Close

Strona 24 z 94 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 935
  1. #231
    La
    Gość

    Domyślnie

    znaczy fizyki sie nie oszuka

  2. #232

    Domyślnie

    Spróbuj wykombinować drugi egzemplarz 18-55 i sprawdź, czy Twój przypadkiem nie jest kopnięty.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #233
    La
    Gość

    Domyślnie

    Zrobie sobie test, owszem, ale jak się zastanawiam nad tym, to mi chyba nie zależy, bo i tak nie będę go używał chyba. Zresztą od początku byłą z nim jazda, miał problem z ustawianiem przysłony, w trybie ręcznym ustawiał i tak automatycznie. Ja jestem fanem stałek, zoomy mnie średnio bawią, no chyba że prawdziwe tele.

  4. #234

    Domyślnie

    Doradźcie czy warto zmienić zooma 50-230 na 55-200? Czy oprócz lepszego wykonania i lepszego światła dostanę lepszą jakość zdjęcia? Czy warto tyle dopłacać? Obiektyw wykorzystuję głównie do krajobrazu, czasami pociągi architektura.

  5. #235

    Domyślnie

    Używal ktoś może Kamlan 50/1.1 ?

    Za ile realnie można to sprzedać (nówkę)? Widziałem oferty na Allegro, ale nie wiem na ile to chodliwy sprzęt..

  6. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta

    Znaczy, na moj chłopski rozum, 18-55 jest taki sobie ze wskazaniem na słaby. Czyli znów trzeba stałki zbierać?
    Nie wiem czy jest powszechna wiedza, ze do szkieł Fuji można/trzeba wgrywać samodzielnie najnowsze firmware. Tak tak przeglądałem swoje zdjęcia po aktualizacji firmware (ostatnia wersja 3.21) wygląda, że jest zauważalnie lepiej. Może to był problem AF, a może stabilizacji.
    18-55 nie jest złym zoomem. Jest stosunkowo ostry w centrum i troszkę odstaje na brzegach. Ale daje się nim robić ostre zdjęcia i ma stabilizację bardzo się przydająca przy filmowaniu. To nie poziom dobrej stałki, ale nie ma tragedii tak jak Twoim zdjęciu - coś wyraźnie nie zadziałało.
    Po pojawieniu się bezpłatnej wersji C1 dla Fuji okazało się też, że da się ładnie wywołać RAF z większą ilością szczegółów i wyglądające na ostrzejsze. Niestety nie udało mi się tak wywołać RAF w aparacie mimo wielu prób.

  7. #237

    Domyślnie

    RAW w aparacie wywołasz pod dyktando silnika JPEG, więc to logiczne, że nie będzie to efekt taki, jak w C1.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek_jj Zobacz posta
    Po pojawieniu się bezpłatnej wersji C1 dla Fuji
    Przepraszam koledzy o którym oprogramowaniu mówimy bo ja nie w temacie ? Myslałem, że o Capture One ale Capture One wydaje mi się że była płatna.
    Pytam gdyż ostatnio zastanawiam się nad wywoływarką Raw. Mam oryginalnego CS6 który czyta moje rafy z Xt10 oraz Nefy z nikona (wtyczka adobe camera raw). Niestety coraz częściej zdarza się iż CS6 nie czyta plików któe dostaje od znajomych (maja nowsze nikony i inne aparaty). Abonament w adobe odpada. Raf therapee to jakiś koszmar jeśli chodzi o przestawienie się z CS i ACR. Luminar jest średni..więc tak szukam jakiejś opcji do wywoływania kiedy ten nieszczęsny cs6 przestanie mi czytać moje pliki kiedy juz zmienie aparat na nowszy....głownie chodzi mi o to ze rafy rawy i nefy wywoluje w adobe camera raw ale w moim cs6 najnowsza wtyczka skonczyla sie na 9.1.1
    Bardzo przyzwyczaiłem się do układu jaki ma ACR. JPG-i obrabiam własnie w tej wywoływarce rawów. Najbliższy temu byłby chyba lightroom ale nie chce wchodzić w abonamenty. Głownie i tak robię w JPG rzadko używam Rawów ale....lepiej miec niż nie mieć. Od czasu do czasu kiedy warunki sa tragiczne pstrykne i w rawie...Stąd szukam czegoś co przypominałoby ACR.
    Ostatnio edytowane przez niedzielny_pstrykacz ; 24-03-2019 o 10:37

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niedzielny_pstrykacz Zobacz posta
    Przepraszam koledzy o którym oprogramowaniu mówimy bo ja nie w temacie ? Myslałem, że o Capture One ale Capture One wydaje mi się że była płatna.
    Pytam gdyż ostatnio zastanawiam się nad wywoływarką Raw. Mam oryginalnego CS6 który czyta moje rafy z Xt10 oraz Nefy z nikona (wtyczka adobe camera raw). Niestety coraz częściej zdarza się iż CS6 nie czyta plików któe dostaje od znajomych (maja nowsze nikony i inne aparaty). Abonament w adobe odpada. Raf therapee to jakiś koszmar jeśli chodzi o przestawienie się z CS i ACR. Luminar jest średni..więc tak szukam jakiejś opcji do wywoływania kiedy ten nieszczęsny cs6 przestanie mi czytać moje pliki kiedy juz zmienie aparat na nowszy....głownie chodzi mi o to ze rafy rawy i nefy wywoluje w adobe camera raw ale w moim cs6 najnowsza wtyczka skonczyla sie na 9.1.1
    Bardzo przyzwyczaiłem się do układu jaki ma ACR. Najbliższy temu byłby chyba lightroom ale nie chce wchodzić w abonamenty.
    Capture One Express Fuji do pobrania na tej stronie https://www.captureone.com/en/download/express-fujifilm i jest bezpłatne do wywoływania plików RAF. Express jest okrojoną wersją Capture One Pro. Nie ma przede wszystkim możliwości korekcji lokalnej na warstwach, korekcji zniekształceń geometrycznych itp. Ale bardzo dobrze demozaikuje surowe pliki RAW. Robi to wyraźnie inaczej, według mnie lepiej (może nie zawsze) niż silnik JPG w aparacie. Wadą jest brak profili kolorystycznych Fuji. C1 nawet w wersji express ma fajny korektor balansu bieli.
    Nie mam Lightroom ani ACR ( to praktycznie to samo) czytających moje pliki RAF. Ale z porównań w sieci wynika, że Lightroom radzi sobie nieźle, ale ma problemy z demozaikowaniem plików z matrycy X-trans i jego pliki wynikowe mogą mieć artefakty degradujące odtwarzanie szczegółów, a tym samym degradujące "postrzeganie ostrości". Lightroom ma za to chyba profile koloru prawie takie same jak Fuji w sqoim silniku JPEG.

    JPEG z aparatu są według mnie trochę miękkie, dające coś co ludzie nazywają filmowy "look" - dla wielu to bardzo pożądany efekt i jak go tez bardzo lubię. W połączeniu z profilem chrome, czy astia bywa miodnie. Ale jak chce się więcej szczegółów i ostrzej to RAF i C1.
    Ostatnio edytowane przez tomek_jj ; 24-03-2019 o 10:54

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek_jj Zobacz posta
    Wadą jest brak profili kolorystycznych Fuji.
    Profile kolorystyczne w C1 12 przygotowano tylko dla nowszych korpusów. Jako że mam X-T1, to nawet nie wiem czy wymagana jest wersja Pro, czy wystarczy Express.

    Za to bez problemu z C1 Express 12 działają profile kolorystyczne z tego źródła:

    https://www.fuji-x-forum.com/topic/3...#comment-32976

    Przystosowanie ich dla X-T10 jest banalnie proste - wystarczy zmienić nazwy plików by zawierały właściwy model.
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 24 z 94 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •