Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Znam ten ból. Ja nie mam miejsca za nic w domu, mieszkanie 45m, i tło albo przyklejam taśmą do ściany albo kładę na szafę i przykładam książkami. Jakoś działa

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    Znam ten ból. Ja nie mam miejsca za nic w domu, mieszkanie 45m, i tło albo przyklejam taśmą do ściany albo kładę na szafę i przykładam książkami. Jakoś działa
    Ja rozciągałem linkę. Gwóźdź wbity w ościeżnicę drzwi (u góry kobieta, to nie widzi ) i drugi w wysoką szafę. Ja wbiłem w nadstawkę na szafie, nie pomyślałem o tym. Tam w środku były lekkie rzeczy i .. nadstawka prawie mi z szafy spadła jak modelka pociągnęła za tło. Eh, wspomnienia.

  3. #23

    Domyślnie

    No trzeba sobie radzić, grunt to się nie poddawać

  4. #24

    Domyślnie

    Czarna agrowłóknina nie przyszła na czas (okres przedświąteczny), a u mnie na zadupiu we wszystkich ogrodniczych mają tylko białą.

    Postanowiłem spróbować patentu kolegi beduin17 - z futryną drzwi i ... niestety światło odbite zawsze wkrada się do pokoiku (robiłem 'plecy' parasolki z foli życia ale to nic nie dało).

    Postanowiłem zbudować Snoot-a z metalowego wiaderka na kwiaty, na końcu zmiękczacz z białej koszulki.
    Efekt mojego druciarstwa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	snoot.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	18997

    Światło zrobiło się od razu fajniejsze, nie bez photoshopa ale udało się osiągnąć namiastkę tego co chciałem osiągnąć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	554,0 KB
ID:	18998
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	510,7 KB
ID:	18999
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	696,3 KB
ID:	19000
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Wg mnie wyszło świetnie

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo dobrze
    W profi systemach stosuje się jeszcze 2 patenty a jeden z nich mozesz dość prosto dorobić.

    jak już na końcu umieściłeś rozpraszacz (co jest bardzo dobrym rozwiązaniem) to widzisz że przez to sieje on dość mocno na boki.
    Zostawiasz ten rozpraszacz ALE dookoła niego doklejasz pasek powiedzmy 6-10 cm - tak oby stworzyć kolejny "snoot" - dzięki czemu ograniczysz sianie światłem.
    Wykonanie rastra jest już cięzszym zadaniem ale też własciwie by się dało.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To jest dokładnie ta sama zasada działania :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Chimera_8005_Video_Pro_Plus_1_354761.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	19014

  7. #27

    Domyślnie

    Jak widać najważniejsze jest przygotowane planu. Gwoli ścisłości to co przygotowałeś raczej nie klasyfikuje się na snoot-a. To porostu niewielki, okrągły softbox. Jak napisał powyżej kolega - można zawęzić jego zasięg. Najlepiej nabyć plastry miodu - są 10, 20, 30, 40 stopniowe i rzeczywiście działają. Koszt raczej niewielki. Pozwoliłoby to na odsunięcie źródła oświetlenia od postaci i uniknięcie hot spotów. Do tego pierwszego źródła powinieneś dołożyć drugie - wypełniające. Powiedzmy -3 EV (u mnie byłoby raczej -2 EV). To drugie nie powinno rozświetłać tła ale wypełnić cienie na twarzy. Siłą rzeczy musi to być duża powierzchnia - np. może być ta parasolka użyta na niewelkiej mocy. Albo po prostu światło odbite od ścian pomieszczenia.

    Na razie wynik jest dość słaby (zagubione krawędzie głowy, ciemne oczodoły i inne fragmenty obrazu). Po dołożeniu i odpowiednim zbalansowaniu drugiego światła będzie dużo lepiej. Pamiętaj, że co do zasady lepiej kontrastować foty w postprodukcji jak rozjaśniać cienie. Dlatego ja nie używam zbyt kontrastowego światła. Sporo miejsca poświęciłem temu w różnych fragmentach mojego advertorialowego wątku.

    Pozdro
    Wiesiek

    Tak na szybko znalazłem to tu

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ytorial/page68
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 24-12-2018 o 15:01

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Postanowiłem zbudować Snoot-a z metalowego wiaderka na kwiaty, na końcu zmiękczacz z białej koszulki.
    Hehehehe, brawo, przecież od razu Ci to pisałem , a parasolki nie musisz otwierać do końca
    A tu masz parasolkę przymkniętą do połowy z flashaem w środkuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0042_2048.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	940,9 KB
ID:	19049
    ----------------------
    Pozdrawiam Herdi.
    Zenith'y, A6300, D5000, D5200, D7200, D750, Sigmy, Nikkory, Tamrony i ... USSR

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Szczerze to nie jestem fanem takiego ostrego światła w portrecie, bo trzeba bardzo uważc na ustawienie modela. Często razi mnie cień od nosa. Szczególnie gdy ktos ma wydatny (trzeba wtedy pilnowac by miał nos w stronę światła). Dzieci maja małe noski, wygląda to lepiej, ale ...
    Ja nie lubię, a autor niech foci jak lubi, nie mówię, że musi mnie słuchać.

  10. #30

    Domyślnie

    @Herdi - jak dla mnie brakuje rim light.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak zawiesić tło w warunkach domowych ?
    By Strus in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:33
  2. [ Portret ] Ewelina w domowych warunkach
    By fenixpol in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 11:19
  3. [ Portret ] Portrety w warunkach domowych
    By lordjoker in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 22:34
  4. [ Portret ] w warunkach domowych
    By eraser in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 09:39
  5. Wolanie E-6 w warunkach domowych
    By Prorok78 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •