Close

Strona 65 z 94 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 935
  1. #641

    Domyślnie

    Mam pytanko do użytkowników SAMYANG 12mm F2. Patrząc na skalę na obiektywie przy domkniętej przysłonie jest praktycznie ostro od metra do nieskończoności. Czy rzeczywiście ustawiając F5.6-F8 można w ogóle zapomnieć o ustawianiu ostrości i obiekty odległe będą ostre na tyle, że nie ma sensu kręcić pierścieniem ostrości i szukać najlepszej ostrości ? Tak się zastanawiam nad czymś szerszym, ale warunek musi być małe i kompaktowe. Bez osłony przeciwsłonecznej szkiełko jest dość małe. Czy użytkownicy tego szkła mogliby się wypowiedzieć ?

    thanks from the mountain

  2. #642

    Domyślnie

    Moim zdaniem fajny obiektyw. Ostry od f2 (oczywiście zależy od oczekiwań) dobry kontrast i kolory. Pierścień przysłony z fajnym wyraźnym oporem, przyjemnie się też ostrzy. Spoko minimalna odległość ostrzenia{chyba 20 parę cm)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beatka-pola-golfowe-1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,87 MB
ID:	47601

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Most pontonowy-czajka 2020-3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	7,50 MB
ID:	47602

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jaszczurka-Dąbrowa-25-08-2019.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,50 MB
ID:	47603
    Fuji

  3. #643

    Domyślnie

    Na f/8 jest wszystko ostre. Trzeba tylko uważać, bo łatwo przesunąć pierścień. Wiele zdjęć już tak skopałem. No ale to nie wina obiektywu, tylko operator gapa.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #644
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    Korzystając z obecnej promocji na obiektywy Fujifilm kupiłem XF55-200. Byłem przygotowany na dość często opisywaną wadę polegającą na tym, że tubus obiektywu sam się wysuwa pod własnym ciężarem. I spotkało mnie miłe zaskoczenie, bo w moim egzemplarzu takie zjawisko nie występuje.

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maper Zobacz posta
    Korzystając z obecnej promocji na obiektywy Fujifilm kupiłem XF55-200. Byłem przygotowany na dość często opisywaną wadę polegającą na tym, że tubus obiektywu sam się wysuwa pod własnym ciężarem. I spotkało mnie miłe zaskoczenie, bo w moim egzemplarzu takie zjawisko nie występuje.

    Morze naciska z taką siłą że w okolicach Gdańska jest mniejsza grawitacja Pojedziesz na południe Polski to się wysunie

  6. #646

    Domyślnie

    Apropos Samyanga 12/2 , mam ten obiektyw ale z mocowaniem do Samsunga Nx . W zdjęciach typowo krajobrazowych trudno jest ustawić ostrość tak żeby wszystko w kadrze było ostre . Oczywiście po mocnym domknięciu f8 i wyżej sytuacja się poprawia ale znowu ostrość spada . Fakt że w samsungu tylna soczewka niemal dotyka matrycy . Fuji ma chyba dłuższy rejestr więc może być trochę lepiej . Generalnie do szerszych ujęć wolę samyanga 14/2.8 . Na F 5.6 po przekroczeniu 3 metrów na skali obiektywu mam ostrość w całym kadrze . Kol. niedzielny_pstrykacz , jeśli masz możliwość to pożycz lub kup z możliwością zwrotu . Bo coś czuję że możesz nie być do końca zadowolony ...

  7. #647
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Morze naciska z taką siłą że w okolicach Gdańska jest mniejsza grawitacja Pojedziesz na południe Polski to się wysunie
    Kto wie? Może masz rację? Wpadłem nawet na pomysł, by pojechać przetestować go w Karwasinach, które masz wpisane jako swą lokalizację. I takiej miejscowości w Polsce nie znalazłem.

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maper Zobacz posta
    Kto wie? Może masz rację? Wpadłem nawet na pomysł, by pojechać przetestować go w Karwasinach, które masz wpisane jako swą lokalizację. I takiej miejscowości w Polsce nie znalazłem.
    Miejscowość jest tak mała że mapy jej nie odnajdują
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 30-01-2021 o 17:04

  9. #649
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Miejscowość jest tak mała że mapy jej nie odnajdują
    Wygląda na to, że ta nazwa nie jest oficjalna, bo nie znają jej ani wyszukiwarki w przeglądarkach internetowych, ani Wikipedia, ani nawet oficjalny rejestr miejscowości TERYT.

  10. #650

    Domyślnie

    Londyn? Nie ma takiego miasta. Jest Lądek...

    A Karwasiny są po drodze na Budziejowice.

Strona 65 z 94 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Fujifilm X (bezlusterkowce)
    By Marcin Jakubowski in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 22450
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 01:44
  2. [ Przyroda ] Fujifilm
    By rokus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •