Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Dziwne z tym nieuruchamianiem pełnych klatek. Kupowałem u nich d500 - niby nie pełna klatka ale skoro dla nich kryterium tego czy pozwolić uruchomić jest wartościowość to jest droższy od np. 750. I nie było żadnego problemu. Czekałem chwilę na podładowanie baterii a pózniej miła pani wręcz namawiała mnie do testowania. Więc mogłem bawić się nim do woli strzelając po sklepie i galerii. To raczej jakiś regionalny zwyczaj widać panował przy Twoim zakupie.

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo możliwe - usłyszałem to przez telefon w dwóch sklepach do których dzwoniłem zapytać czy mają oryginalnie zapakowane sztuki zarówno obiektywu jak i body.
    W obu lokalizacjach usłyszałem to samo - nie uruchamiamy FXów do zabawy. Jeśli klient przychodzi kupić i chce sprawdzić w momencie zakupu to OK. Tak samo z drogimi obiektywami.

    Dodatkowo paradoks całej tej sytuacji polega na tym, że pojechałem dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym aby uniknąć przepychania z kurierem, oglądania na szybko przy nim itd.
    Efekt jest taki, że rano zrobiłem 150km, później kolejne 150km a jak będzie decyzja to czeka mnie kolejny wyjazd. Wyjdzie prawie 500km i zmarnowane 1,5 dnia.
    Ehhhhh, zdarza się...
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linxxx Zobacz posta
    TOP67

    Znaczy się dużo.Ja nim wtedy pewnie zrobiłem z 200,300.Kolega może z 50.LV nigdy nie używałem i nie będę.Wiem że da się tyle zrobić ale nie w moim przypadku.Dla mnie wtedy było totalne zdziwienie.Gościa co mi go sprzedawał to widziałem parę razy w lesie z aparatem więc zapewne testował aby bubla klientowi nie sprezentować
    Przez 8 lat 200 zdjęć? Niezła amortyzacja sprzętu. Ile wyszło za klatkę?


    Cytat Zamieszczone przez ukasz Zobacz posta
    Bardzo możliwe - usłyszałem to przez telefon w dwóch sklepach do których dzwoniłem zapytać czy mają oryginalnie zapakowane sztuki zarówno obiektywu jak i body.
    W obu lokalizacjach usłyszałem to samo - nie uruchamiamy FXów do zabawy. Jeśli klient przychodzi kupić i chce sprawdzić w momencie zakupu to OK. Tak samo z drogimi obiektywami.
    Nigdy nie miałem problemu z podłączeniem dowolnego obiektywu z gabloty do swojego body. Po to one tam są. Dystrybutor sprzedaje wybrane obiektywy dużo taniej, raz nawet taki kupiłem z wbitym w gwarancji napisem "egzemplarz testowy, nie do sprzedaży".
    Nawet z aparatami nie miałem zwykle problemu, chociaż mają one licznik.

    Towar z wystawy kupuje się ze świadomością, że był używany, co nie stanowi dla mnie żadnego problemu. A często można sporo przy tym utargować.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Towar z wystawy kupuje się ze świadomością, że był używany, co nie stanowi dla mnie żadnego problemu. A często można sporo przy tym utargować.
    Jak widać również zaakceptowałem słoik z gabloty i pewnie gdyby nie sytuacja która ma miejsce nie miałbym z tym kłopotu, choć nie ukrywam że zarówno body jak i obiektyw chciałem oryginalnie zapakowane.
    Nie ma co gdybać, mleko rozlane. Teraz pytanie kto je będzie wycierał. Dam cynk jak tam rozwój sytuacji - zakładam że do Sylwestra nic się nie ruszy.
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Jakieś foto uszkodzeń mógłbyś wrzucić?

  6. #16

    Domyślnie

    Tak na szybko cyknąłem tylko tą, gdy wyjąłem obiektyw z pudełka.
    Przy prawej krawędzi widać na deklu uszkodzenie. Początkowo myślałem że to jakiś brud i próbując wyczyścić zobaczyłem mikropęknięcia na tubusie.
    W warunkach sklepowych przy sztucznym świetle praktycznie no do zauważenia. Przyjechałem z tym obiektywem, kierownik wziął go i po chwili oglądania pyta gdzie jest uszkodzony bo on nic nie widzi.
    Właśnie dlatego argument że sprzęt były oglądany przeze mnie i sprzedawcę i nie było żadnych uszkodzeń można sobie między bajki włożyć...

    20181228_114636-1.jpg
    Ostatnio edytowane przez ukasz ; 29-12-2018 o 01:22
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Bardziej chodziło mi o tą soczewkę. Ale nie musi być dziś...

  8. #18

    Domyślnie

    Soczewki są całe - brak jakichkolwiek uszkodzeń.
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  9. #19

    Domyślnie

    Właśnie trafiłem na ten wątek, szybko przeleciałem o co chodzi...
    Ja zawsze sprawdzam towar, szczególnie ten za kilka tysięcy złotych. Laptopy, telewizory czy nawet telefony biorąc na obonament. Jeśli nie uruchamiam laptopa, to sprawdzam czy nie ma rys itp.
    Meble, lodówke czy pralkę też. Rok temu zamówiłem lodówkę, transport, wniesienie do mieszkania, uruchomienie. Oglądamy lodówkę w kuchni... Okazuje się że drzwiczki dolne od chłodziarki są na samym środku wgniecione, duża wgniotka. Szkoda mi była chłopaków, bo ciągnęli lodówkę do samochodu z 3 piętra. No trudno, ja chce lodówkę bez wad. Przywieźli po tygodniu nową, było wszystko ok.
    Kiedyś zamówiłem łóżko do sypialni, pan przywiózł, miał złożyć, złożył, okazuje się że jeden element łóżka przyjechał uszkodzony. Po tygodniu czy dwóch pan przyjechał i wymienił element łóżka (boczna 2m deska).
    GoPro 5 Black, wszystko pięknie działało, ale nie nagrywał dźwięku z zewnętrznego mikrofonu poprzez uruchomienie kamerki przy użyciu QuickCapture... Wysłałem na reklamację, uznali bardzo szybko. Dopłaciłem 100 zl i otrzymałem najnowsza kamerkę 7 Black (miałem 5 Black ale już nie produkowali 5 Black).
    Dziś odebrałem obudowę komputerową, z dodatkowym wentylatorem wyszło 750 zł. Niemało. Pojechałem 35km do Gdańska z Gdyni do sklepu. Naczekałem się w sklepie 30 min na odbiór, tyle ludzi po świętach. Zabrałem obudowę i pojechałem do domu. Biorę się za rozpakowywanie, super extra śliczna. Biorę się za montowanie komputera, w sensie przenoszenie podzespołów ze starej obudowy... I dostrzegam drobne rysy gdzieniegdzie przy śrubkach itp. Oho, czyżby niemiecka myśl techniczna tak słabo produkowała sprzęt czy ktoś może montował tu jakiś sprzęt? Obudowę zostawiłem, podzespoły przeniosłem i zapominam o temacie. To tylko obudowa a nie rysy na telewizorze czy martwe kikrlsele na matrycy obudowa bez rys na zewnątrz, także spoko, nie będę się wygłupiał i woził z powrotem do sklepu, robił 60km, czekał na nową obudowę... Niech już zostanie. Ale jakby miała jakieś rysy na froncie czy w ogóle na zewnątrz, by pofrunęła do sklepu na wymianę.
    2 pary butów reklamowałem, odkleiły się czubki w obu. Jedna firma skleiła, druga wymienia obie podeszwy. Załatwiane przez sklep, sprawnie. Ryłko skleił, Wojas wymienił podeszwy
    Reklamacje GoPro załatwiłem wszystko nie przez sklep a bezpośrednio z autoryzowanym serwisem w PL.
    Jak widać większość firm, sklepów nie robi problemów i towar wymienia czy naprawia...
    Czy trzeba sprawdzać sprzęt przy zakupie? Trzeba.
    Na studiach pracowałem w Media Markt i Euro AGD RTV i powiem Wam że takie się cuda dzieją że szok. Lepiej uważać. Do tego prawo mamy jakie mamy, możesz towar oddać w ciągu 14 dni zamawiane przez internet. Oby nie nosił śladów zużycia. Ktoś oddaje, firma wysyłała towar na zabiegi kosmetyczne, nowe opakowanie, akcesoria, instrukcja obsługi, i mamy nowy towar. Często dopiero podczas użytkowania coś dostrzeżemy.
    Lepiej sprawdzać wszystko co się da.
    Aparaty, obiektywy szczególnie.
    Odnośnie sprzedawców foto nie raz się spotkałem z tłumaczeniem że z wystawy nikt nie robi zdjęć, że obiektyw tu tylko leży... A później wychodzą takie kwiatki.
    Ja tam z wystawy nic nie kupuje.
    Dziś też ten sam pan, skręcał nam komodę, wszystko ok
    Trzeba uważać, nie dajmy sobie wcisnąć wadliwego towaru
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-01-2019 o 21:24 Powód: pis.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    TOP67
    Nie .To było jakoś miesiąc lub dwa po zakupie.
    Teraz robię trochę więcej bo 6 miesięcy temu kupiłem D500 i licznik stoi na 3742.Z czego większość to fotografia przyrodnicza.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do filmowania do 1300 zł (używany)
    By Wookie88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:45
  2. Używany sprzęt z dotacji
    By aniolek2265 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 13:52
  3. Nowy czy uzywany
    By dzelus92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 00:36
  4. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11
  5. D50 nowy czy używany?
    By nem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •