Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ehh...
    https://www.youtube.com/watch?v=jSxala4zNRo
    Nie biżuteria, ale jeden ze sposobów fotografowania małego przedmiotu - czy widzisz tam gdzieś malutki namiot bezcieniowy i lampki stołowe?
    No fakt brakuje mi lusterka . ;D

    Żeby w tych youtubach był tylko jeden film to by kłopotu nie było

  2. #22

    Domyślnie

    Daj link do robionych w małym namiocie. Bez żartów i złośliwości, chętnie zobaczę, jak to wychodzi

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Daj link do robionych w małym namiocie. Bez żartów i złośliwości, chętnie zobaczę, jak to wychodzi
    Mi to wszystko jedno czy to będzie namiot czy nie. Rozchodzi się oto czym tu świecić?

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie jest ważne czy pilot jest słaby czy mocny, bo on nie daje ekspozycji. Ważne żeby widzieć jak idą odblaski. No chyba, że fotografujemy w jasnym pokoju, co i tak nie jest wskazane bo utrudnia ocenę oświetlenia jakie daje pilot, nawet silny. W studio powinno być ciemno jak w ... ciemni to wtedy widać jak oświetlą lampy.
    Raczej chodzi o to że tak słabe 50-75W nie pozwalają na ocenienie i kończy się na strzałach na wyczucie, moim zdaniem pilot 150W jest dopiero ok, pasuje też miec regulacje pilota żeby potem ocenić moc błysku.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Raczej chodzi o to że tak słabe 50-75W nie pozwalają na ocenienie i kończy się na strzałach na wyczucie, moim zdaniem pilot 150W jest dopiero ok, pasuje też miec regulacje pilota żeby potem ocenić moc błysku.
    Takie Powerlux VE-300 PLUS mają pilot właśnie 150W

    Ja pierdzielę i w którą stronę tu iść Może jednak kupić 3 powerluxy ? Oto jest pytanie

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chcę troszkę wyprostować kwestie pilota i dlaczego ja osobiście uważam że jest ważny.

    Ja uczyłem się na badziewiu chińskim z pilotem 50W i wiem że to nic nie oferuje odnośnie pomocy przy ustawianiu światła, potem kupiłem już lepsze gdzie miałem regulacje pilota i dużą błysku, taki standard tez chiński ale już z wyższej półki, nadal miałem problem bo co mi da ustawienie odpowiednio jednego reflektora na 80%, a drugiego na 100% jak i tak błysk wymaga ustawienia, wiec wyszedłem z założenia że jak wyczuję przynajmniej na oko że jeśli na pilocie jeden reflektor mam na 80% to pasuje obniżyć tam też błysk, to był strzał w dziesiątkę.
    To pozwoliło mi bawić się światłem i szukać odpowiednich sposobów, teraz spokojnie nie muszę mieć pilota ( światło led ) choć pewnie musiałbym kilka godzin posiedzieć przy czymś konkretniejszym niż pstryki np allegrowe.

    Odblaski to temat większy i trudniejszy ale na początek trzeba ogarnąć żeby wypolerowana bransoletka na zdjęciu nie wygląda jak satynowa, a potem jak likwidować odblaski i to nie w Photoshopie

    Biżuteria to jest bardzo trudny temat, ja to wiem i sam nie podjąłbym się takiego zlecenia zwłaszcza w Krakowskich stawkach.

    Nie wiem jakie są ceny lamp studyjnych światła stałego, może to będzie lepsze ?

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chcę troszkę wyprostować kwestie pilota i dlaczego ja osobiście uważam że jest ważny.

    Ja uczyłem się na badziewiu chińskim z pilotem 50W i wiem że to nic nie oferuje odnośnie pomocy przy ustawianiu światła,
    Jakie miałes studio? Mieszkanie, nie zasłonięte okna, może jeszcze białe sciany? Bo jak sie ma słabe piloty to nie mozna ocenić światła przebywając w jasnym pomieszczeniu. Studio jest problemem, nie piloty.

    To faktycznie było jakieś bardziewie, bo w sumie to nie znam lamp co by miały pilota mniej niż 100-150W. Wyjątek - lampy plenerowe, z akku, ale to celowe i ma wtedy sens.
    Pilot 100 W lub więcej i zaciemnione pomieszczenie wystarczy do oceny odblasków w wypolerowanym metalu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To faktycznie było jakieś bardziewie, bo w sumie to nie znam lamp co by miały pilota mniej niż 100-150W.
    Choćby popularne (w swoim czasie), tanie Quantuum PT200/300, halogen 50W. Chyba nawet tu na forum była dyskusja, czy da się zmienić na coś jaśniejszego.

  9. #29

    Domyślnie

    Biżuteria to jest bardzo trudny temat, ja to wiem i sam nie podjąłbym się takiego zlecenia zwłaszcza w Krakowskich stawkach.
    Na szczęście nie zajmuję się foto zawodowo. Tylko czysta przyjemność.

    Nie wiem jakie są ceny lamp studyjnych światła stałego, może to będzie lepsze ?
    Też zadaję sobie to pytanie i odpowiedzieć nie mogę

    To pozwoliło mi bawić się światłem i szukać odpowiednich sposobów, teraz spokojnie nie muszę mieć pilota
    Pilot 100 W lub więcej i zaciemnione pomieszczenie wystarczy do oceny odblasków w wypolerowanym metalu.
    CZyli pilot 150 i zasłonięte okna i można się bawić ?

    Ewentualnie jakieś lampki tego pokroju https://allegro.pl/lampa-studyjna-so...570555769.html i wsadzić tam takie ledy https://allegro.pl/oferta/quadralite...e27-7639706026 ?

    Co o takim rozwiązaniu myślicie? Czy może jednak lepiej te powerluxy ?
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 18-12-2018 o 18:47

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    i wsadzić tam takie ledy
    Nie obraź się, ale chyba szukasz poparcia dla z góry podjętej decyzji, a nie rozwiązania problemu oświetlenia.
    Dwa pytania co do tego LEDa: jak będziesz regulował natężenie światła, jeśli zechcesz mieć dwa źródła i proporcję np. 2:1 (lub po prostu będzie trochę za jasno, jeśli to faktycznie odpowiednik żarówki 750W, to może być jasno), drugie - jak dużą wierność odtwarzania kolorów mają te LEDy?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkła do fotografii teatralnej - fotografia teatralna w ogóle
    By giant in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 12:57
  2. Jak uzyskać taki efekt i tło bizuterii ?
    By kacap1 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 14:00
  3. Taki zestaw na poczatek.
    By wuuju in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 15:42
  4. 35/2 + D3.ma ktos taki zestaw?
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 09:02
  5. ile za taki zestaw
    By sokrates in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •