Close

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 111
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    50 zł. to także jest 600 zł rocznie ? Od bodajże 5 lat używam LR4 za którego zapłaciłem zdaje się (jak dobrze pamiętam) ok. 440 zł i jakoś specjalnie nie czuję się ograniczony w obróbce zdjęć (jakaś oszczędność chyba jednak jest ?).
    Dolicz do tego PS'a którego wersja pudełkowa CS6 kosztowała ponad 3000 a już wychodzą inne liczby.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Dolicz do tego PS'a którego wersja pudełkowa CS6 kosztowała ponad 3000 a już wychodzą inne liczby.
    Jak pisałem wcześniej, trzeba to co wyjdzie pomnożyć razy dwa, bo abonamentu można używać na dwóch kompach. Słusznie mówicie, każdy robi jak uważa. Dla mnie abonament był wspaniałą okazją do zalegalizowania PSa i poznania LRa i jestem mega zadowolony z takiej opcji.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 17-12-2018 o 20:56

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jak pisałem wcześniej, trzeba to co wyjdzie pomnożyć razy dwa, bo abonamentu można używać na dwóch kompach. Słusznie muwicie, każdy robi jak uważa. Dla mnie abonament był wspaniałą okazją do zalegalizowania PSa i poznania LRa i jestem mega zadowolony z takiej opcji.
    Już pisałem, że pudełkowego LR mam na 2 komputerach.

    Ps. Popraw babola

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Już pisałem, że pudełkowego LR mam na 2 komputerach.

    A PSa?

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Popraw babola
    O kurczaki, już się poprawiłem. Ale wstyd

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Dolicz do tego PS'a którego wersja pudełkowa CS6 kosztowała ponad 3000 a już wychodzą inne liczby.
    Nie każdy potrzebuje PS'a, mi całkowicie wystarcza PS Elements, którego kupiłem za 300 zł. Jak pisałem wcześniej, każdemu według potrzeb.
    Nie chciałbym już wnikać w ilu procentach ten pełny PS jest używany i na ile konieczny, zakładam, że ten kto go potrzebuje wykorzystuje jego możliwości.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A PSa?



    O kurczaki, już się poprawiłem. Ale wstyd
    Dla osoby chcącej pełnego PS niewątpliwie abonament jest ciekawą opcją. Tyle, że nie każdy tego programu potrzebuje, można też kupić za ułamek ceny PS Elements.

    Ciekawe, skąd masz info że na drugi komputer potrzebny jest zakup kolejnego PS-a, bo ja widziałem taki opis pudełka
    "- możliwość instalacji na dodatkowym komputerze
    - możliwość przenoszenia licencji między stanowiskami
    - możliwość odsprzedaży programu innemu nabywcy"

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    "- możliwość instalacji na dodatkowym komputerze
    - możliwość przenoszenia licencji między stanowiskami
    - możliwość odsprzedaży programu innemu nabywcy"
    Tylko to działa tak, że jak odpalasz na jednym, to na drugim nie możesz w tym samym czasie. Czyli takie dwa, ale jednak jedeno stanowisko.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tylko to działa tak, że jak odpalasz na jednym, to na drugim nie możesz w tym samym czasie. ...
    Tylko po co używać jednocześnie PS'a np. na komputerze stacjonarnym i laptopie ? Jestem z dala od domu używam laptopa. To takie pierwsze co mi na myśl przychodzi bo PS'a nie mam.
    Korzyść z możliwości instalacji na drugim komputerze wydaje się, że jednak jest.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 17-12-2018 o 22:07

  9. #69

    Domyślnie

    No ja nie opanowałem obrabiania zdjęć na dwóch komputerach jednocześnie
    Ale jeśli ktoś tak potrzebuje, abonament jest dla niego stworzony

  10. #70

    Domyślnie

    Już to pisałem raz przed wydzieleniem tego wątku, że abonament jest bardzo oplacalny dla tych ktorym potrzebny jest Lr+Ps i ci są zadowoleni z abonamentu. Trudno żeby było inaczej, jeżeli przyjmiemy, że Ps pudełkowy jeszcze dzisiaj kosztuje 2000 zł a Lr 550 zł to widać, że użytkownicy tych dwóch programów w abonamencie zapłacą dopiero za prawie 5 lat cenę pudełek. Trudno być w takiej sytuacji niezadowolonym, bo nie dość, że mają koszty rozłożone na pięcioletnie raty, to jeszcze mają ciągle najnowszą wersję programu, a w wariancie pudełkowym Adobe wypuściłby już 2 albo i 3 nowe wersje.
    Należy jednak pamiętać, że w tym samym czasie użytkownicy wyłącznie Lr nie mając wyboru zapłacą za 5 egzemplarzy wersji pudełkowych tego programu, więc z czego mają być zadowoleni, przecież nie z tego, że muszą płacić 5x więcej.
    Myslę jednak, że w polityce marketingowej Adobe jest to okres przejściowy, ponieważ użytkownicy Ps+Lr za malo wnoszą do zysku firmy, więc ja bym się spodziewał, że w niedługim czasie wzrośnie abonament na Ps+Lr, trzeba tylko troszkę zaczekać aż liczni nowi użytkownicy Ps-a tak polubią ten program, że będą już za to gotowi więcej zapłacić.
    Dyskusja na ten temat może trwać bardzo długo bo jak widać są dwie naturalne grupy interesu które abonament w wykonaniu Adobe widzą odmiennie i niema to nic wspólnego z postępem czy zacofaniem jak niektórzy w tej dyskusji sugerowali, a wyłącznie z rachunkiem opłacalności w konkretnej sytuacji.
    Adobe jest właścicielem tych programów więc może rozgrywać to jak zechce, ale mnie jest szkoda, że od kilku lat programy te ktore były w dawnych latach kamieniami milowymi są bardzo słabo rozwijane, a miejsca programistów zajęli ludzie od marketingu i księgowości.

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 00:01
  2. Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    By elmo85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 17:33
  3. Pudełko na 6xAA?
    By Adak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •