Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2018
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    7

    Domyślnie Stare Lampy kompatybilne z Nikonem D3400

    Cześć, chciałbym sobie kupić jakąś starą tanią lampę, na początek zabawy z fotografią dla amatora, mam pytanie, jaka lampa z czasów PRL będzie kompatybilna i przede wszystkim nie uszkodzi mojego Nikona d3400. Dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym tych PRLowskich i ogólnie wschodnioblokowych nie podłączał do elektroniki, to daje przepięcia. Jak chcesz zacząć, to jakiegoś Nissina kup, albo jakieś używane Nikonowskie.

  3. #3

    Domyślnie

    Quadralite 36 - nowe, tanio i z TTL.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez logan86 Zobacz posta
    chciałbym sobie kupić jakąś starą tanią lampę
    - ile możesz wydać
    - czy cokolwiek wiesz o lampach, fotografowaniu z lampą
    - jak chcesz się z nią bawić, czy w domowe studio, czy w reportaże

    Odpowiesz, może coś się uda polecić.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2018
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiesz co, jako że nie mam zielonego pojęcia o fotografowaniu z lampami, chciałbym aby była to tania lampa która pozwoli mi się czegokolwiek nauczyć. Fotografowanie z lampami chciałbym zacząć od domowego "studia" a następnie w ramach rozwoju wyjść z tym w plener. Ustalmy budżet na nie wiem 100zl? Dzięki za odpowiedzi, nie wiem czy chciałbym kupować lampę z TTL, z tego powodu, że nie chce pójść na skróty, tzn, najpierw chce sie sam dobrze nauczyć ustawień błysku, a kiedy już będę w tym dobry, mogę korzystać z ułatwień, w myśl: zasady można łamać, ale trzeba wiedzieć co się łamie
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    100 zł? Na lampę, czy cały system z wyzwalaniem? Nie ma szaleństwa... Ja kiedyś za jakieś 130 kupiłem SB28. Nie popsuje Ci aparatu, masz tylko M i A, a wyzwolisz ją błyskiem z wbudowanej. Ale polecam Yongnuo 568 EX. Używane chodzą po 300 zł...

  7. #7

    Domyślnie

    W okolicach tej stówki znajdziesz cenione kiedyś i popularne poród reporterów lampy METZ z serii 45 CT. Ze względu na kształt popularnie nazywano ja młotkiem.
    Zasilana była z akumulatorów zamontowanych w wymiennym pakiecie, albo z baterii AA wkładanych do specjalnego koszyczka. Posiada bardo dużą moc nawet jak
    na dzisiejsze czasy bo, jej liczba wiodąca to 45 dla 100 ASA i obiektywu 50 mm. Posiada ruchomą głowicę, tryb własnej automatyki i oczywiście manual.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2018
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiem, wiem, ze nie ma szalenstwa, chodzi mi o to zeby miec cokolwiek i zacząć się bawic w zdjęcia z lampą. Wiecie, ja jestem takim laikiem, ze nawet nie miałem pojęcia ze lampa może mi uszkodzić aparat, dlatego zadałem pytanie tutaj Dzieki za podpowiedzi, i szukam na portalach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    METZ z serii 45 CT (...)
    Posiada ruchomą głowicę, tryb własnej automatyki i oczywiście manual.
    Popraw mnie jeśli się mylę, ale starsze lampy Metz miały dość wysokie napięcie na kabelku wyzwalania?
    @logan86: jeśli będziesz miał lampę z iTTL/M, to w każdej chwili możesz zmienić tryb jej pracy, zależnie od potrzeb. Jeśli kupisz tylko manualną, nie ma takiej możliwości, jednak za 100 nie kupisz sprawnej z iTTL. Możesz poszukać Metz 48AF-1 (dla Nikona), ale wątpię, żeby dało się znaleźć sprawną poniżej 200.
    Jeśli tylko 100, i nie da się podnieść, sugerowałbym wyszukanie (od najtańszej, wartej chyba 50zł) YN460, 460II, 560, 560II. To lampy manualne, z dużą regulacją mocy błysku. Przy pewnym szczęściu może znajdziesz 560 III z wbudowanym odbiornikiem wyzwalania radiowego, w okolicy 100zł.
    Chyba, że masz talenty technicznie, i elektronika Cię nie przeraża? Wtedy można kombinować z bardziej "oryginalnymi" rozwiązaniami

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Przypomniałem sobie o tych napięciach: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
    Zależnie od wersji, od bezpiecznego 4.5V (po stopce SCA300), do całkiem ciekawej wartości 600V.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2018
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fajnie, fajnie ale te tabelki mi nic nie mówią Więc taki METZ 45CT będzie bezpieczny dla mojego Nikona czy nie? Znalazłem taką lampę za 120 zl, nie wiadomo czy sprawna, no ale właśnie, generalnie uszkodzona mnie nie przeraża, myślę ze dam rade sobie naprawić, więc jeśli jest bezpieczna to biorę ten sprzęt.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zdalne wyzwalanie lampy Metz 52 AF-1 Nikonem D3200
    By naczesany in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 16:16
  2. Stare lampy studyjne + wyzwalanie nikonem D90
    By Sputnik_Wwa in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 19:29
  3. Lampy kompatybilne do nikona SB600 I SB800
    By jazzydave in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 23:59
  4. jakie lampy są kompatybilne z D40?
    By glutas666 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 19:48
  5. Lampy błyskowe kompatybilne z D50...
    By barracuda in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •