nawet bym się nie zastanawiał nad zakupem tylko niech wymieniają na nowy.
    No tak. Zapomniałem wspomnieć co jest do routera podłączone. Przepraszam, mój błąd. Oczywiście, że podłączony jest kabel koncentryczny.
    Kanał YT ​? ??​

  8. #8

    Domyślnie

    Ale podałeś modem, i to wszystko wyjaśniło. Stąd padło moje pytanie. Bo bez sensu jest polecać coś czego nie można podłączyć. Owszem mozna router podłączyć do modemu od Multimediów lecz kolejne urządzenie nieznacznie zwolni pracę internetu, im mniej urządzeń po drodze tym lepiej.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    Owszem mozna router podłączyć do modemu od Multimediów lecz kolejne urządzenie nieznacznie zwolni pracę internetu, im mniej urządzeń po drodze tym lepiej.
    oj... chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    oj... chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Patrzac na twoje doradztwo widząc z czego kolega obecnie korzysta, wydaje mi się że raczej ty nie masz pojęcia o czym piszesz i doradzasz coś co nie będzie działało gdyż nadzwyczajnie na świecie nie da się tego podłączyć zamiast wspomnianego Cisco. Każde polaczenie traci troszkę na jakości, nieznacznie ale traci.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto zmienic na nikona?
    By Writz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 23:40
  2. Warto zmienić D7100 na D610
    By Proceder in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 09:43
  3. 18-55 czy warto zmienic na 18-105
    By KUBACZ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 12:21
  4. Czy warto zmienić monitor?
    By Karolek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 09:47
  5. Czy warto zmienić D300 na 5D?
    By autograf in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •