Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: dobry STATYW

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To identyczny jak mój 075B. teraz widać sie nazywa 475B
    Też go mam - to mój trzeci pod względem wagi statyw. Rozsądny kompromis pod tym względem.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wyobraź sobie, że kiedys to był mój jedyny statyw. Ja ja szedłem z Mamiyą RZ z pryzmatem, 3 szkłami (50, 110, 250 mm) i konwerterem 1,4 Nikonem F100 i jakimś zoomem (nie kojarze jaki). No i ten statyw. Zimą, pieszo na Kasprowy (nie kolejką). W inne dni inne trasy (Kościeliska itp). Fakt, że byłem z kolegą i on niósł połowę. Ale plus napoje itd - wyobraź sobie że dzisiaj to mozna po prostu zabrać dobry kompakt, bezlustro czy ekstremalnie lustrzankę i 2 obiektywy. Oczywiście dzisiaj niekoniecznie statyw.
    To mi tak dało w kość, że do dziś pamiętam. Jak i szok z pomiaru światła pryzmatu z Mamiyi. Zdjęcia na śniegu, 0 korekty, slajdy w punkt naswietlone.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wyobraź sobie, że kiedys to był mój jedyny statyw. Ja ja szedłem z Mamiyą RZ z pryzmatem, 3 szkłami (50, 110, 250 mm) i konwerterem 1,4 Nikonem F100 i jakimś zoomem (nie kojarze jaki). No i ten statyw. Zimą, pieszo na Kasprowy (nie kolejką). W inne dni inne trasy (Kościeliska itp). Fakt, że byłem z kolegą i on niósł połowę. Ale plus napoje itd - wyobraź sobie że dzisiaj to mozna po prostu zabrać dobry kompakt, bezlustro czy ekstremalnie lustrzankę i 2 obiektywy. Oczywiście dzisiaj niekoniecznie statyw.
    To mi tak dało w kość, że do dziś pamiętam. Jak i szok z pomiaru światła pryzmatu z Mamiyi. Zdjęcia na śniegu, 0 korekty, slajdy w punkt naswietlone.
    Pociągnę OT (skoro przyzwolenie dał Super Moderator). Kiedyś ze statywem uni (ten ze zdjęcia) i Linhofem Master Technika 4" x 5" (z całą odpowiedzialnością napiszę - najbardziej dopracowany, uniwersalny, analogowy aparat w historii) weszliśmy na żuraw wieżowy aby zrobić zdjęcia parcel budowlanych. Te kilkadziesiąt metrów w pionie po drabince w bardzo ciasnej klatce to była walka o każdy stopień. Na górze pięknie huśtało, szczególnie na końcu dźwigu. Z innych hardcorowych realizacji to były zdjęcia ludzi we wnętrzach gdzie brało się 3 generatory (każdy ważył kilkanaście kilo). 100 kg sprzętu na wyjeździe to była norma.

    Bardzo mi się podoba zmiana, która zaszła w fotografii (jeśli chodzi o miniaturyzację). Choć po prawdzie w kwestii kasy już mniej - kiedyś zarabiałem pewnie ze 3-5 x więcej.

    pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. W miarę dobry statyw do krajobrazów
    By Locter in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 14:10
  2. Dobry statyw w rozsądnej cenie do D90 + 18-105
    By adasb82 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:47
  3. Dobry statyw
    By michalpepek100 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 21:16
  4. Dobry i ekonomiczny statyw
    By M.Szabelski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 18:03
  5. dobry statyw???
    By ictus in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-07-2006, 03:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •