Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111
  1. #21

    Domyślnie

    Wersje pudelkowe (o ile sa przewidywane) tez moga sie automatycznie aktualizowac.
    Dokladnie jak Windows.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie możesz kupić najnowszego PSa? W sumie pewnie wyjdzie taniej niż jakbyś cały czas płacił abonament

    Dopisane: ok z tego co widzę nie ma już wersji box...
    Ostatnio edytowane przez PiKa ; 10-12-2018 o 08:43
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #23

    Domyślnie

    Ostatni PS kosztował coś ok 3k zł, do tego LR jakieś 7 stów. Płacę 9.99 euro miesięcznie, czyli równowartość zakupu wersji pudełkowych mam za 7 lat... Ja wiem czy się nie opłaca? Każdy musi przeliczyć sobie sam. A to jednak nie jest tylko obsługa nowych aparatów. Jest szereg usprawnień, szczególnie w zakresie wydajności i współpracy z SSD, nowymi procesorami, większą ilością ramu... Każdy robi jak uważa

  4. #24

    Domyślnie

    Kupując "pudełko" wrzucasz w koszta firmy raz i masz spokój. A tu co miesiąc bawisz się z fakturami za 10 Euro. Pomijam przeliczanie na złotówki wg oficjalnego kursu NBP dla skarbówki, a nie wg przelicznika, wg którego wysyłasz przelew - bo chyba jakoś tak to wygląda (raz w życiu wrzuciłem w koszta coś kupionego za granicą i więcej się w to nie bawiłem - nie znoszę nadmiernej biurokracji). No ale to temat poboczny - z dyskusji o D500 zrobił nam się off-top.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #25

    Domyślnie

    Pudełkowy PS jest wspierany i dodawana jest obsługa nowych korpusów?

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie ma na niego ACR 10 i nie ma od jakiegoś czasu żadnego wspierania nowszych body. Także koledzy sobie mogą polecać wersje pudełkową, ale niech sobie taką kupią i spróbują wywołac RAWa z Zetek.

  7. #27

    Domyślnie

    Wydać 3 tys zł i nie mieć wsparcia... Słabo. Już nawet nie chodzi o Zetki ale o każdy inny model który wyjdzie za 3 czy 5 lat.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Kupując "pudełko" wrzucasz w koszta firmy raz i masz spokój. A tu co miesiąc bawisz się z fakturami za 10 Euro. Pomijam przeliczanie na złotówki wg oficjalnego kursu NBP dla skarbówki, a nie wg przelicznika, wg którego wysyłasz przelew - bo chyba jakoś tak to wygląda (raz w życiu wrzuciłem w koszta coś kupionego za granicą i więcej się w to nie bawiłem - nie znoszę nadmiernej biurokracji). No ale to temat poboczny - z dyskusji o D500 zrobił nam się off-top.
    Zawsze można płacić od razu za rok

  9. #29

    Domyślnie

    Temat abonamentu był wałkowany parę razy, nie wiem czy to dobre miejsce, bo z d500 nie ma jakiegokolwiek problemu z wersjami pudełkowymi, przynajmniej najnowszymi.

    Pewnie, że jak ktoś potrzebuje PS, to abonament ma jakiś sens. Ja używam tylko LR, kupiłem wersję pudełkową w maju 2017 za około 500 zł. Niech ktoś przekona mnie, że taniej byłoby kupić w abonamencie
    O możliwości wrócenia do starych RAW-ów w dowolnym momencie nawet nie ma co wspominać. Natomiast można wygooglać przygody ludzi, którzy zrezygnowali z abonamentu, fajnie to wygląda zwłaszcza jeśli chodzi o chmurę.

    Co do NEF z Zetek (zapewne są też inne sposoby)
    https://nikonrumors.com/2018/10/06/h...ightroom.aspx/
    Pewnie, że wygodniej po prostu otworzyć RAW bez kombinacji w LR, ale sporo osób nie ma jeszcze tego problemu a za parę lat niektórym to nawet zakup pudełka dziś zwróci się z nawiązką. Wielka szkoda, że pudełka znikają, sporo osób niestety stanie kiedyś przed alternatywą, abonament Adobe czy inny program.

  10. #30

    Domyślnie

    Znam też takich, którzy wciąż mają XP, bo nie ma nic lepszego i godzą się z brakiem wsparcia dla wszystkiego co nowe... Każdy może jak uważa. Ja potrzebowałem PSa, a wersja dotychczasowa, posłuszna CS9 po prostu się przestarzała przez lata. Dziś nie mam problemu z plikami z D500, czy czegokolwiek co się pojawia.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 00:01
  2. Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    By elmo85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 17:33
  3. Pudełko na 6xAA?
    By Adak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •