Close

Strona 84 z 94 PierwszyPierwszy ... 34748283848586 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 935
  1. #831

    Domyślnie

    Idąc z duchem czasu trafił do mojej foto szuflady Fuji XT-3 + 18-55 f/2.8-4. Bardzo fajny aparat, do streetu, krajobrazu, architektury. Lekki, poręcznym szybki i to szkiełko fajne, takie akurat.
    Z racji tego, że gdy wybieram się do lasu polować na ptaszydła muszę zabierać ciężką lustrzankę z Nikkorem 200-500, zastanawiam się nad dołożeniem do tego XT-3 obiektywu Fujinon XF70-300mmF4-5.6 R LM OIS WR i ewentulanie konwertera 1.4. I tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników systemu Fuji, jakie odczucia w pracy z tym 70-300 ? Jak sobie radzi AF i jak duża jest utrata przy pracy z konwerterem 1.4 ?

  2. #832

    Domyślnie

    Przymierzam się do kupna Fujifilm X-S10 ze względu na stabilizację korpusu i to że poza zdjęciami robi według mnie dobre filmiki.
    Czytając cały ten wątek zdecydowałem się kupić samo body i zastanawiam się jakie obiektywy do niego dokupić... Najczęściej fotografuję naturę, krajobrazy trochę ulicznej fotografii oraz architektury gdy jestem na wakacjach do tego portretowe zdjęcia córki (6lat) oraz mojego psa więc AF musi być dość sprawy
    Duży zoom nie koniecznie mnie kręci ale już zdjęcia makro tak
    I myślałem nad jednym obiektywem uniwersalnym jak fuji 16-55/2.8 tani nie jest ale spełniłby moje oczekiwania? A do tego myślałem nad jakimś szerokokątnym i widzę tutaj dwa obiektywy niezbyt drogie:
    Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D
    Samyang 12mm f2.0 NCS
    Któryś z nich by się nadawał?
    I jeszcze jakiś obiektyw z jasną przesłoną i tutaj myślę nad:
    Viltrox 23mm F1.4 AF STM XF
    Myślicie że to będzie dobry zestaw na początek? Czy macie jakieś inne propozycje. Już nie myślę o obiektywie typowo portretowym i do zdjęć makro bo wydaje mi się że obiektyw 16-55 z światłem f2.8 wystarczy do tego, chyba że się mylę
    Ostatnio edytowane przez Dorlas ; 30-12-2021 o 01:45

  3. #833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fanky Zobacz posta
    Idąc z duchem czasu trafił do mojej foto szuflady Fuji XT-3 + 18-55 f/2.8-4. Bardzo fajny aparat, do streetu, krajobrazu, architektury. Lekki, poręcznym szybki i to szkiełko fajne, takie akurat.
    Z racji tego, że gdy wybieram się do lasu polować na ptaszydła muszę zabierać ciężką lustrzankę z Nikkorem 200-500, zastanawiam się nad dołożeniem do tego XT-3 obiektywu Fujinon XF70-300mmF4-5.6 R LM OIS WR i ewentulanie konwertera 1.4. I tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników systemu Fuji, jakie odczucia w pracy z tym 70-300 ? Jak sobie radzi AF i jak duża jest utrata przy pracy z konwerterem 1.4 ?
    nie bardzo rozumiem tego ciśnienia fujikowcow na to szkło, przecież to zupełna ciemnica ! W lesie nawet w dzień mając 70-200 F2.8 w nikonie czs spadał tak że ISO szkło w górę a tu jest 5.6 !! a z konwerterem 8 lub 11 !!! takie szkło w nikonie kosztowało 1300 zł nowe (tamron) i każdy twierdził że lipa, dziś wychodzi ta sama ciemnica w fuji i wszyscy się na to szkło napalają....Bokeh przy 5.6 jest taki że można spokojnie zgadnąc co stało w tle...no chyba ze ktoś z 2 metrów robi ale raczej mozna zapomnieć o podchodzeniu przyrody na 2m. Niestety fuji do przyrody to średnio...

  4. #834

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorlas Zobacz posta
    Przymierzam się do kupna Fujifilm X-S10 ze względu na stabilizację korpusu i to że poza zdjęciami robi według mnie dobre filmiki.
    Czytając cały ten wątek zdecydowałem się kupić samo body i zastanawiam się jakie obiektywy do niego dokupić... Najczęściej fotografuję naturę, krajobrazy trochę ulicznej fotografii oraz architektury gdy jestem na wakacjach do tego portretowe zdjęcia córki (6lat) oraz mojego psa więc AF musi być dość sprawy
    Duży zoom nie koniecznie mnie kręci ale już zdjęcia makro tak
    I myślałem nad jednym obiektywem uniwersalnym jak fuji 16-55/2.8 tani nie jest ale spełniłby moje oczekiwania? A do tego myślałem nad jakimś szerokokątnym i widzę tutaj dwa obiektywy niezbyt drogie:
    Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D
    Samyang 12mm f2.0 NCS
    Któryś z nich by się nadawał?
    I jeszcze jakiś obiektyw z jasną przesłoną i tutaj myślę nad:
    Viltrox 23mm F1.4 AF STM XF
    Myślicie że to będzie dobry zestaw na początek? Czy macie jakieś inne propozycje. Już nie myślę o obiektywie typowo portretowym i do zdjęć makro bo wydaje mi się że obiektyw 16-55 z światłem f2.8 wystarczy do tego, chyba że się mylę
    16-55/2.8 to bardzo dobre szkło. Nie posiadam, ale miałem z nim doczynienia. Szybkie, celne i bardzo ostre. Mz fajne do filmowania. Niestety jest wielkie i kłóci się trochę z założeniami systemu. Ale działa bardzo dobrze i daje bardzo satyswakcionujący obrazek. Jeśli wielkośc Ci nie wadzi, to szkło jest warte rozwarzenia, bo coś szerszego pstrykniesz i portrecik też. Jest szybki i ciychy

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem tego ciśnienia fujikowcow na to szkło, przecież to zupełna ciemnica ! W lesie nawet w dzień mając 70-200 F2.8 w nikonie czs spadał tak że ISO szkło w górę a tu jest 5.6 !! a z konwerterem 8 lub 11 !!! takie szkło w nikonie kosztowało 1300 zł nowe (tamron) i każdy twierdził że lipa, dziś wychodzi ta sama ciemnica w fuji i wszyscy się na to szkło napalają....Bokeh przy 5.6 jest taki że można spokojnie zgadnąc co stało w tle...no chyba ze ktoś z 2 metrów robi ale raczej mozna zapomnieć o podchodzeniu przyrody na 2m. Niestety fuji do przyrody to średnio...
    Przy 5.6 i ogniskowej 300mm robisz portret i nic z tyłu nie widać.
    5,6 to wcale nie taka ciemna ogniskowa żeby nie można we współczesnych puszkach robić w lesie zdjęć
    Pomijając techniczno obiektywne niuanse, to chyba ten obiektyw jest do kupienia tylko na Marsie
    Fuji

  5. #835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    16-55/2.8 to bardzo dobre szkło. Nie posiadam, ale miałem z nim doczynienia. Szybkie, celne i bardzo ostre. Mz fajne do filmowania. Niestety jest wielkie i kłóci się trochę z założeniami systemu. Ale działa bardzo dobrze i daje bardzo satyswakcionujący obrazek. Jeśli wielkośc Ci nie wadzi, to szkło jest warte rozwarzenia, bo coś szerszego pstrykniesz i portrecik też. Jest szybki i ciychy
    No właśnie słyszałem że 16-55/2.8 jest trochę duży ale nie mam jak to sprawdzić a po fotkach które prezentują ten obiektyw na body to wydaje mi się że nie ma aż takiej tragedii i jeszcze jest to do zaakceptowania jako uniwersalne szkło z dobrymi możliwościami

    Jeszcze nie wiem co z tym obiektywem szerokokątnym... Widziałem w tym wątku oraz w wątku poświęcanym zdjęciom z fuji że Samyang 12mm jest ok ale Laowa 9mm ma większy kąt widzenia... Ale jeszcze na tym forum się nie dokopałem do fotek z tego obiektywu natomiast test tego obiektywu na optyczne.pl strasznie krytykuje fotki robione pod słońce... I przez to mam dylemat
    A co do obiektywu stałoogniskowego z jasną przesłoną to warto brać Viltrox 23mm F1.4? Czy lepiej coś innego? Bo na początek taki zestaw obiektywów powinien mi wystarczyć ale chcę dobrze dobrać obiektywy żeby na początku przygody z body od fujifilm nie być rozczarowany przez zły dobór obiektywów
    Ostatnio edytowane przez Dorlas ; 31-12-2021 o 10:27

  6. #836

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorlas Zobacz posta
    No właśnie słyszałem że 16-55/2.8 jest trochę duży ale nie mam jak to sprawdzić
    https://j.mp/340RJ9G

  7. #837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    ojej naprawdę przy tym body jest wielkie jak 90mm... No trochę szkoda że takie duże jest. Takim razie chyba zrezygnuję z niego i wezmę jakiś obiektyw stałoogniskowy do portretów, ciekawe czy też się nada do zdjęć makro...

    Wcześniej myślałem nad kitem 18-55mm ale to może późniejszym czasie bo skoro mam stabilizację to powinien dobrze się nadać do filmowania - jednak podwójna stabilizacja zawsze da lepszy efekt...

  8. #838

    Domyślnie

    Może pomyśl o tym: https://j.mp/3EGETdh ,
    Mniejszy, tańszy - trochę ciemniejszy.

  9. #839

    Domyślnie

    O Fujifilm aparatach i obiektywach i wiele innych trafnych spostrzeżeń na tej stronie:

    https://zyciepisanegorami.pl/fujifil...non-xf-18-55mm

    Do tego sporo świetnych zdjęć.

  10. #840

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc ale wyniuchałem fajną ofertę

    Aparat bezlusterkowy Fujifilm X-S10 + Viltrox AF 23mm F1.4 STM + Fujinon XC35mm F2.0
    Aparat kupiony jako nowy pod koniec sierpnia tego roku praktycznie w ogóle nie używany. Stan idealny. Oprócz tego co dodaje producent tj.
    Body
    Pasek Fujifilm
    1 x bateria
    Kabel USB - C
    Dodaję gratis dodatki o wartości +/- 300-350zł
    3 baterie 1 x Patona 2 x Newell
    Ładowarka pozwalająca ładować 2 baterie na raz + wtyczka
    1 x Karta Pamięci Sandisk Extreme Pro

    Obiektyw Viltrox kupiony w sierpniu tego roku jako nowy. Użyty kilka razy. Stan idealny.

    Obiektyw Fujinon kupiony jako nowy we wrześniu tego roku użyty 2 razy. Stan idealny.

    Mikrofon Rode videomic micro

    Filtr dyfuzyjny K&F Concept Black Diffusion 1/8 + K&F Concept Black Diffusion 1/2

    Na wszystko posiadam dowody zakupu uprawniające do skorzystania z gwarancji
    za 5600zł więc kupiłem na dobry początek a później będę już sam myślał jaki obiektyw jeszcze mi się przyda
    jak już jakąś fotkę pstryknę to zamieszczę w odpowiednim wątku

Strona 84 z 94 PierwszyPierwszy ... 34748283848586 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •