Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
Tu przyznam szczerze, że musiałbym przeczytać licencję, którą akceptuje się przy instalacji, żeby się do tego odnieść. Legenda głosi, że ponoć ktoś kiedyś to zrobił



A to zalatuje mi trochę teorią spiskową, bo w Lightroomie 4 też przestał działać moduł map. Prosta sprawa: Google zmieniło API, z którego korzystało Adobe (taka ciekawostka: ceny za korzystanie z niego wzrosły wielokrotnie). Adobe postanowiło olać użytkowników starszych wersji i zaktualizować tylko najnowszą, czyli abonamentową.
No to przyznaję, że byłem w błędzie podejrzewając o całą akcję z wyłączeniem modułu Map Adobe, gdy tymczasem głównym sprawcą jest monopolista z innego obszaru oprogramowania. Jeżeli Google zdecydowały, ze należy im się większa kasa to nic nie poradzimy, tylko zauważam, że te ceny zaczynają rosnąć do kwadratu, ponieważ koncerny rozpoczęły przepychanki między sobą, a za wszystko płaci klient koncowy czyli my.
Np. ostatnio ze zdziwieniem zauważyłem, że Firefox dziala mi tak ślamazarnie jak by pracował na wdzwanianym modemie (którego pewnie nikt już nie pamięta). Przeczytałem, że jest to sprawka MS ktore walczy o pozycję swoich przeglądarek , ktore jednak nie posiadają CMS i ja ich używać nie mogę.
Przesiadłem się więc na Chrome ktory wyświetla już od niedawna poprawnie kolory i jakoś sobie z tymi "wynalazkami" MS zawartym w jednej z ostatnich aktualizacji Win10 radzi, ale Google podniosły, jak czytam ceny Maps i Adobe skasował mi moduł Map. Żeby sytuacja dla mnie wróciła do tego co było przed potyczkami koncernów muszę płacić 600 PLN rocznie za Lr. Tak jest dzisiaj, a co wymyślą za kilka miesięcy tego chyba nikt nie wie.