Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Sporo l-bracketów umożliwia też przesunięcie całości na śrubie statywowej, a co za tym idzie, odsunięcie krótszej części od gniazd złączy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ....aczkolwiek ja nie wiem o co jest chryja. pilotow podczerwieni nie ma do Nikona, ze trzeba sie w kable pierdzielic???
    Ano trzeba się niestety z kabelkiem pierdzielić, aby podpiąć radio, które siedzi sobie na sankach. I nie jest to taki płaski wtyk jak na zdjęciu. Na szczęście takiego wynalazku nie potrzebuję, a informację o nim traktuję jako ciekawostkę. W tym przypadku problem rozwiązuje porządny statyw z głowicą i takie rozwiązanie polecam autorowi wątku.
    P.S. Ktoś jeszcze używa pilotów na podczerwień ?
    Ostatnio edytowane przez black70 ; 20-12-2018 o 18:59
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    W tym przypadku problem rozwiązuje porządny statyw z głowicą i takie rozwiązanie polecam autorowi wątku.
    L-bracket daje ogolnie duzo stabilniejsze mocowanie aparatu przy kadrach pionowych. z akcentem na: duzo.

    poza tym ze przy zdjeciach z bliskiej odleglosci daje (niemalze) ten sam punkt widzenia przy kadrach i poziomych i pionowych, czego nie mozna powiedziec w przypadku przechylenia glowicy (bo kilka centrymetrow roznicy sie robi i w bok i na wysokosci).

  4. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Potwierdza się powiedzenie, że kto pyta nie błądzi Poszukam najlepszego i w miarę rozsądnego cenowo rozwiązania. Mam niestety wyrób tzw statywopodobny https://www.euro.com.pl/statywy/camr...8-czarny.bhtml Jak myślicie. Czy tutaj L-bracket zda egzamin? Czy raczej szukać nowego statywu?
    Ostatnio edytowane przez janu3 ; 22-12-2018 o 08:10
    Nikon Z50

  5. #15
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Sorry ale to nie jest statyw. Może do jakiegoś małego aparaciku sie nada. Ja posiadam dwa. Tam gdzie trzeba stabilności używam manfrotto 055prob a tam gdzie idę w góry zabieram carbon triop z lekką głowicą kulową.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Sorry ale to nie jest statyw.
    Tak, zauważyłem to próbując zrobić zdjęcie w pionie Po górach nie chodzę, ale statyw używam właściwie w terenie. Często w mieście. Czy taki statyw https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...big-szary.html jest dobrym rozwiązaniem?
    Nikon Z50

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    L bracket zalatwia sprawę. Choc niestety dobry kosztuje tyle co tani statyw.
    Jak sie ma L bracket to statyw można mieć gorszy.

  8. #18

    Domyślnie

    Dobra kulowa głowica załatwia sprawę nawet z 70-200 2.8.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie w głowicy jest rzecz. Ja mam dobrą głowicę Manftotto. I co z tego, jak się korek na płytce (taka sześciokątna, ja mam dużą głowicę) wyślizgał i obojętnie jak silnie dokręcę body to i tak się obraca.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-12-2018 o 16:14

  10. #20

    Domyślnie

    Te nowsze już chyba mają gumę. Ztym dokręcaniem to też różnie, sam czekam jak kiedyś gwint zostanie na stojaku a aparat odpadnie.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] w pionie...
    By fotoMichal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 23:01
  2. Velbon Sherpa 600R- statyw nie stoi idealnie w pionie
    By BEETLE in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 01:44
  3. [ Krajobraz ] 4 razy w pionie
    By Duca in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •