Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nie"typowa" para - ślub cywilny

    Bardzo proszę o porady i podpowiedzi. Mam dwa tematy do rozpatrzenia.
    Opiszę pokrótce o co chodzi.
    Zostałem poproszony przez znajomą parę o zrobienie zdjęć z ich ślubu cywilnego. Zaznaczam, że jestem amatorem i będzie to moja pierwsza sesja tego typu. Jestem w dość komfortowej sytuacji, bo para zna mój poziom, wie że dla mnie będzie to typowe "praktykowanie" na żywych okazach i nie ma z tym problemu. Oczywiście chciałbym, żeby wyszło jak najlepiej i zrobić im prezent - pamiątkę.

    A teraz na szybko do wspomnianych problemów:

    Nr 1 (NAJPOWAŻNIEJSZY). Przyszły Pan młody jest gabarytowo mniejszy od przyszłek Pani młodej. Nie mówię tu, że Pani młoda jest "przy kości", nie. Jest szczupłą, zdrowo wyglądającą dziewczyną. Niestety problem jest po jego stronie. Jest niższy o ok. 0,5 głowy, chudy i ogólnie mniejszy. Mówię generalnie, gdyż chodzi o całość. Szczuplejsze nogi, ręce, mniejsza głowa, niższy.
    Moje pytanie: jakie ujęcia stosować w takich przypadkach, żeby ukryć w jakiś sposób dysproporcje między nimi.

    Nr 2. Czy są jakieś konkretne punkty, ujęcia, które powinny się znaleźć w takim reportażu?

    P.S. Nr 3. Używanie Speed light'a. Czy na lampę zakładacie jakieś modyfikatory? Tzn. mini softbox, dyfuzor?

    Bardzo proszę o porady w ww. tematach, bo jestem baaardzo początkujący w tej kwestii.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam się więc się wypowiem jako pierwszy, i tylko w sprawie najważniejszego problemu ( nr 1) : ja, będąc na Twoim miejscu, nie próbowałbym zakłamywać rzeczywistości - wykonałbym czysty dokument. Ludzie są ze sobą szczęśliwi skoro formalizują związek. Akceptują się zatem wzajemnie. To jest najważniejsze. Po co poprawiać ich świat?
    .....no chyba że sami o to prosili.....
    Ostatnio edytowane przez nie.Znajomy ; 14-12-2018 o 14:51
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nie.Znajomy Zobacz posta
    Nie znam się więc się wypowiem jako pierwszy, i tylko w sprawie najważniejszego problemu ( nr 1) : ja, będąc na Twoim miejscu, nie próbowałbym zakłamywać rzeczywistości - wykonałbym czysty dokument. Ludzie są ze sobą szczęśliwi skoro formalizują związek. Akceptują się zatem wzajemnie. To jest najważniejsze. Po co poprawiać ich świat?
    .....no chyba że sami o to prosili.....
    Możesz także wykorzystać to jako "atut" i zaarażnować kilka żartobliwych sytuacji (już po oficjalnej ceremonii, np. trakcie sesji "po"), o ile oczywiście PM zechcą
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Możesz także wykorzystać to jako "atut" i zaarażnować kilka żartobliwych sytuacji (już po oficjalnej ceremonii, np. trakcie sesji "po"), o ile oczywiście PM zechcą
    Też opcja. Parę pomysłów bym znalazł.


    Powiedzcie przy okazji, czy macie jakieś doświadvzenia z gadżetami, które wymieniłem w drugim pytaniu?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety nie. Jestem zwykłym pstrykaczem Ja na lampie mam biały dyfuzor,chyba że lampa wyzwalana zdalnie na statywie,to wtedy biała parasolka. Ale z tego,co zwykle widziałem,to fotografowie ślubni mają jedynie dyfuzory. Ale lepiej niech się w tym temacie ktoś kompetentny wypowie
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #6

    Domyślnie

    1. Miałem niedawno parę, gdzie młoda była 2 razy większa od młodego, więc chyba jeszcze trudniejszy temat. No, ale tak jak kolega wyżej napisał, nie ma chyba co zbytnio kombinować, bo może to tylko wyjść na niekorzyść. Czysty dokument, ewentualnie możesz się skupić na trochę większej ilość węższych kadrów, gdzie nie będzie tak widoczna różnica wysokości.
    2. Wkładanie obrączek, ale to chyba oczywiste, ślubowanie (często można przy tym fajne emocje wyłapać), pierwszy pocałunek, zdjęcie grupowe, zdjęcia z rodzicami, zdjęcie ze świadkami też nie zaszkodzi. Chyba taka klasyka. Większość i tak wynika naturalnie z toczenia się ceremonii. Twoja później jedynie w tym ingerencja, aby te wszystkie ustawiane ogarnąć, bo ludzie jednak w większości chcą takie fotki do ramek.
    3. Ja używam lightsphera, ale to tylko na sali do zamrażania ruchu. Normalny dyfuzor też się nada, aczkolwiek jak będziesz miał jasny USC i przyzwoity sprzęt to postawiłbym po prostu na światło zastane. Zawsze to wygląda dużo plastyczniej niż zdjęcia z lampą

    Powodzenia
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym starał się im zaproponować parę żartobliwych zdjęć, skoro są razem to im to nie przeszkadza.

Podobne wątki

  1. Agnieszka i Andrzej - Ślub, wesele + expres "plener" w 15min :)
    By Nick'on in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 11:22
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. Publikacja w Wyborczej: "Spinaj się, to twój ślub"
    By Radek Radziszewski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 14:39
  4. "Para mieszana"
    By Antoni Bednarczyk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 11:30
  5. "młoda para"
    By no.name in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •