Close

Strona 44 z 94 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 935
  1. #431

    Domyślnie

    Moi mili, bardzo proszę o pomoc i podpowiedz! chodzi mi o kupno nowego obiektywu.
    Jestem totalną amatorka ale uwielbiam robić zdjęcia dla "siebie i znajomych" nic na poważnie tylko dla hobby.

    Najczęściej fotografuje: krajobrazy, przyrodę, ludzi,

    Mam Fuji xe2 18-55

    Szukam obiektywu wielozadaniowego, zależy mi na zoomie,
    Czy Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 55-200 mm f/3.5-4.8 R LM OIS

    to dobry wybór? co myślicie?
    Pozdrawiam serdecznie

  2. #432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadzikB Zobacz posta
    Moi mili, bardzo proszę o pomoc i podpowiedz! chodzi mi o kupno nowego obiektywu.
    Jestem totalną amatorka ale uwielbiam robić zdjęcia dla "siebie i znajomych" nic na poważnie tylko dla hobby.

    Najczęściej fotografuje: krajobrazy, przyrodę, ludzi,

    Mam Fuji xe2 18-55

    Szukam obiektywu wielozadaniowego, zależy mi na zoomie,
    Czy Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 55-200 mm f/3.5-4.8 R LM OIS

    to dobry wybór? co myślicie?
    Pozdrawiam serdecznie
    szczerze mówiąc to najbardziej wielozadoniowy to jest wlasnie ten obiektyw który masz.
    Do ludzi jeśli chodzi o portrety to przeważnie od 35 do 85mm ze stałek jasnych (35 f1.4 35 f2, 50f2 90f2 56 f1.2 )
    Do krajobrazów coś szerokeigo 10-24 choć sa i tacy co robia na teleobiektywach ale większośś jednak robi się szeroko, nie mniej akuraten ten typ można robić wszystkim.
    Do przyrody przewaznie tele jasne, bo do większości nie podejdziesz blisko. W lesie na ten przyklad wcale nie jest jasno nawet w dzien, czesto robiac na 200mm i to na f2.8 mam poruszone zdjęcia musze iśc ISO w gorę więc tak ciemnym szklem ktore podałaś też nie będzie łatwo. Tam na 200mm masz 4.8, dla jednych nie jest to ciemno dla innych jest. Tak jak mówiłem w lesie kiedy ptaszki focilem na 200mm przy f2.8 i iso 1000 miewałem czasy na poziomie 1/100 a to czasem mało. A tu będzie f4.8 Niby dzień a jednak w gęstwinie leśnej było ciemno. Z drugiej strony w fuji w tej cenie lepszego szkła nie ma chyba z tele. Także wszystko jest sztuką kompromisu.
    natomiast zaraz ktos napisze ze się da...bo się da..wszystkim ale lepsze efekty uzyska się szkłami ktore dedykowane są do danego celu a ciemny 55-200 raczej do uniwersalnych szkiel nie nalezy.
    Ja bym zostawił 18-55 do landszaftów. Ten 55-200 do przyrody na siłę okej, a do portretu dokupił coś jasnego.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 15-11-2019 o 14:43

  3. #433

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuje za odpowiedz!

    Właśnie tez myślałam nad tymi stałkami jasnymi do portretów, jednakże w oryginale i nowe są dość drogę, chyba ze zastanowić się na innymi tańszymi: 7artisans, z tego co czytałam nie maja Af - a jednak wspomagam się nim często. I nie wiem czy na pełnym manualu bym sobie poradziła... Czy warto ?
    No właśnie o te ptaszki w lesie i nad zalewem chodzi

  4. #434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadzikB Zobacz posta
    Serdecznie dziękuje za odpowiedz!

    Właśnie tez myślałam nad tymi stałkami jasnymi do portretów, jednakże w oryginale i nowe są dość drogę, chyba ze zastanowić się na innymi tańszymi: 7artisans, z tego co czytałam nie maja Af - a jednak wspomagam się nim często. I nie wiem czy na pełnym manualu bym sobie poradziła... Czy warto ?
    No właśnie o te ptaszki w lesie i nad zalewem chodzi
    Nie wiem czy to coś Ci pomoże ale napiszę jak to u mnie jest. Ptaki fotografowałem sobie amatorsko Nikonem D7XXX + tamron 70-200 F2.8
    Po pierwsze 200m na matrycy apsc ( ekwiwalent 300mm na FF) to dla mnie na ptaki zdecydowanie za krótko. Chyba że z czatowni robisz zdjęcia. Jeśli chodzi o podchód to aby uzyskać satysfakcjonujące rozmycie i wielkość ptaka w kadrze do takiej sikorki musiałem podejść na odległośc maksymalnie 4-5 metrów co często jest niezmożliwe - ptaki uciekają. Dla mnie 200mm na apsc jest zdecydowanie za krótkie dlatego swego czasu zastanawialem się nad 100-400 lub 200-500. W fuji takich szkieł nie ma, jest tylko 100-400 ale cena taka że zapomnij. Zatem jesli chodzi o fotografowanie ptaków systemem x to sama widzisz.
    Jesli chodzi o manual to dość fajnie w fuji to jest rozwiązane. Miałem kilka szkieł manualnych i nie miałem problemu aby nimi trafić. Jest to jednak nieco upierdliwe w porównaniu do szkieł z af-em, bo jednak trzeba troszke wprawy i czasu aby dobrze wyostrzyć. Cena jednak jest fajna. Portretówka samyanga 85mm f1.4 dająca fajną papierową GO widziałem na OLX po 730 zł jeszcze na gwarancji. Natomiast jeśli miałbym kase na zbyciu brałbym 56 f1.2 używki koło 3 tysi. Masz też 85mm f1.8 z autofokusem viltroxa za około 1600 zł, całkiem w testach nieżle wypada choć mnie bokeh bardziej podoba się z samyanga.


    Może wypowiedzą się też bardziej obeznani w temacie bo ja to amator
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 15-11-2019 o 18:48

  5. #435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadzikB Zobacz posta
    Moi mili, bardzo proszę o pomoc i podpowiedz! chodzi mi o kupno nowego obiektywu.
    Jestem totalną amatorka ale uwielbiam robić zdjęcia dla "siebie i znajomych" nic na poważnie tylko dla hobby.

    Najczęściej fotografuje: krajobrazy, przyrodę, ludzi,

    Mam Fuji xe2 18-55

    Szukam obiektywu wielozadaniowego, zależy mi na zoomie,
    Czy Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 55-200 mm f/3.5-4.8 R LM OIS

    to dobry wybór? co myślicie?
    Pozdrawiam serdecznie
    Zależy czego oczekujesz ale do portretu to szkło będzie za ciemne, a do przyrody (piszesz o ptakach) dużo za krótkie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #436
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    swiętokrzyskie
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadzikB Zobacz posta
    Serdecznie dziękuje za odpowiedz!

    Właśnie tez myślałam nad tymi stałkami jasnymi do portretów, jednakże w oryginale i nowe są dość drogę, chyba ze zastanowić się na innymi tańszymi: 7artisans, z tego co czytałam nie maja Af - a jednak wspomagam się nim często. I nie wiem czy na pełnym manualu bym sobie poradziła... Czy warto ?
    No właśnie o te ptaszki w lesie i nad zalewem chodzi
    Polecam poszukać używki na gwarancji. Ostatnio 56tki potaniały, 35tkę też można znaleźć w dobrej cenie. Zerknij na giełde na fb. Z nowych i AF niedługa będą dostępne viltroxy 23, 33, 56 na 1,4. Cena startowa atrakcyjna a jak będą równie dobre co ich 85tka to szykują się b.ciekawe szkła

  7. #437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem00 Zobacz posta
    Z nowych i AF niedługa będą dostępne viltroxy 23, 33, 56 na 1,4. Cena startowa atrakcyjna a jak będą równie dobre co ich 85tka to szykują się b.ciekawe szkła
    No sam jestem ciekaw jak wypadnie ta ich 56-stka. Podają 250 bagsów cenę, do tego nasz vacik + podatek od nowości i pewnie coś koło 1500 wyląduje u nas. Jakby na 1.4 było akceptowalnie i po paru miesiącach cena zeszła do 1200 zł byłby miód.

  8. #438

    Domyślnie

    A ja polecam xf 55-200. Moim zdaniem szkło warte swojej ceny. Ostry, kontrastowy z fajnym bokehem na 200mm. Ja właściwie wykorzystuje pełną ogniskową. Używam go w lesie bez jakiegoś kłopotu. Jak za ciemno podbić ISO i po problemie jak wszędzie. Sama ogniskowa 200mm szału nie robi, ale daje już spore możliwości. Tak naprawdę z podchodu do ptaków to i 600mm jest mało Tak czy siak większość fajnych fotek zwierzyny robiona jest z zasiadki/czatowni i bardzo często ogniskowe nie są większe od 200mm. Szkoda, że do 55-200 nie można podpiąć telekonwertera.
    Ja bardzo lubię to szkło. Ma fajną stabilizację i ekstra rozmywa na 200mm(jeśli ktoś lubi nerwowy bokeh) Po podpięciu pierścieni makro daje spore możliwości przybliżeń. Portret też można nim cyknąć. F4.8 na 200mm daje naprawdę fajny obrazek.
    Mam z tego obiektywu fotki ptaszków, robali, łosi, żony, krajobrazów, samolotów z pokazów- czyli wszystko. Myślę, że spokojnie można go nazwać uniwersalnym
    Ostatnio edytowane przez basket ; 17-11-2019 o 17:04
    Fuji

  9. #439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    A ja polecam xf 55-200. Moim zdaniem szkło warte swojej ceny. Ostry, kontrastowy z fajnym bokehem na 200mm. Ja właściwie wykorzystuje pełną ogniskową. Używam go w lesie bez jakiegoś kłopotu. Jak za ciemno podbić ISO i po problemie jak wszędzie. Sama ogniskowa 200mm szału nie robi, ale daje już spore możliwości. Tak naprawdę z podchodu do ptaków to i 600mm jest mało Tak czy siak większość fajnych fotek zwierzyny robiona jest z zasiadki/czatowni i bardzo często ogniskowe nie są większe od 200mm. Szkoda, że do 55-200 nie można podpiąć telekonwertera.
    Ja bardzo lubię to szkło. Ma fajną stabilizację i ekstra rozmywa na 200mm(jeśli ktoś lubi nerwowy bokeh) Po podpięciu pierścieni makro daje spore możliwości przybliżeń. Portret też można nim cyknąć. F4.8 na 200mm daje naprawdę fajny obrazek.
    Mam z tego obiektywu fotki ptaszków, robali, łosi, żony, krajobrazów, samolotów z pokazów- czyli wszystko. Myślę, że spokojnie można go nazwać uniwersalnym
    Parę kadrów 55-200.

    Załącznik 33626

    Załącznik 33627

    Załącznik 33628


    Załącznik 33629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8913DSCF8913-2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	683,5 KB
ID:	33630Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8925DSCF8925.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	760,6 KB
ID:	33631Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF6966DSCF6966-Edit.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	554,8 KB
ID:	33632
    Fuji

  10. #440

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie za pomoc i opinie.

    Myślę ze zdecyduje się na używaną stałe jasna do portretów. - może samyanga 85mm f1.4
    Czy jakaś inna jasna portretówke polecacie chodzi o inna firmę niż fuji.

    basket- dzięki za foteczki! załadowały mi się tylko 3 z nich ale sa bardzo ciekawe!
    Jeśli udałoby Ci się wrzucić jeszcze pare byłabym bardzo wdzięczna!







    basket

Strona 44 z 94 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •