Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    "Biżuteria" to nie tylko polerowne, błyszczące metale, kiedyś widziałem podobną, gorąca dyskusję, która skończyła się wyjaśnieniem, że chodzi o "biżuterię naturalną" (rzemyki, piórka, matowe, drewniane koraliki, sporadycznie jakiś błyszczący kamień)
    Mimo to mam wrażenie, że podchodzisz do tematu "od końca".
    Nie wiem, czy przeglądałeś jakieś filmy, tutoriale na ten temat. Wiele osób stworzyło coś takiego, i dokładnie wyjaśniają co, jak i dlaczego świeci (lub blokuje światło). Po porównaniu sprzętu na takich przykładach (zapomnij o markach sprzętu, skup się na funkcjach) będziesz miał pewną orientację, co i jak jest wykorzystywane, a wtedy pozostanie Ci wyszukanie ofert i zadanie pytania, czy lampa X o mocy Y jest gorszą czy lepszą propozycją, niż lampa Z, podobnie z akcesoriami. Myślę, że kilka osób z forum zrobiło dobre zdjęcia biżuterii mając lampy biurkowe, taśmę klejącą i coś do odbijania, rozpraszania oraz blokowania światła, bez korzystania z lamp topowych producentów (co nie znaczy "tak samo", ani "tak samo łatwo"), dlatego trudno powiedzieć "kup dwie lampy, dasz radę".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-12-2018 o 13:16 Powód: pos się zdublował

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Osobiście szedłbym w lampy reporterskie, cztery sztuki, nawet takie chińskie po 100zł manualne viltrox/godox/triopo/neewer, .
    Nie polecam, bo bez pilotującego światła nie będzie widział podstawowej rzeczy czyli odblasków. Robienie tego w ciemno i to nie mając doświadczenia to jakieś hardcore.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    "Biżuteria" to nie tylko polerowne, błyszczące metale, kiedyś widziałem podobną, gorąca dyskusję, która skończyła się wyjaśnieniem, że chodzi o "biżuterię naturalną" (rzemyki, piórka, matowe, drewniane koraliki, sporadycznie jakiś błyszczący kamień)
    Fakt. To może niech autor napisze jaką to ma biżuterię.
    Trudno sie robi zdjęcie zwykłej obrączki. Niby zwykły przedmiot ..

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Fakt. To może niech autor napisze jaką to ma biżuterię.
    Trudno sie robi zdjęcie zwykłej obrączki. Niby zwykły przedmiot ..
    Głównie biżuteria ze stali chirurgicznej, sztuczna biżuteria, ślubna biżuteria, trochę koralików też się znajdzie i kilka zegarków

    edit:

    "Nie polecam, bo bez pilotującego światła nie będzie widział podstawowej rzeczy czyli odblasków. Robienie tego w ciemno i to nie mając doświadczenia to jakieś hardcore."

    Dość mocny argument

    "Nie wiem, czy przeglądałeś jakieś filmy, tutoriale na ten temat."
    Cały czas oglądam, ale chcę jak najszybciej zacząć praktykować
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 16-12-2018 o 13:36

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie polecam, bo bez pilotującego światła nie będzie widział podstawowej rzeczy czyli odblasków. Robienie tego w ciemno i to nie mając doświadczenia to jakieś hardcore.
    Zgadza się ale to jest rozwinięcie dyskusji, zwłaszcza że te tanie studyjne chińczyki mają pilota 50-75W halogen co właściwie nic nie da zwłaszcza przy softboksach, więc trzeba iść w konkretne studyjne z mocnym pilotem albo lampy światła stałego też studyjne bo świetlówki nie bierzemy pod uwagę, ledy zazwyczaj za słabe, halogeny budowlane to raczej umiejętności majsterkowania przy tym potrzebne, wiec wybór malutki.

  5. #15

    Domyślnie

    No dobra, jeżeli światło ciągłe będzie dla mnie lepsze do nauki to w takim razie czego szukać? Załóżmy, że mam jedną lampę Bowens StreamLite 330 3 x 30W

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Świetlówka to bardzo kiepski pomysł, teoretycznie na miejsce tych świetlówek można wrzucić led z dobrym CRI, tanio nie będzie ale do pełni szczęścia wtedy brakuje kontroli nad siłą światła, nie widzę takich opraw w sprzedaży, ewentualnie panele led do video, szukać mocnych z regulacją i możliwością zamontowania modyfikatorów, też tanio nie będzie.

    Ja zrobiłem już dość dawno temu lampy oparte na dobrych taśmach led, działa już trzy lata.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Świetlówka to bardzo kiepski pomysł, teoretycznie na miejsce tych świetlówek można wrzucić led z dobrym CRI, tanio nie będzie ale do pełni szczęścia wtedy brakuje kontroli nad siłą światła, nie widzę takich opraw w sprzedaży, ewentualnie panele led do video, szukać mocnych z regulacją i możliwością zamontowania modyfikatorów, też tanio nie będzie.

    Ja zrobiłem już dość dawno temu lampy oparte na dobrych taśmach led, działa już trzy lata.
    To żeś ułatwił

    a może poszukać jakiś namiot bezcieniowy z regulacją led ?

    edit
    chociaż widzę, że same badziewie
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 16-12-2018 o 20:46

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Ehh...
    https://www.youtube.com/watch?v=jSxala4zNRo
    Nie biżuteria, ale jeden ze sposobów fotografowania małego przedmiotu - czy widzisz tam gdzieś malutki namiot bezcieniowy i lampki stołowe?

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zgadza się ale to jest rozwinięcie dyskusji, zwłaszcza że te tanie studyjne chińczyki mają pilota 50-75W halogen co właściwie nic nie da zwłaszcza przy softboksach, więc trzeba iść w konkretne studyjne z mocnym pilotem
    Nie jest ważne czy pilot jest słaby czy mocny, bo on nie daje ekspozycji. Ważne żeby widzieć jak idą odblaski. No chyba, że fotografujemy w jasnym pokoju, co i tak nie jest wskazane bo utrudnia ocenę oświetlenia jakie daje pilot, nawet silny. W studio powinno być ciemno jak w ... ciemni to wtedy widać jak oświetlą lampy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-12-2018 o 02:18

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkła do fotografii teatralnej - fotografia teatralna w ogóle
    By giant in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 12:57
  2. Jak uzyskać taki efekt i tło bizuterii ?
    By kacap1 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 14:00
  3. Taki zestaw na poczatek.
    By wuuju in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 15:42
  4. 35/2 + D3.ma ktos taki zestaw?
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 09:02
  5. ile za taki zestaw
    By sokrates in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •