Close

Strona 61 z 94 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 935
  1. #601

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Jeśli fotki będizesz robił na 18mm to masz 2.8 światło. Az tak wiele nie zyskasz podpinając szkło ze światłem F2...I tak ISO bedzie musiało pójść ostro w górę. Chyba że inne ogniskowe Cię interesuja wtedy światło w Twoim szkle spada....
    Zalezy o jakie kadry chodzi z tych jaskiń.
    Jak szerokie to najlepsze efekty i tak da postawienie aparatu na statywie z szerokim szkłem (może być i 18 z zooma ale może być wąsko), ustawienie niskiego iso itp, a nie najjaśniejsze szkło i robienie z ręki.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #603

    Domyślnie

    Dlatego niech jedzie z kitem, przynajmniej zrozumie własne potrzeby.

  4. #604
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi, Jaskinię Raj podałem jako przykład, ogólnie biorąc chodzi o przestrzeń gdzie jet mniej światła, alternatywę mam i to dobrą, a mianowicie P30 Pro, więc mam czym w ostateczności wykonać zdjęcia czy video, bardziej chodziło mnie o opinie jaki obiektyw w ciemniejszym (też trudno określić jaki ciemniejszy) pomieszczeniu, czy np. zdjęcia przy pół mroku, czy po zachodzie słońca, chodziło mnie też na ile zyskam przez kupno nowego obiektywu, oby po zakupie się nie wnerwiać ,iż wielkiej różnicy między obiektywami nie ma.

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Zalezy o jakie kadry chodzi z tych jaskiń.
    Jak szerokie to najlepsze efekty i tak da postawienie aparatu na statywie z szerokim szkłem (może być i 18 z zooma ale może być wąsko), ustawienie niskiego iso itp, a nie najjaśniejsze szkło i robienie z ręki.
    nie wspominal nic o statywie zatem zakładamy że go nie będzie mieć.
    P30 pro.....cudów w ciemności nie będzie (przy powiekszeniu na duzym ekranie i prawdziwej ciemnosci. Robi to w nocy zdjęcia ale nie wynikaja one z dobrej matrycy bo ta jest mikroskopijna a z softu.
    Ciekawe jak W trybie nocnym P30pro robi te kilka fotek. Raczej nie robi kilku z roznych czasem bo jesli jest bardzo ciemno to klatke i po 2 s trzeba naswietlac az tak wydajnej stabilizacji nie ma. Jeśli natomiast skleja kilka klatek softowo czyli robi jedną a potem sztucznie ekspozycje podnosi i obniza to też sie mija z celem bo po co wtedy kilka klatek jak moze to samo zrobić z jednej....ktos sie orientuje jak ten p30pro robi te klika klatek w trybie nocnym ?

  6. #606
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja tylko wspominam o tym, iż mam czym próbować z zastępstwie coś zrobić, zdjęcia nocne robi poprawnie, jak go kupowałem w zeszłym roku, to wszystkie recenzje aż się śliniły od pozytywnych opinii o nim, nigdzie nie spotkałem żadnej prawdziwej opinii, ja po kupnie w przeciągu 3 miesięcy w serwisie wymieniono dwa razy płytę główną i obiektywy, dla mnie wadliwą sprawą jest jak nagrywa video, jest słabe i ma wady podczas nagrywania, dlatego kupiłem aparat bo widziałem wady w działaniu P30 pro, ale z tego co wiem to robi kilka klatek prześwietla i nie doświetla, następnie składa w jedną fotografię, jak robiłem testy to zdjęcia wieczorem, czy po zmroku, robi ładne zdjęcia, a matryca jest oczywiście mała i tylko soft robi robotę.
    Tak przy tak krótkiej ogniskowej mam nadzieję, że statyw nie będzie potrzebny.
    Zastanawiam się, mój obiektyw to 18-55 f:2.8-4 i gdybym kupił o większej przysłonie np. 2.0 czy 1.4, jaka rzeczywista wyniknie różnica w ciemnych miejscach, dlatego się pytam abym później nie żałował zakupu.

  7. #607

    Domyślnie

    Myślę że nieogarnięty człowiek lepsze zrobi p30 niż t30 :-> Ja bym zabrał statyw, choćby gorilla..

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    nie wspominal nic o statywie zatem zakładamy że go nie będzie mieć.
    P30 pro.....cudów w ciemności nie będzie (przy powiekszeniu na duzym ekranie i prawdziwej ciemnosci. Robi to w nocy zdjęcia ale nie wynikaja one z dobrej matrycy bo ta jest mikroskopijna a z softu.
    Ciekawe jak W trybie nocnym P30pro robi te kilka fotek. Raczej nie robi kilku z roznych czasem bo jesli jest bardzo ciemno to klatke i po 2 s trzeba naswietlac az tak wydajnej stabilizacji nie ma. Jeśli natomiast skleja kilka klatek softowo czyli robi jedną a potem sztucznie ekspozycje podnosi i obniza to też sie mija z celem bo po co wtedy kilka klatek jak moze to samo zrobić z jednej....ktos sie orientuje jak ten p30pro robi te klika klatek w trybie nocnym ?
    Na pewno w czasie naświetlania zobaczysz różnicę miedzy 2.8 a jakimś 1.4. Tylko pamiętaj, że w 18-55 masz stabilizację. Stałki jej nie mają.

  9. #609

    Domyślnie

    Ja tam upieram się przy swoim - jak budżet pozwala to 16mm f/1.4.
    Podziękujesz mi później.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #610

    Domyślnie

    W jaskini Raj nie można robić zdjęć, to tak dla porządku. Statywu i w ogóle bagażu tam nie wniesiesz.
    Generalnie w ciemnych miejscach mi zwykle wystarczało f2.8, z ręki, bez wywalania ISO. Im szerzej tym lepiej, 35 nawet najjaśniejszą z aps-c wiele nie zdziałasz.

Strona 61 z 94 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •