Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: SSD

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chodzi o stałe mielenie na tych samych sektorach, w win10 jest to dynamiczne bo system plików został dostosowany do niezajeżdżania ssd, więc zakładając że dysk na system jest zapchany to sporo plików jest lokowana po każdym uruchomieniu w różnych miejscach, nie zmienia to faktu że dysk systemowy powinien mieć te 10% wolnego miejsca ale nie mamy efektu "zajechania" jakiś komórek pamięci przez system.
    Producent nic nie chowa, nawet w HDD były sektory "zarezerwowane" pod uzupełnianie bad sektorów, w SSD jest to ciut inne ponieważ jeśli pada nam jakaś komórka pamięci nand to staje się ona tylko do odczytu i jeśli jest wymagany zapis czy zmiana danych w tej komórce to staje się dopiero niedostępna, a efektem tego jest zmniejszanie się pojemności dysku i tyle.
    Więc overprovisioning to mój wymysł?

    Powiem jeszcze raz, trim i inne metody zastosowane w win10 nie pomogą gdy miejsca jest mało.Dane zostaną zapisane czy to się podoba systemowym procedurą czy nie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Dane zostaną zapisane czy to się podoba systemowym procedurą czy nie.
    Procedurom...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Procedurom...
    Racja!

    W każdym razie, kilka lat temu koleś w biurze miał ssd 64GB. Wiele nie zapisywał, bo tylko emaile odbierał. Niestety tyle tego tam miał, że dysk praktycznie był w 100% zapełniony (o czym dowiedziałem się pi fakcie). Po roku dysk padł i już nic się z nim nie dało zrobić.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Racja!

    W każdym razie, kilka lat temu koleś w biurze miał ssd 64GB. Wiele nie zapisywał, bo tylko emaile odbierał. Niestety tyle tego tam miał, że dysk praktycznie był w 100% zapełniony (o czym dowiedziałem się pi fakcie). Po roku dysk padł i już nic się z nim nie dało zrobić.
    Czyli sugerujesz by w ilu procentach był zapełniony SSD aby jak najdłużej posłużył? Domyślam się, że najlepsza odpowiedź to "jak najmniej". Ale mimo wszystko jaki pułap uważasz, za "bezpieczny"?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Czyli sugerujesz by w ilu procentach był zapełniony SSD aby jak najdłużej posłużył? Domyślam się, że najlepsza odpowiedź to "jak najmniej". Ale mimo wszystko jaki pułap uważasz, za "bezpieczny"?
    Zależy, celowałbym w przynajmniej 70% na system. Dobić można do100% na backup gdzie nie mieszam plikami. Ssd może być zapełniony, problemy pojawiają się gdy trzeba coś nadpisać. O zwalnianiu przy zapełnieniu nie wspominam, chyba szajsungi tego nie mają.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie uważacie, że to tak troche doktoryzowanie? Dyski sa obecnie w sensownyc cenach. Backupy mamy. Padnie, to padnie. U mnie jeszcze nie padł żaden. Nawert 120 używana pod os od kilku ładnych lat przy mocnym zapełnieniu.

  7. #27

    Domyślnie

    SSD powinien bez problemu wytrzymać te 5 lat, z HDD po 5 latach też jest loteria. Sam obecnie mam jeden talerz, wdc na usb jako backup.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    SSD powinien bez problemu wytrzymać te 5 lat, z HDD po 5 latach też jest loteria. Sam obecnie mam jeden talerz, wdc na usb jako backup.
    Co znaczy że ssd powinien bez problemu wytrzymać te 5 lat? Mój Crucial 240 gb ma 4 lata, może 5 i działa. Dla bezpieczeństwa powinienem go wymienić zapobiegawczo? Działa. HDD 1 Tb, to samo, kupowany chyba razem z ssd. Działa.
    Wiem jedno, jak ktoś ma dużo plików, powiniem zwracać uwagę na pojemność a nie na predkości, bo plików przybywa a gigabajty się przydadzą.
    Mam 2 HDD zewnętrzne na USB na BackUp. Też działają na szczęście
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Co znaczy że ssd powinien bez problemu wytrzymać te 5 lat?
    Można kupić ssd z gwarancją na 5 lat. Z resztą, taki talerz po pięciu latach też może pewnego dnia nie odpalić. Padnie silnik, głowice... więc na czym by dane nie były mogą przepaść, dlatego backup jest taki ważny.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    A czy pisałem o pozostawieniu go pustym?

    Te wszystkie porównania i testy można o kant (_._) potłuc. Gdy na dysku 250GB nagle zostaje 2GB i to na tych komórkach są zapisywane pliki tymczasowe może okazać się, że limit zapisów został bardzo szybko wyczerpany. Więcej miejsca pozwala na większe pole manewru i nie nadpisywanie tych samych komórek bez przerwy.
    Przez 4 lata w najcześciej używanym kompie w domu miałem evo 840 120gb. Jak się szybko okazało, wolnego miejsca było po 15GB a od rozpanoszenia się Win10 ok 8 do nawet 3GB wolnego miejsca. Oczywiście problemy z aktualizacjami itp. Sprawdziłem i przy wykorzystaniu jako systemowy z takim traktowaniem, przez 4 lata zapisano tylko 10.8TBW.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •