Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez A.Kiton Zobacz posta
    Większej bzdury dawno nie słyszałem !
    To nie jest bzdura.
    Problem polega tylko na tym KIEDY zacznie przeszkadzać.
    Ale ciekawe że tylko do inwigilacji to sprowadzacie. że nie widzicie co za tym idzie. Jak kłóci się to z tytułem/hasłem...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Porządnym ludziom inwigilacja nie przeszkadza.
    Duża naiwność - ktoś jest dysponentem tych treści. Za 10 lat wyciągnie kto z kim i kiedy. Pół biedy kiedy dotyczy to nic nie znaczącego obywatela jak np ja. Za chwile pogrzebie się w życiorysach naszych przedstawicieli i decydentów. I okaże się, że władzę ma tan kto ma dostęp do informacji. Prywatność to wielkie dobro a właśnie gwałtownie się zmniejsza.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13

    Domyślnie

    To zawsze było tak, że władzę miał ten kto miał informację. Tak tylko gwoli ścisłości, znaczna część społeczeństwa sama wyzbyła się prywatności i chyba jest im z tym całkiem dobrze. Tzw. media społecznościowe sprawdzają się tu o wiele lepiej niż kamery monitoringu. Nie ma problemu, żeby się dowiedzieć kto z kim, kiedy, jak i co wtedy na talerzu było.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Tak tylko gwoli ścisłości, znaczna część społeczeństwa sama wyzbyła się prywatności i chyba jest im z tym całkiem dobrze. Tzw. media społecznościowe sprawdzają się tu o wiele lepiej niż kamery monitoringu. Nie ma problemu, żeby się dowiedzieć kto z kim, kiedy, jak i co wtedy na talerzu było.
    Nie do końca bo jednak użytkownicy wrzucają to co chcą. Mogą pochwalić się kolacją ale nie muszą. Kamery takiego wyboru nie dają. Szczególnie jak się powiąże to z automatyczną identyfikacją. To co się teraz dzieje nadaje nowy sens Mcluhanowskiej wizji globalnej wioski. Istotne jest, że dostęp do danych zbieranych przez pozycjonowanie telefonu czy płatności jest ustawowo kontrolowany przez sąd. W przypadku kamer wydaje się, że nic takiego nie ma miejsca.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #15
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Idę do tyłu. Zadaniem kamer jest rejestracja zdarzeń wyjątkowych. To co widzimy w odbiciu wydaje się niegodne śledzenia. Jest szare, równe, symetryczne, brzydkie i nudne. Cóż mogłoby się stać w tym lustrze, żeby komuś chciało się obejrzeć materiał z kamer, gdyby były skierowane na odbicie. I to coś może być milion razy ciekawsze niż to, co w rzeczywistości rejestrują te kamery.

  6. #16

    Domyślnie

    Osobiście nie widzę problemu w kamerach. A to, że może kiedyś będą problematyczne (jak niektórzy twierdzą) to tylko wróżenie z fusów. Ja na zapas nie zwykłem się martwić i jakoś lekko mi się żyje. A jeśli ktoś uważa je za zło, to nie widzę problemu by siedział w domu.

  7. #17

    Domyślnie

    Te kamerki nie są częścią że tak powiem "systemu bezpieczeństwa", tylko należą do administratorów/właścicieli budynków i robią sobie z tym materiałem co chcą. Oczywiście policja może ten zapis jakoś wydębić, ale nie musi.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] La Defense... Grande Arche de la Fraternité #2
    By sirart in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 19:57
  2. [ Architektura ] La Defense... Grande Arche de la Fraternité
    By sirart in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •