Close

Strona 39 z 94 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 935
  1. #381

    Domyślnie

    No nie wiem, z tego co pamiętam z xt2 to miałem podłączony powerbank z ładowaniem a gdy włączam aparat to można robić foty bez odłączania. xt20 jeśli ma ładowanie powinno działać podobnie. W sony jest tak że trzeba odłączyć ładowanie na czas robienia zdjęc ale fuji ma to lepiej. Lepiej to sprawdźcie dokłądnie bo ja teraz nie mam fuja z tą funkcją ładowania.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #382

    Domyślnie

    W xf10 instrukcja podaje, że nie można robić zdjeć podczas ładowania co jest na szczęście niezgodne ze stanem faktycznym.

  3. #383

    Domyślnie

    Odebrałem aparat wczoraj, spodziewałem się że będzie ciut większy. Co mnie zaskoczyło to to, że bateria była rozładowana ale sama aparat zaplombowany. Obiektyw po kilku fotkach wygląda na przyzwoity optycznie ale niestety jest ciemny. Kompletnie się nie odnajduje w ustawieniach, klikałem coś na ślepo bo nie miałem za dużo czasu. Dziś pewnie siądę na spokojnie. Sprawdziłem da się robić zdjęcia podczas ładowania przez USB (i dobrze bo na razie mam tylko jedną bakterię) Co do samej zmiany systemu mam mieszane uczucia, czy warto było wydać te 3k. W mojej opinii D90 jeszcze spokojnie się broni. Na ogromy plus w Fuji to rozmiar i inne bajery.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #384
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    swiętokrzyskie
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Odebrałem aparat wczoraj, spodziewałem się że będzie ciut większy. Co mnie zaskoczyło to to, że bateria była rozładowana ale sama aparat zaplombowany. Obiektyw po kilku fotkach wygląda na przyzwoity optycznie ale niestety jest ciemny. Kompletnie się nie odnajduje w ustawieniach, klikałem coś na ślepo bo nie miałem za dużo czasu. Dziś pewnie siądę na spokojnie. Sprawdziłem da się robić zdjęcia podczas ładowania przez USB (i dobrze bo na razie mam tylko jedną bakterię) Co do samej zmiany systemu mam mieszane uczucia, czy warto było wydać te 3k. W mojej opinii D90 jeszcze spokojnie się broni. Na ogromy plus w Fuji to rozmiar i inne bajery.
    Powiem Ci jak się przesiadłem na fujika po pentaxie, canonie i nikonie to trochę mi zabrało przyzwyczaić się do ergonomii fuji. Czekamy na fotki

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    W mojej opinii D90 jeszcze spokojnie się broni.
    Czym sie broni ? Miałem więc pytam. Większe ISO i już się piach sypie, af gorszy od dzisiejszych sredniopółkowych fujików, DR - nawet nie wspomne. Moim zdaniem jest to technologiczna przepaść. Nawet wiele nowszy d7100 którego miałem ma gorszy DR (wyłazi banding) , af w af-s podobny, śledzenie tak samo blado wypada w xt10 jak i w d7100, ISo nawet na korzyśc xt10. I to porównuje do xt10 który jest dośc stary. A dzis mamy juz nowsze modele xt20 czy xt30 które zabijają d7100 a tym bardziej d90 i to we wszystkim prócz ilości zrobionych zdjęc na baterii Nie wiem jaki kolega zamówił aparat ale nawet jeśli z niższej pólki to matryca zje na śniadanie d90 i tylko mlaśnie...

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    W mojej opinii D90 jeszcze spokojnie się broni...
    Spokojnie. Ogarnij temat Po jednym dniu z nowym sprzętem nie wiesz o nim NIC
    Fuji

  7. #387

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Czym sie broni ? Miałem więc pytam. Większe ISO i już się piach sypie, af gorszy od dzisiejszych sredniopółkowych fujików, DR - nawet nie wspomne. Moim zdaniem jest to technologiczna przepaść. Nawet wiele nowszy d7100 którego miałem ma gorszy DR (wyłazi banding) , af w af-s podobny, śledzenie tak samo blado wypada w xt10 jak i w d7100, ISo nawet na korzyśc xt10. I to porównuje do xt10 który jest dośc stary. A dzis mamy juz nowsze modele xt20 czy xt30 które zabijają d7100 a tym bardziej d90 i to we wszystkim prócz ilości zrobionych zdjęc na baterii Nie wiem jaki kolega zamówił aparat ale nawet jeśli z niższej pólki to matryca zje na śniadanie d90 i tylko mlaśnie...
    Tym się broni, że na niskim ISO stary D90 z zapiętą lampą w duecie z Sigmą 17-50 spokojnie dał radę na chrzcinach ostatnio po koleżeńsku. Zakupiłem X-T20 z 15-45. Mam mieszane uczucia po przesiadce. Temu szkiełku 15-45 wg mnie trochę brakuje do Sigmy. Plus brak pierścienia ogniskowej też denerwujący. Porównywalny obiektyw do Fujika to koszt 4k. Sam aparat ok. Byłem na wycieczce we Wrocławiu w weekend i o ile w pierwszy dzień doładowywałem baterię z powerbanka to następne spokojnie od rana do wieczora dawał radę i zostawało nieco baterii (aparat rzadko wyłączałem, był często w stand by). A o aparacie rzeczywiście nie wiem za wiele, np nadal nie wiem jak wybierać punkty AF. Jechałem na automacie i głównie w JPG, bo zdjęcia są niezobowiązujące. Takie wyjazdowe pstryki. Postaram się coś wrzucić jak nieco je ogarnę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #388

    Domyślnie

    15-45 to najsłabsze gwno w systemie, którego chcesz porównywać do Sigmy ? Jesteś tyle lat na forum, wypadałoby już coś wiedzieć, umieć dobrać szkła do potrzeb, słuchać innych czasem. Ciężko potem odniesc się merytorycznie do takich wpisów, co innego jak ktoś początkujący to pisze ale Ty? Nie ma słabszego szkła w systemie Fuji niż ten 15-45.chcesz porównywać do Sigmy to weź 16-55/2.8.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak i czas się przyzwyczajać, tu dobre szkła kosztują dużo więcej więc trzeba to przyjąć albo nie szukać w bezlustrach zbawienia skoro nie stać na dobre szkła. Podobnie jak z ff.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    A o aparacie rzeczywiście nie wiem za wiele, np nadal nie wiem jak wybierać punkty AF.
    To od Ciebie zależy, jak sobie aparat skonfigurujesz. Możesz aktywować zmianę punktu AF dowolnym przyciskiem funkcyjnym lub ustawić, że zmiana będzie następowała po bezpośrednim wciśnięciu przycisków wybieraka.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    15-45 to najsłabsze gwno w systemie, którego chcesz porównywać do Sigmy ? Jesteś tyle lat na forum, wypadałoby już coś wiedzieć, umieć dobrać szkła do potrzeb, słuchać innych czasem. Ciężko potem odniesc się merytorycznie do takich wpisów, co innego jak ktoś początkujący to pisze ale Ty? Nie ma słabszego szkła w systemie Fuji niż ten 15-45.chcesz porównywać do Sigmy to weź 16-55/2.8.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak i czas się przyzwyczajać, tu dobre szkła kosztują dużo więcej więc trzeba to przyjąć albo nie szukać w bezlustrach zbawienia skoro nie stać na dobre szkła. Podobnie jak z ff.
    Szkła nie dobierałem bo było w zestawie. Wiedzę mam, i nie spodziewałem się cudów. Tylko na razie ciężko mi się pogodzić z tym że jestem biedniejszy o 3k a zdjęcia, przynajmniej pod względem ostrości są gorsze. Tyle. Poza tym opinie były takie że wszystkie kity Fuji są podobne. Nie każdy ma ochotę i kieszeń by wydawać na 4k na szkiełko do zastosowań amatorskich. Rozglądam się za innym szkłem, może jakaś stałka. Najpierw polecasz bezlustro a potem po co się pchasz jak nie masz kasy. Ciekawe podejście.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 39 z 94 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •