Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Różnica w kolorystyce zdjęć Lr vs Ps

    Witam.
    Mam problem jak w temacie.
    Zdjęcie obrobione w Lightroomie,po otwarciu w Photoshopie (bezpośrednio z Lightrooma) jest mocniej nasycone,bardziej kontrastowe.Ogólnie wyraźnie się różni.
    Zaczęło się tak dziać po ostatniej aktualizacji produktów Adobe.Wcześniej było ok.
    W systemie i profilach nikt raczej nie grzebał.System to Windows 10.Monitor Nec PA272W.
    Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

    Pozdrawiam

    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Mam to samo :/
    ----------------------
    Pozdrawiam Herdi.
    Zenith'y, A6300, D5000, D5200, D7200, D750, Sigmy, Nikkory, Tamrony i ... USSR

  3. #3

    Domyślnie

    Zróbcie panowie kilka zrzutów ekranowych z ustawieniami kolorów i z LR i PS, może ktoś coś dopatrzy i zaradzi. Tak to temat raczej dla wróżki Przy prawidłowej konfiguracji nie ma prawa nie działać prawidłowo.

  4. #4

    Domyślnie

    A mógłby ktoś podrzucić jak wygląda prawidłowa konfiguracja?
    I jeszcze jeden problem.Tu wiem że sam coś namieszałem,ale nie wiem co.
    Po otworzeniu zdjęcia w photoshopie i zapisaniu jako jpg,to zdjęcie pojawia mi się w lightroomie obok oryginału albo na końcu taśmy.
    Ktoś wie jak to odkręcić?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepi Zobacz posta
    Po otworzeniu zdjęcia w photoshopie i zapisaniu jako jpg,to zdjęcie pojawia mi się w lightroomie obok oryginału albo na końcu taśmy.
    Ktoś wie jak to odkręcić?
    Nie bardzo wiem co chcesz "odkręcać", czy to, że na końcu taśmy a, nie obok? Czy taż to, że w ogóle pokazuje się drugie zdjęcie? Dlaczego nie obok obrobionego w Lr nie potrafię powiedzieć ponieważ mnie się każde zdjęcie obrobione w programie zewnętrznym pokazuje obok oryginału obrobionego w Lr. Natomiast jeżeli nie chcesz w Lr widzieć jakiegoś zdjęcia to należy go wykasować z Catalog Lr bądź z dysku w znany w Lr sposób.
    Odnośnie konfiguracji wyświetlania Ps, to moim zdaniem konfiguracja domyślna jest zazwyczaj odpowiednia, jeżeli ją zmieniasz to musisz wiedzieć dlaczego to robisz bo inaczej łatwo namieszać, a bez podstaw wiedzy o CMS trudno to potem odkręcić i to jest słuszne nie tylko w Ps.
    Żeby ktoś mógł zaproponować prawidłowe ustawienia w Twoim Ps musi wiedzieć jak jest u Ciebie zorganizowany cały system zarządzania barwą od monitora, poprzez system operacyjny i inne urządzenia np. drukarka czy skaner itp.

  6. #6

    Domyślnie

    "Odkręcić" chciałem to pojawianie się drugiego zdjęcia.Wcześniej gdy otwierałem zdjęcie w Photoshopie (prosto z Lightrooma) i je zapisywałem to nic mi się w LR nie pojawiało.
    A co do kolorów,to próbowałem wszelkich ustawień w zakładce External Editing - sRGB,Adobe RGB,TIFFy,PSD itd i za każdym razem te zdjęcia się różnią.Tego nie ogarniam.
    Co w tej zakładce powinno być domyślnie dla szerokogammutowego monitora?
    I co ewentualnie w Photoshopie powinno być domyślnie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepi Zobacz posta
    "Odkręcić" chciałem to pojawianie się drugiego zdjęcia.Wcześniej gdy otwierałem zdjęcie w Photoshopie (prosto z Lightrooma) i je zapisywałem to nic mi się w LR nie pojawiało. ...
    To raczej wcześniej było źle. Jeśli w LR wybieram Edit In (tu wybrany program) i po zakończeniu edycji w tym programie, zdjęcie pojawia się w LR. Tak ma być i tak mam z różnymi programami (PS co prawda nie posiadam i nie mam go na liście do wyboru)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepi Zobacz posta
    Co w tej zakładce powinno być domyślnie dla szerokogammutowego monitora?
    Poprawnie działający profil tego monitora w systemie operacyjnym i oprogramowaniu. Inaczej mówiąc oprogramowanie ma wiedzieć, z jakiego monitora korzystasz.

  9. #9

    Domyślnie

    Co do drugiego zdjęcia w Lr po obróbce w zewnętrznym edytorze to wydaje się, że jest to oczywiste. Masz zdjęcie obrobione w Lr, pewnie w formacie DNG. Wysyłasz go do innego edytora w tym przypadku do Ps, tam go obrabiasz i powstaje inny obrazek. Kiedy zakończysz robotę i przejdziesz z powrotem do Lr to są dwa różne obrazki bo coś tam w tym Ps robiłeś więc według Ciebie które zdjęcie Lr ma skasować? Tego wyjściowego RAW-a czy tego obrobionego w Ps zapisanego z reguły w zupełnie innym formacie (JPG, TIFF, czy jeszcze coś innego). Inaczej mówiąc Lr automatycznie importuje to zdjęcie obrobione w edytorze zewnętrznym, a Ty możesz z nim zrobić co tylko zechcesz jak z każdym zaimportowanym do Lr zdjęciem.
    Co do koloru to gdzie dokładnie próbujesz coś ustawiać w Lr czy w Ps? Jeżeli w Lr w zakladce External Editing, to tam ustawiasz w jakim formacie i jaki edytor będzie to zdjęcie obrabiał i jest raczej oczywiste, że po obróbce w zewnętrznym edytorze zdjęcie będzie wyglądać nieco inaczej.
    Wcześniej zrozumiałem, że namieszałeś coś w Prefernces w Ps i zaczynam się gubić gdzie jest problem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Poprawnie działający profil tego monitora w systemie operacyjnym i oprogramowaniu. Inaczej mówiąc oprogramowanie ma wiedzieć, z jakiego monitora korzystasz.
    Samo sedno sprawy. Dodam tylko, żeby @pepi nie popełnił kolejnego błędu, że czy innym jest obróbka zdjęcia w edytorze w określonej przestrzeni barw, a czym innym jego poprawne wyświetlenie na monitorze lub np. wydrukowanie. Ponieważ zarówno Lr jak i Ps posiadają dobrze działający CMS to jeżeli w OS jest prawidłowo zainstalowany monitor i jego profil to błędów w prawidłowym wyświetlaniu nie powinno być. Natomiast zdjęcie obrobione w różny sposób w różnych edytorach i na dodatek w różnych przestrzeniach barwnych będą inaczej wyglądać, to wydaje się oczywiste.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zapisywanie drugiego zdjęcia w LR,to znajomy który ma PS6 i LR5 domyślnie ustawione,ma tak jak ja miałem wcześniej.Czyli po otwarciu zdjęcia w PS i zapisaniu jako jpg,nic się w LR nie pojawia.Może to źle,ale mi odpowiadało.Po obrobieniu w PS już nie wracam do tych zdjęć w LR więc nie potrzebuje dodatkowych kopii.

    A co do kolorów,to chyba faktycznie coś z profilami się poprzestawiało i w tym problem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rozbieżność w kolorystyce zdjęć
    By Nina90 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 19:44
  2. Różnica w wyglądzie zdjęć po konwersji z RAW do DNG
    By petrelli in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 12:08
  3. Rożnica w kolorystyce między sRGB a AdobeRGB
    By Mikołaj in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:40
  4. Różnica f1.4, a f1,8
    By Bibek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 14:18
  5. Różnica 12/16/18 mm
    By bonnum in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 01:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •