Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Tu przyznam szczerze, że musiałbym przeczytać licencję, którą akceptuje się przy instalacji, żeby się do tego odnieść. Legenda głosi, że ponoć ktoś kiedyś to zrobił



    A to zalatuje mi trochę teorią spiskową, bo w Lightroomie 4 też przestał działać moduł map. Prosta sprawa: Google zmieniło API, z którego korzystało Adobe (taka ciekawostka: ceny za korzystanie z niego wzrosły wielokrotnie). Adobe postanowiło olać użytkowników starszych wersji i zaktualizować tylko najnowszą, czyli abonamentową.
    No to przyznaję, że byłem w błędzie podejrzewając o całą akcję z wyłączeniem modułu Map Adobe, gdy tymczasem głównym sprawcą jest monopolista z innego obszaru oprogramowania. Jeżeli Google zdecydowały, ze należy im się większa kasa to nic nie poradzimy, tylko zauważam, że te ceny zaczynają rosnąć do kwadratu, ponieważ koncerny rozpoczęły przepychanki między sobą, a za wszystko płaci klient koncowy czyli my.
    Np. ostatnio ze zdziwieniem zauważyłem, że Firefox dziala mi tak ślamazarnie jak by pracował na wdzwanianym modemie (którego pewnie nikt już nie pamięta). Przeczytałem, że jest to sprawka MS ktore walczy o pozycję swoich przeglądarek , ktore jednak nie posiadają CMS i ja ich używać nie mogę.
    Przesiadłem się więc na Chrome ktory wyświetla już od niedawna poprawnie kolory i jakoś sobie z tymi "wynalazkami" MS zawartym w jednej z ostatnich aktualizacji Win10 radzi, ale Google podniosły, jak czytam ceny Maps i Adobe skasował mi moduł Map. Żeby sytuacja dla mnie wróciła do tego co było przed potyczkami koncernów muszę płacić 600 PLN rocznie za Lr. Tak jest dzisiaj, a co wymyślą za kilka miesięcy tego chyba nikt nie wie.

  2. #12
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    mmluty, co do przeglądarek Microsoftu, to w przyszłości Edge będzie korzystał z tego samego silnika co Chrome https://www.zdnet.com/article/micros...tform-browser/
    A jeśli chodzi o przesiadkę z Lightrooma, to Luminar wygląda dość ciekawie, szkoda, że nie ma modułu map: https://skylum.com/luminar. Licencja standalone kosztuje 69 €, czyli mniej niż połowę rocznego abonamentu na LR + PS.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 05-01-2019 o 01:21

  3. #13

    Domyślnie

    Właśnie odpaliłem program na komputerze i faktycznie brak map. Nie zauważyłem tego. Dla mnie dramat, mam wbudowany GPS w aparacie (i to był jeden z głównych powodów dla których go brałem), dużo podróżuje i przyjemnie mi się ogląda mapę z naniesionymi pkt gdzie byłem. Nie będę jednak decydował się na abonament, ~ 600 zł/ rok to bardzo dużo. Programu używam chyba zbyt rzadko na taki zakup.

    Zaproponujcie jakiś program w którym będzie wyświetlona mapa na wzór z LR, czyli nie tylko pojedyncze zdjęcia ale pinezki z kilkoma zdjęciami. Program który wyświetli pogrupowane pinezki w zależności od przybliżenia mapy.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    mmluty, co do przeglądarek Microsoftu, to w przyszłości Edge będzie korzystał z tego samego silnika co Chrome https://www.zdnet.com/article/micros...tform-browser/
    A jeśli chodzi o przesiadkę z Lightrooma, to Luminar wygląda dość ciekawie, szkoda, że nie ma modułu map: https://skylum.com/luminar. Licencja standalone kosztuje 69 €, czyli mniej niż połowę rocznego abonamentu na LR + PS.
    Prawdę mówiąc to nie za bardzo wierzę, że MS wprowadzi do jakiegoś firmowanego przez siebie programu CMS, bo byłby to wyłom ktory zrodzi lawinę pytań dlaczego dopiero teraz i dlaczego inne programy MS tego nie posiadają, ale obym się mylił bo ten Edge poza brakiem CMS jest całkiem dobry.
    Natomiast z Lr to jest tak, że jest to duża spójna baza danych która zawiera praktycznie całą wiedzę o moich zdjęciach i jest zawsze w stanie podjąć dalszą obróbkę tych zdjęć w oparciu o plik źródłowy. Pomijam już inne udogodnienia jak wspominany Map czy Print, który moim zdaniem jest nie do pobicia, jeżeli drukujemy wprost z obrobionego RAW-a na papier nie przekształcając tego do innych przestrzeni barwnych i formatów gdzie zawsze po drodze coś się zgubi czy zniekształci.
    Zastąpienie więc modułu Develop z Lr to dla mnie najmniejszy problem. Trudności są z Library i catalog bo nie bardzo widzę czym to zastąpić.
    Pewnym substytutem są programy Nikona starszy NX2 i obecny NX-D. Starszy był lepszy ale nie obsługuje nowych body, a nowszy jest dla mnie w obsłudze nie wiele lepszy od Raw Therapee, ale może to kwestia wprawy.
    Czego by jednak nie wybrać to cała spójna baza danych z Lr o moich zdjęciach "pójdzie się paść", a jej miejsce będę musiał zastąpić własną głową, a to jest perspektywa taka jak zamiana samochodu na buty trekingowe.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pazuzu Zobacz posta
    Właśnie odpaliłem program na komputerze i faktycznie brak map. Nie zauważyłem tego. Dla mnie dramat, mam wbudowany GPS w aparacie (i to był jeden z głównych powodów dla których go brałem), dużo podróżuje i przyjemnie mi się ogląda mapę z naniesionymi pkt gdzie byłem. Nie będę jednak decydował się na abonament, ~ 600 zł/ rok to bardzo dużo. Programu używam chyba zbyt rzadko na taki zakup.

    Zaproponujcie jakiś program w którym będzie wyświetlona mapa na wzór z LR, czyli nie tylko pojedyncze zdjęcia ale pinezki z kilkoma zdjęciami. Program który wyświetli pogrupowane pinezki w zależności od przybliżenia mapy.
    Pisałem wyżej. digikam, albo jak nie chcesz zaawansowanego zarządzania, to xnview mp

  6. #16

    Domyślnie

    Zainstalowałem digicam. Program korzysta z Openstreetmap. Z google nie współpracuje, zakładam że obecnie, pewnie kiedyś działał, ale to mój pierwszy kontakt z tym programem, więc to tylko przypuszczenia.
    Mapa jest całkiem niezła i pokazuje dość dokładnie miejsca, gdzie były robione zdjęcia, ale jest jeden problem. Jak oglądam dane zdjęcie na podglądzie, chciałbym po przełączeniu na mapy widzieć gdzie to zdjęcie było robione. Tym czasem wyświetlane są wszystkie miniaturki zdjęć z danego katalogu. Może jest jakaś opcja aby uzyskać pożądaną funkcjonalność ale na razie nie wiem jak.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Prawdę mówiąc to nie za bardzo wierzę, że MS wprowadzi do jakiegoś firmowanego przez siebie programu CMS, bo byłby to wyłom ktory zrodzi lawinę pytań dlaczego dopiero teraz i dlaczego inne programy MS tego nie posiadają, ale obym się mylił bo ten Edge poza brakiem CMS jest całkiem dobry.
    Natomiast z Lr to jest tak, że jest to duża spójna baza danych która zawiera praktycznie całą wiedzę o moich zdjęciach i jest zawsze w stanie podjąć dalszą obróbkę tych zdjęć w oparciu o plik źródłowy. Pomijam już inne udogodnienia jak wspominany Map czy Print, który moim zdaniem jest nie do pobicia, jeżeli drukujemy wprost z obrobionego RAW-a na papier nie przekształcając tego do innych przestrzeni barwnych i formatów gdzie zawsze po drodze coś się zgubi czy zniekształci.
    Zastąpienie więc modułu Develop z Lr to dla mnie najmniejszy problem. Trudności są z Library i catalog bo nie bardzo widzę czym to zastąpić.
    Pewnym substytutem są programy Nikona starszy NX2 i obecny NX-D. Starszy był lepszy ale nie obsługuje nowych body, a nowszy jest dla mnie w obsłudze nie wiele lepszy od Raw Therapee, ale może to kwestia wprawy.
    Czego by jednak nie wybrać to cała spójna baza danych z Lr o moich zdjęciach "pójdzie się paść", a jej miejsce będę musiał zastąpić własną głową, a to jest perspektywa taka jak zamiana samochodu na buty trekingowe.
    Pooglądaj ON 1 RAW. Można importować bibliotekę z lightrooma i posiada dane nowych aparatów.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za info. Jeszcze dalej jestem w Lr jako podstawowym programie do RAW-ów ale mam już zainstalowanych kilka innych do prób. Każda informacja jest bardzo przydatna bo ciężko wszystkie ogarnąć ze szczegółami.
    Sprawdzę ten import biblioteki, ale o ile bibliotekę starych zdjęć powinno to załatwić, to trudno mi uwierzyć w dobre przeniesienie obróbki z Lr.
    Lr jednak nie będę tak czy inaczej z komputera usuwał , a jedna biblioteka zdjęć "starych" i "nowych" to dla mnie bardzo ważna sprawa.
    Zobaczę jak mi ten program będzie pasował do obróbki.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Dzięki za info. Jeszcze dalej jestem w Lr jako podstawowym programie do RAW-ów ale mam już zainstalowanych kilka innych do prób. Każda informacja jest bardzo przydatna bo ciężko wszystkie ogarnąć ze szczegółami.
    Sprawdzę ten import biblioteki, ale o ile bibliotekę starych zdjęć powinno to załatwić, to trudno mi uwierzyć w dobre przeniesienie obróbki z Lr.
    Lr jednak nie będę tak czy inaczej z komputera usuwał , a jedna biblioteka zdjęć "starych" i "nowych" to dla mnie bardzo ważna sprawa.
    Zobaczę jak mi ten program będzie pasował do obróbki.
    O ile dobrze zrozumiałem na ich stronie to jest to możliwe. Ale może być że coś źle zrozumiałem.
    Powodzenia

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Google maps i B&H Fotof Video
    By foto4deg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 16:53
  2. [ Makro ] Google Maps
    By mirroo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 10:09
  3. Obiektyw do google maps
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 12:32
  4. Google Maps
    By Calme in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 12:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •