Close

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 129
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    1. Niekoniecznie za to samo. Malo ktory sprzet laczy w sobie bardzo szybki AF + swietne filmowanie + swietnej jakosci foty + obiektyw PZ.
    2. Masz problem bo nie jestes w stanie zaakceptowac dobrej puszki w dobrej cenie. ( Cena za nowy A6000 + kit z PZ-tem to okolo 2000 zl )
    3. Bazowanie na nowych puszkach nie zawsze ma sens. Moze warto pomyslec zanim sie wyda kase i rozczaruje.
    4. A6000 nie ma az tak g... kita jak to probujesz przedstawic ludziom.
    5. Zestaw z kitem jest bardzo kompaktowy a calosc ma bardzo duze mozliwosci o ile ktos umie i potrafi to ogarnac
    6. Kazdy ma wolny wybór co kupic i za ile i warto zastanowic sie czy A6000 lub nowsza jego wersja nie bedzie
    dobrym rozwiazaniem.


    Ogolnie mowiac w zaden sposob nie przekonales mnie do swoich racji i uwazam, ze troche malo cenisz dobre i sprawdzone rozwiazania
    ktore daja bardzo dobre rezultaty.


    Po mimo, ze foce i focilem roznymi systemami (FF,APS-C,m.4/3, 1", Huawei P20) moglbym kupowac nowe zabawki z kolejnymi bajerami i miec wiecej niz mam tylko jest jeden szkopuł w tej calej sprawie.
    Najwiecej foce A6000 + Nissin i40, ktory "wygral" ze wszystkim pod wzgledem jakosci i funkcjonalnosci
    Dlaczego mam nie polecac najlepszego dla mnie rozwiazania ktore caly czas sie sprawdza i jestem z tego
    bardzo zadowolony.
    Chcialbym aby inni tez byli zadowoleni


    I tak niezaleznie co napiszemy klient ma prawo do wlasnego wyboru co i za ile kupic.


    Kazdy z Nas ma wlasne racje i tyle co mozna w tym temacie napisac

    Musisz z tym żyć i pogodzic sie ze inni mysla inaczej
    Ad. 1. Za to samo albo za mniej. BTW: ten AF to nie jest znów taka rewelacja - nie przesadzaj. Nawet w sporo tańszych puszkach potrafi być lepszy.
    Ad. 2. Jasne od kilku lat nie jestem w stanie zaakceptować tego co używam ... Daruj sobie takie personalne wycieczki.
    Ad. 3. W tym wypadku ma sens i oczywiście że warto się zastanowić.
    Ad. 4. Zależy jak się trafi. Moje dwa się rozpadły po prostu w rękach. Ostrość taka sobie, kolor w tym trzecim idzie w magentę. Koledzy na forum KKM też zgłaszają zastrzeżenia. Czemu mam polecać coś co jest loterią - tak wiem trafiają się dobre egzemplarze jak u mojego kolegi.
    Ad. 5. No jasne, tak samo jak w innych aparatach dostępnych na rynku.
    Ad. 6. Oczywiście. O tym wyborze właśnie pisałem.


    Nie jest moim celem przekonywać Cię do swoich racji - zupełnie źle to zrozumiałeś w takim razie. Pisałem do osób które teraz chcą kupić aparat. Dlatego że od lat używam alfy i mam też inne bezlusterkowce to dlaczego mam polecać coś co jest obecnie słabsze od innych rozwiązań i ma wady.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A6000 mimo że dziadek to nadal dobry tak samo jak i nie produkowane już samsungi nx.
    Kwestia ceny i jak dużo dokładamy do nowszego modelu i czy ten nowszy model jest nam potrzebny.
    A6300 jest nie wiele droższy w promocjach ale co oferuje więcej, wydaje mi sie że skok dopiero mamy w A6500, może ten nowy A6400 będzie coś pośredniego.

    Podobnie jest z A7 pierwszym gdzie czasami na amazon z kitem jest za 2500zł, czy warto ?
    Najwiekszy skok jest z A6000 do A6300. A6500 jest znacznie drozszy.
    A6300 ma RAW-y 14-bit / kanal, wieksza dynamike,
    Filmuje w 4K oraz ma jeszcze szybszy i dokladniejszy AF.
    Lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepla z matrycy podczas filmowania.

    Jak jeszcze stanieje A6300 to warto sie tym zainteresowac.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie jest moim celem przekonywać Cię do swoich racji - zupełnie źle to zrozumiałeś w takim razie. Pisałem do osób które teraz chcą kupić aparat. Dlatego że od lat używam alfy i mam też inne bezlusterkowce to dlaczego mam polecać coś co jest obecnie słabsze od innych rozwiązań i ma wady.
    W pewnych sprawach wyboru sprzetu sie zgadzamy a w pewnych nie.
    Kazdy z Nas ma inny punkt widzenia i mozemy pisac i pisac a i tak klient dokona wyboru tego co mu bedzie odpowiadalo najlepiej.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Najwiekszy skok jest z A6000 do A6300. A6500 jest znacznie drozszy.
    A6300 ma RAW-y 14-bit / kanal, wieksza dynamike,
    Filmuje w 4K oraz ma jeszcze szybszy i dokladniejszy AF.
    Lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepla z matrycy podczas filmowania.

    Jak jeszcze stanieje A6300 to warto sie tym zainteresowac.
    I trzeba to zrobić szybko, bo tzw dobrze poinformowane źródła donoszą że szybko zniknie z rynku.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #114

    Domyślnie

    znakiem tego będę szukał a6300 z obiektywem 18-135

  5. #115

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek bo wydaje mi się, że szukam czegoś podobnego. Mam nadzieję, że autor się nie pogniewa.
    Z tym że u mnie to raczej powrót do aparatu po latach. Fotografia czysto amatorska, zdjęcia rodzinne no i przede wszystkim ruchliwego 4-latka Gdyby udało się zastąpić kamerę typu handycam (Panasonic HC-V770) to byłoby idealnie.

    Celuję w kwotę ok. 3000zł z w miarę uniwersalnym obiektywem. Przyszłościowo do ew. rozbudowy.
    Wstępnie zidentyfikowałem takie modele (z czego ostatni tj T30 jednak budżet przekracza): https://www.dpreview.com/products/co...=fujifilm_xt30

    Co myślicie? Nieco większa matryca ale brak wizjera. Przyzwoita stabilizacja ale mniejsza matryca i tym podobne dylematy mam. Żaden w 100% nie spełni moich oczekiwań.

    Dzięki!

  6. #116
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak już masz upatrzone aparaty to teraz zerknij na obiektywy jakie mają i w jakich są cenach, potem zadaj sobie pytanie czy mniejsza matryca z mocno szumiącym wyższym ISO nie będzie przeszkadzała.

  7. #117

    Domyślnie

    No właśnie patrzyłem i te kitowe obiektywy do jasnych nie należą. Więc może jednak możliwie najtańsze body ale dobrać do tego na początek jasny obiektyw stałoogniskowy?
    Np body Canon M6 można już mieć od 1500zł. Da się do tego dobrać sensowny obiektyw? Jednak na zdjęciach w warunkach domowych zależy mi dość mocno... Pytanie, czy akurat w tym modelu autofokus jest po prostu wolny, czy jedynie wolniejszy od konkurencji? To w kontekście uciekającego dzieciaka

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chucky80 Zobacz posta
    No właśnie patrzyłem i te kitowe obiektywy do jasnych nie należą. Więc może jednak możliwie najtańsze body ale dobrać do tego na początek jasny obiektyw stałoogniskowy?
    Np body Canon M6 można już mieć od 1500zł. Da się do tego dobrać sensowny obiektyw? Jednak na zdjęciach w warunkach domowych zależy mi dość mocno... Pytanie, czy akurat w tym modelu autofokus jest po prostu wolny, czy jedynie wolniejszy od konkurencji? To w kontekście uciekającego dzieciaka
    AF w m6 jest dużo lepszy niż w tanich lustrach /nie mówiąc już o intuicyjności działania, bo to trudno znaleźć nawet w droższych dslr/. Co do obiektywów to masz do wyboru kilka bardzo dobrych EFM (w tym obowiązkowy 22/2 ) oraz setki szkieł pod mocowanie EF/EFS....
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #119

    Domyślnie

    Miałem parę razy w ręku dwie m-ki i ostatnia rzeczą jak mógłbym o nich powiedzieć jest intuicyjność obsługi. Tak z punktu widzenia użytkownika Nikonow, gdzie każde body od analoga po Z ogarniam właśnie intuicyjnie.

  10. #120

    Domyślnie

    Rozumiem więc, że pomysł body Canona plus stałoogniskowy jasny obiektyw mają sens na tle konkurencji? Myślę, że do obsługi się przyzwyczaję bo nie mam obecnie nawyków ze sprzętu konkurencji.
    A więc zestaw body https://www.ceneo.pl/51780200 plus np taki obiektyw https://www.ceneo.pl/19820448 ?
    Jak ma się ten Canon na tle konkurencji? Czy szukać na siłę czegoś z wizjerem? Ew. "walczyć" o stabilizację matrycy?

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 13:03
  2. Jaki bezlusterkowiec z teleobiektywem?
    By spiritus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 10:06
  3. Jaki bezlusterkowiec wybrać?
    By Pumba in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 17:39
  4. Jaki bezlusterkowiec?
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 20:37
  5. Bezlusterkowiec, ale kurczaki jaki ?
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •