Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukasz Zobacz posta
    Jak widać również zaakceptowałem słoik z gabloty i pewnie gdyby nie sytuacja która ma miejsce nie miałbym z tym kłopotu, choć nie ukrywam że zarówno body jak i obiektyw chciałem oryginalnie zapakowane.
    Nie ma co gdybać, mleko rozlane. Teraz pytanie kto je będzie wycierał. Dam cynk jak tam rozwój sytuacji - zakładam że do Sylwestra nic się nie ruszy.
    Czasem nie ma innego wyjścia jak "z gabloty" gdy się nie chce czekać - bywa, że salon ma po jednym egzemplarzu np. obiektywów. Napisz co i jak. Ciekaw jestem rozwiązania. Trudna sprawa i na pewno rozwiązanie jej po Twojej myśli wymaga odrobiny dobrej woli ze strony sprzedawcy. Bo jeśli z ich strony historia obiektywu będzie "czysta" to jakby nie patrzeć mamy uszkodzenie mechaniczne, obiektyw był już u klienta itp itd. Jeśli wymienią to +5 do reputacji i renomy sklepu. Jeśli jednak nie, to nie za bardzo będzie można im coś zarzucać.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukasz Zobacz posta
    Historia o tyle zmienia sytuację, że jeśli jakaś była przed trafieniem obiektywu do sklepu to zakładam że wezmą to na klatę jako swoje niedopatrzenie.
    Obiektyw w sklepie w którym go kupiłem jest od około tygodnia - rzekomo wyjęty, postawiony i nie ruszany. Załoga twierdzi że nikt go ne oglądał i nie ruszał więc jeśli centrala abfoto stwierdzi, że obiektyw przyjechał do nich z Nikona a następnie z magazynu centralnego tylko do tego sklepu, to mówiąc wprost jestem ugotowany. Sklep się nie przyzna a historii wędrowania obiektywu nie będzie więc umyją ręce.
    Kicha. Jak komuś ze sklepu "upadł" to możesz się rozbić o przysłowiową ścianę.....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukasz Zobacz posta
    Tak na szybko cyknąłem tylko tą, gdy wyjąłem obiektyw z pudełka.
    Przy prawej krawędzi widać na deklu uszkodzenie. Początkowo myślałem że to jakiś brud i próbując wyczyścić zobaczyłem mikropęknięcia na tubusie.
    W warunkach sklepowych przy sztucznym świetle praktycznie no do zauważenia. Przyjechałem z tym obiektywem, kierownik wziął go i po chwili oglądania pyta gdzie jest uszkodzony bo on nic nie widzi.
    Właśnie dlatego argument że sprzęt były oglądany przeze mnie i sprzedawcę i nie było żadnych uszkodzeń można sobie między bajki włożyć...

    Załącznik 19182
    Jeśl nic nie wskórasz to wymiana tej części w nikonie to 170 zł.
    Częsta przypadłość po upadku, właśnie w tym miejscu. Musiał gruchnąć z wysokości minimum 1 metra.
    Sprawdź też w nikonie czy nie przekosiło soczewek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśl nic nie wskórasz to wymiana tej części w nikonie to 170 zł.
    Częsta przypadłość po upadku, właśnie w tym miejscu. Musiał gruchnąć z wysokości minimum 1 metra.
    Sprawdź też w nikonie czy nie przekosiło soczewek.
    Dzięki za info. Koszt 170zł to w zasadzie grosze biorąc pod uwagę wartość słoika.
    Póki co w ogóle go nie dotykam i nawet nie wiem czy poza uszkodzeniem tubusa wszystko działa w nim poprawnie. Obiektyw swoje waży więc ciekaw jestem jaki wpływ taki upadek ma na silnik i inne elementy i czy po wymianie tubusa wszystko działałoby sprawnie tak jak w nowym egzemplarzu. Jakoś nie miałbym już zaufania do takiego sprzętu ale może to złe podejście...
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  5. #25

    Domyślnie

    To nie jest tubus, tylko kawałek plastiku. Można go wymienić samemu, wystarczy odkręcić 3 wkręty. Ale przy okazji łatwo uszkodzić maskownicę. Cena w serwisie jest bardzo niska. Na e-bay sama część jest dużo droższa.

    https://www.ebay.com/itm/NEW-Origina...:rk:5:razz:f:0
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukasz Zobacz posta
    Dzięki za info. Koszt 170zł to w zasadzie grosze biorąc pod uwagę wartość słoika.
    Póki co w ogóle go nie dotykam i nawet nie wiem czy poza uszkodzeniem tubusa wszystko działa w nim poprawnie. Obiektyw swoje waży więc ciekaw jestem jaki wpływ taki upadek ma na silnik i inne elementy i czy po wymianie tubusa wszystko działałoby sprawnie tak jak w nowym egzemplarzu. Jakoś nie miałbym już zaufania do takiego sprzętu ale może to złe podejście...
    Bez przesady. Takie szkło da się sprawdzić w serwisie ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    To nie jest tubus, tylko kawałek plastiku. Można go wymienić samemu, wystarczy odkręcić 3 wkręty. Ale przy okazji łatwo uszkodzić maskownicę. Cena w serwisie jest bardzo niska. Na e-bay sama część jest dużo droższa.

    https://www.ebay.com/itm/NEW-Origina...:rk:5:razz:f:0
    Nawet nie miałem świadomości, że rozmawiamy o takim kawałku plastiku... Byłem przekonany że uszkodzony jest tubus w którym siedzą soczewki i że jest to jednolity element. Mądrych zawsze dobrze poczytać
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Niewiele ale drgnęła... Do piątku była cisza więc przypomniałem się mailowo zapytaniem co udało sie ustalić, gdyż minął tydzień od zakupu. Wczoraj zadzwonili z salonu, żeby przywieźć obiektyw gdyż chcą go obejrzeć w centrali... Dzisiaj zawiozłem słoik, dostałem pokwitowanie i jutro będą debatować. Nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie historii wysyłkowej szkła ale na dzień dzisiejszy nie odrzucili definitywnie sprawy. Światełko w tunelu więc jest... Może do końca tygodnia będzie jakaś decyzja.

  10. #30

    Domyślnie

    Ten sklep przede wszystkim płaci śmieszne pieniądze swoim pracownikom. Z premią może 2000 zł netto. Więcej w jakieś Biedrze dostaną na wejściu.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do filmowania do 1300 zł (używany)
    By Wookie88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:45
  2. Używany sprzęt z dotacji
    By aniolek2265 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 13:52
  3. Nowy czy uzywany
    By dzelus92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 00:36
  4. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11
  5. D50 nowy czy używany?
    By nem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •