Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 111
  1. #11

    Domyślnie

    @avzi Może coś w tym być, bo Adobe podaje że wersja Lr 6 wspiera wtyczkę Camera Raw 10,1. Tu link: https://helpx.adobe.com/pl/camera-ra...lications.html

    Jednak co innego piszą podając w tabeli że Nikon D500 jest wspierany przez Lr 6,5 tutaj link: https://helpx.adobe.com/camera-raw/k...d-cameras.html
    Ostatnio edytowane przez puls ; 07-12-2018 o 10:03
    FX, DX

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    @puls - na pewno. Korzystam z tego od 2 tygodni. Wystarczy trochę poguglować. Wcześniej miałem 5.7.1 i po zakupie D500 się zdziwiłem... Już miałem przejść na CC i abonament, ale w ostatniej chwili ustaliłem że ostatnie aktualizacje LR6 także obsługują D500.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    I To jest dobra wiadomość dla mnie i zapewne innych posiadaczy D500.
    Jeszcze raz dzięki za info.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    @avzi Może coś w tym być, bo Adobe podaje że wersja Lr 6 wspiera wtyczkę Camera Raw 10,1. Tu link: https://helpx.adobe.com/pl/camera-ra...lications.html

    Jednak co innego piszą podając w tabeli że Nikon D500 jest wspierany przez Lr 6,5 tutaj link: https://helpx.adobe.com/camera-raw/k...d-cameras.html
    Wynika z naszych ustaleń, że Adobe wyraźnie gmatwa sprawę przedstawiając sytuację tak żeby było prawdziwie ale z dużą dozą niepewności co napędza wykup abonamentu. Dzisiaj pewnie by tego nie zrobili, ale kiedy wszedł D500 to sporo osób było świeżo po zakupie pudełka z Lr 6 więc się ugięli.

  3. #13

    Domyślnie

    Przepraszam za wprowadzenie w błąd, sprawdziłem i ostatnia wersja Lightroom 6,14 faktycznie obsługuje pliki z nikona D500, można śmiało kupić ostatnią wersję pudełkową, zaktualizować do 6,14 i cieszyć się bezproblemowym działaniem bez potrzeby konwertowania do dng.
    FX, DX

  4. #14

    Domyślnie

    @puls Ważne że dyskutujemy w dobrej wierze bez zbędnych emocji. Dziękuję za udział w dyskusji. Myślę, że wszystko jest teraz jasne i o to chodziło.

  5. #15

    Domyślnie

    @puls - oczywiście nie ma o czym mówić. Każdy się myli, tylko nie każdy przyznaje do błędu i za to Ci chwała.
    A najważniejsze jest to, że użytkownicy D500 i D850 nie są skazani na abonament.

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ale zapewne wywołać NEF z Z6 i Z7 już się nie da.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-12-2018 o 20:48

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale zapewne wywołąć NEF z Z6 i Z7 już sie nie da.
    oj Jacek więcej optymizmu

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja mam pudełkowego PS 6 i już z D850 będę miał problem. Tzn problem juz mam bo mi nie otwiera plików z Canonów 77D itp aparatów. Albo z Canona R (robiłem nim na Roadshow). Musze uzywać mułowatego DPP.
    Jednak abonamentowe wersje maja sporo zalet, w tym te niezaprzeczalną, obsługę aktualnie wypuszczanych body.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jednak abonamentowe wersje maja sporo zalet, w tym te niezaprzeczalną, obsługę aktualnie wypuszczanych body.
    Wersje abonamentowe to powtórzenie patentu na liczniki prądu z wrzutem monet, jak wrzucisz to działa, jak nie wrzucisz to ciemno i zimno. Myślę, że nie wszyscy przepadają za takimi udogodnieniami. Cały "postęp" w tych programach sprowadza się praktycznie do odblokowywania nowych puszek i doskonalenia kontroli wpłat abonamentu.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 10-12-2018 o 00:41

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja nie dyskutuje nad słusznością polityki producenta, tylko piszę co mnie, jako użytkownikowi pozwala na bezproblemową pracę.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 00:01
  2. Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    By elmo85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 17:33
  3. Pudełko na 6xAA?
    By Adak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •