Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: zamiana d90 na?

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    Rymanów Zdrój
    Posty
    16

    Domyślnie

    Myślę, że dwa obiektywy wystarczą. Na pewno najwygodniejsza jest opcja z jednym obiektywem z dużym zakresem ogniskowych, ale generalnie im większy zakres ogniskowych, tym gorsza jakość, więc dwa obiektywy wydają mi się rozsądną opcją.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Kilka miesięcy temu zmieniłem d90 na d7200. Puszka o wiele lepsza ale mam pewien niedosyt.
    Warto abyś popatrzył na obecny zestaw, określił czego brakuje i podjął decyzję: tanio czyli puszka i zostajesz w dx albo ruszasz przygotowaną kasę i migracja w pełną klatkę.
    no właśnie rozważam obie opcje. Druga opcja oznacza chyba lepszą jakość, więc pewnie ku niej bardziej bym się skłaniał

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    To zależy od upodobania. Jeżeli jedzie się w podróż z założeniem, że fotografia jest celem tej podróży, bądź jednym z ważnych celów, to prędzej zrezygnuje się z dodatkowych ciuchów i innych gadżetów niż z dobrego aparatu. Zakładam, że mamy do czynienia ze świadomym człowiekiem, który robi zdjęcia już od kilku lat i nie interesuje go zabawa w półśrodki, więc nie będzie brał w ciekawe miejsca w kraju i za granicą jakiegoś zabawkowego *******niczka.
    Dokładnie. Dla ładnych fotek mogę ponosić coś cięższego na szyi i lepszej jakości

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Stabilizacja to stabilizacja- zawsze pozwala użyć czasu dłuższego o 2-3EV bez względu na obiektyw bez konieczności targania statywu. Jeśli ktoś nie używa bo nie potrzebuje to nie oznacza, że innym też się nie przyda
    Stabilizacja mile widziana. Przydaje się w słabiej oświetlonych miejscach (np. w lesie)

  2. #22

    Domyślnie

    Ja zmieniłem na D750 i to je szok. Też polecam.
    ...

  3. #23

    Domyślnie

    Przejście z D90 na D7200/D7500 da Ci już duży przeskok jakościowy. Pomiędzy D7200/D7500 a D750 już takiego przeskoku nie ma. Zastanów się najpierw nad szklarnią, popatrz co potrzebujesz, zastanów się czego byś potrzebował przy przejściu na FX, prześledź wagę, ceny, etc. Zwróć uwagę na to jakie jest pokrycie kadru punktami AF jest w DX, a jakie w FX, no chyba, że kupisz bezlustro. To również może mieć znaczenie przy odpowiednim wyborze.

    Wg mnie przejście na FX i pakowanie się w zoom-y typu 24-120/4 nie ma sensu, wejście w FX i stałi już tak. Naprawdę te dwa body DX D7200/D7500 niewiele ustępują FX-om, a kupno nowego D7200 w cenie około 2800PLN to jest naprawdę dobrym wyborem. Pamiętaj, że wydanie większej kasy na samo body nie wniesie Ci tyle do Twojej fotografii co dobre szkiełka.
    Ostatnio edytowane przez dinus ; 12-01-2019 o 10:06

  4. #24

    Domyślnie

    Ale jak już kupisz 7200, bedziesz miał do kupienia pełną klatkę... a jesli teraz kupisz 750, masz lata spokoju. Standard matrycy szybko się nie zmieni. Miałem D90, miałem (4 lata) D7100, właśnie kupiłem D750. Przy domowych zdjęciach bez lampy, na ISO 1600/3200 różnica jest bardzo duża na korzyść pełnej klatki - przy czym moja optyka DX byla całkiem niezła (jak w podpisie).
    Konkludując - polecam rzucenie się jednak na FX, jako lepsze od razu i bardziej perspektywiczne.

  5. #25

    Domyślnie

    Mój głos również na FX. Różnica względem DX może być mała, a może być duża- wszystko sprowadza się do tego kto co robi i jak pewne kwestie interpretuje.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Zamiana RAW na JPG
    By mortek in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 11:59
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 09:39
  3. Zamiana N 80-200/2,8 D ED na N 85 1,8G ?
    By artek1012 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 21:27
  4. Zamiana S10-20 na ... ?
    By rap in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:01
  5. zamiana d60 na d80
    By slash.dash in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •