Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Lampa 200Ws a Speedlite GN56 - różnica w mocy?

    Witam

    Mam zagwozdkę. Otóż zastanawiam się jaka jest różnica w mocy lampy 200Ws i mocnego speedlite 56-60GN.
    Coraz bardziej interesuję się fotografowaniem produktów i widzę że przydało by mi się więcej lamp niż jedna. Mam Reporter 200TTL i trochę modyfikatorów. Myślę nad sprzedażą reportera wraz z dedykowanym softboxem i wyzwalaczem i w tej cenie kupno 3x YN-560 z sterownikiem 560 oraz jakieś 685 TTL dla zamontowania na stopce aparatu dla fotografowania rodzinki.
    Zastanawiam się nad różnicą w mocy ponieważ gdzieś czytałem że lampa 200Ws jest około 3 razy mocniejsza od najmocniejszego speedlite, ale znowu gdzie indziej że ta różnica wcale nie jest taka duża. Pomijam charakterystykę światła (kształt palnika itp).
    Mam zagwozdkę ponieważ nie wiem czy jak wiosną czy latem wyjdę sobie w plener z np 2xYN560 zapakowane w jeden softbox i błyskające na pełnej mocy to czy dadzą radę przynajmniej tak samo jak Reporter TTL na pełnej mocy.

    Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jest to trudne do porównania, bo lampy studyjne nie mają zoomu. W każdym razie SB800 lub SB900 ma moc ok. 75-80 Ws na najbardziej korzystnym pod względem mocy ustawieniu.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli w teorii lampa 200ws jest 2.5 raza mocniejszą. Wiec 3 speedlite powinny dać radę, pomijając że nie mają hss.

  4. #4

    Domyślnie

    Na forum "obok" (dział "Studio") niedawno toczyła się intensywna dyskusja o lampach do zdjęć biżuterii (czytaj "małych przedmiotów"), jeden z wniosków, jakie można wyciągnąć, to "dobrze mieć światło pilotujące, aby nie ustawiać światłem na ślepo, metodą prób i błędów"

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem, czytałem tam. Z tym że nie mam miejsca w mieszkaniu na lampy studyjne z pilotem a ta którą mam ma tak słaby pilot że szkoda go włączać. Nie przeszkadza mi eksperymentowanie. Głównie chodzi mi o skuteczne użycie speedlitów w plenerze. W mieszkaniu dam radę, pobłyskam, nabiorę doświadczenia i potem będzie łatwiej.
    Zdjęcia dla własnej przyjemności.

  6. #6

    Domyślnie

    Quadralite ma ciekawą propozycję lampy manualnej z hss: Quadralite Stroboss 60 Basic - 315 zł

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda ciekawie. I w cenie reportera miałbym 3 Strobossy 60, pozostając przy tym samym wyzwalaczu. Dzięki za linka!

  8. #8

    Domyślnie

    Rozumiem chęć zamiany jednej lampy na trzy, tyle że mocowo wyjdzie podobnie. Więcej możliwości w "domu" ,bo trzy źródła światła zamiast jednego, natomiast w plenerze może tej mocy brakować zwłaszcza w słoneczne dni. Używam od około roku 2szt reporterów 200 i na pewno bym takiej zamiany nie zrobił.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za komentarz. Dlatego właśnie pytam. Bo w sumie ostatecznie powoli mogę dokupować speedlite'y, a reportera zostawić.
    Raczej nie fotografuje w pełnym słońcu, bardziej popołudniami. Podczas kilku wyjść w plener tak żeby wypełnić cienie to nie błyskałem mocniej niż 1/4.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    w cenie reportera miałbym 3 Strobossy 60, pozostając przy tym samym wyzwalaczu
    Zrób sobie prezent - dokup jednego Strobossa, zostaniesz przy wyzwalaczu, zyskasz dodatkową lampę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Speedlite YN560 iv
    By Anetka91 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-11-2017, 16:17
  2. Lampa yongnuo speedlite yn 568ex
    By neo1977 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 20:43
  3. D50 a lampa Canon Speedlite ??
    By shadowArt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •