Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzętu podczas wyjazdów

    Często jest tak, że człowiek jedzie w jakieś góry, bezdroża, idzie do lasu, pojawia się nagłe załamanie pogody... Czy stosujecie jakieś ubezpieczenie? Zwłaszcza, że wykorzystywany sprzęt, potrafi kosztować kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tys zł...

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wtedy można sprzęt włożyć w worek foliowy, a ubezpieczenie to generalnie jakieś 20% wartości sprzętu, jak kupisz tanie to zapewne drobnym druczkiem zawsze znajdzie się coś żeby nie wypłacić odszkodowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja nie ubezpieczam. Od załamania pogody zawsze ubezpieczał sprzęt plecak z pokrowcem przeciwdeszczowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Dużo tak naprawdę zależy od tego jakim sprzętem dysponujesz i gdzie się z nim poruszasz. Ubezpieczenie rzeczywiście może stanowić dosyć duże koszta, ale jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, to zawsze możesz odliczyć od podatku dochodowego (pod pewnymi warunkami - rodzajem opodatkowania itd).
    Nie mniej, dobra ochrona, nieprzemakalny plecak, najlepiej taki z tłumieniem tych wszystkich wstrząsów, upadków, redukującym uszkodzenia mechaniczne też będzie dobrą opcją.
    W przypadku AC samcohodowego, 1 polisa to około 10% wartości samochodu. Myślę, że podobnie może być w przypadku innego sprzętu. Generalnie wyślij zapytanie do jakiegoś TU.
    Np do Compensa: https://www.compensa.pl/ lub jeszcze lepiej do jakiejś porównywarki, aby sprawdzić jak to wygląda u innych, np tutaj możesz sprawdzić: https://wygodnie.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Szanowny kolego kussy, zapewne zapragnąłeś podzielić się z nami linkami ubezpieczeniowymi, jednak warto by przy okazji nie pisać, najdelikatniej mówiąc, błędnych rad.
    (...) ale jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, to zawsze możesz odliczyć od podatku dochodowego (...)
    Proponuję zgłębić kwestię kosztów uzyskania przychodu plus poznać parę podstawowych pojęć użytecznych nie tylko przy prowadzeniu DG.
    W skrócie, gdyby jakiekolwiek ubezpieczenie majątkowe można było "odliczyć od podatku dochodowego" to... firmy ubezpieczeniowe byłyby najlepszymi pracodawcami

    Ps. Myślę, że firmy ubezpieczeniowe są raczej nastawione na zysk*, nie na opłacanie fotografom wymiany sprzętu co jakiś czas, więc miłego dochodzenia roszczenia za zalanie sprzętu w czasie beztroskiego spaceru w deszczu.

    *czyli składkę chętnie przyjmą

  6. #6

    Domyślnie

    Ubezpieczenie sprzetu foto to niestety drogi biznes, a i firmy w razie w lubią się zastawiać paragrafami i nie wypłacać kasy. Ogólnie radzę unikać.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ralf Zobacz posta
    Często jest tak, że człowiek jedzie w jakieś góry, bezdroża, idzie do lasu, pojawia się nagłe załamanie pogody... Czy stosujecie jakieś ubezpieczenie? Zwłaszcza, że wykorzystywany sprzęt, potrafi kosztować kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tys zł...
    Ubezpieczam sprzęt w Avivie - raz już wziąłem odszkodowanie po upadku i naprawie obiektywu. Po tym zwiększyli mi franczyzę (na wyjazdowe roboty) i niefart - ostatnio utopiłem aparat - właśnie składam na to papiery. W ciągu 30 lat miałem trzy uszkodzenia sprzętu (pierwszy był nieubezpieczony). Na mnie chyba ubezpieczyciel nie zarobi (ale też super wtopy nie będzie miał - bo jakieś składki na wszystko płacę). Ubezpieczenie obejmuje też inne składniki majątku i inne ryzyka. Istotne jest, że ubezpieczyciel pokrywa tzw "wartość odtworzeniową". Sam jestem ciekaw jak sprawa się skończy bo w kąpieli był starawy 7100.

    W przypadku DG ubezpieczenie jest oczywiście kosztem uzyskania przychodu. Nie wiem jak jest w tym przypadku z VAT (chyba stawka 0%) - zajmowała się tym księgowa. Ale zawsze to 19% do odzyskania.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-12-2018 o 14:30

  8. #8

    Domyślnie

    testował ktos może ubezpieczenie sprzętu foto okresowe. Potrzebuje ubezpieczyc sprzęt na miesiąc (wyjazd). Gdzieś ktoś widział jakieś oferty. Działalności nie prowadzę.

  9. #9

    Domyślnie

    Stock . Każdy lub prawie każdy ubezpieczyciel ubezpiecza sprzęt foto. Sęk w tym że jak NIE prowadzisz DG to nie masz ubezpieczenia od tzw. przypadkowego zniszczenia sprzętu (np. aparat wypad z plecaka i się rozbił).
    Ubezpieczenie obejmuje tylko kradzież i zniszczenie w przypadku wypadku komunikacyjnego i w każdym z tych przypadków musisz mieć zgłoszenie na policję.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Dotychczas wiele razy ubezpieczałem sprzęt na wyjazd w ramach standardowego ubezpieczenia kosztów podróży (leczenie, bagaż, OC, itd.) które zawsze kupuję. Tyle, że robiłem to u agenta, który może wprowadzić inne sumy niż kalkulator on-line, więc dało się to dopasować. Z jakichś zwrotów za wizytę u lekarza nawet korzystałem, ze sprzętem wszystko było ok, więc nie wiem jak podchodzą w praktyce. OWU prawdę powiedzą, warto poświęcić chwilę na przestudiowanie. Agent tłumaczył mi, jak zgłosić w razie czego sprzęt, zdaje się za kradzież płacą, za rabunek nie, nie pamiętam szczegółów. Jak masz sensownego agenta zawsze coś podpowie w razie czego. Tyle, że o takiego trudno.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Samolot - ubezpieczenie sprzętu
    By sailor in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 00:12
  3. Ubezpieczenie sprzętu
    By badtorro in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 16:24
  4. Ubezpieczenie sprzętu od urazów mech. na czas meczu
    By apaw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:53
  5. Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA
    By gdariusz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •