Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Na zdjęciu nr pięć jest kamienica przy ul. Wyszyńskiego, dawniej Pałac Wrońskich.
    Z tymi bramami to jest tak, że zdecydowana większość jest zamknięta na głucho ( bardzo mało ludzi już tam mieszka, same knajpy i hotele... ) są takie imprezy jak Sezon Lublin podczas którego jest możliwość zwiedzania podwórek na Starym Mieście. Więcej otwartych bram znajdziesz na ul. Lubartowskiej. Mam trochę bram na zdjęciach będę wrzucał sukcesywnie. Dzięki za odwiedzenie wątku
    Dziękuję za informacje, nie słyszałem o tej imprezie. Ul. Lubartowska to raczej niebezpieczne miejsce wiec tam nie chciałbym się zapuszczać. Co do bram to w nowych odremontowanych kamienicach są domofony, stare kamienice do remontu podczas ostatniej wizyty w Lublinie mają zawieszone kłódki. Lublin ma naprawdę piękne zaułki. Zresztą jeszcze kilka lat temu obdarte kamienice miały zupełnie inny klimat wręcz idealny dla fotografów, malarzy, coraz więcej teraz odnowionych kamienic które takiego uroku nie mają, choć dla większości turystów to własnie te odnowione kamienice robią największe wrażenie. Trudno wręcz wyobrazić sobie jak wyglądałaby ulica Ku Farze gdyby została odnowiona z nawierzchnią z kostki i otaczające mury pokryte równą warstwą tynku.

    Zapisy na Sezon Lublin odbywają się na zasadzie kto pierwszy ten lepszy ? bo skoro chętnych jest sporo to jak to wygląda ?

  2. #22

    Domyślnie

    Zazwyczaj w kwietniu, zaczynają się zapisy na wydarzenia. Bardzo dużo imprez nie wymaga zapisów, ale są też takie na które "musisz" się ( dlaczego w cudzysłów, o tym później ) zapisać: różnego rodzaju zwiedzania, gry takie jak Let me Out, warsztaty fotograficzne, zajęcia sportowe ( spływy, biegi ). Jest ograniczona liczba miejsc i tutaj uwaga, jedna osoba, a właściwie jeden numer telefonu może się zapisać na maksymalnie trzy wydarzenia.
    Są odstępstwa od zapisów, oczywiście nieoficjalne, np. w tym roku na zwiedzanie Starego Cmentarza Żydowskiego ( który na co dzień jest zamknięty ) był limit 20 osób, a przyszło z 50. Przewodnik jednak nie robił problemu i wszyscy skorzystali. Tak samo na warsztaty fotograficzne możesz przyjść, zapisać się na miejscu i podejrzewam ( bo znam tą osobę ) Cię nie wygoni.
    Na pewno na takie imprezy jak np. wschód słońca z Wieży Trynitarskiej, zapis jest konieczny i raczej egzekwowany z uwagi na bardzo ograniczone miejsce na górze, więcej ludzi przyjść nie może, podobnie kajaki lub Let Me Out.
    W 2017 roku tematem przewodnim Sezonu było 700 lat nadania Praw Miejskich Lublinowi, w 2018 - 100 lecie Niepodległości, zaś w 2019 roku będzie to 450 lecie podpisania Unii Polsko-Litewskiej.
    Wszystkie wydarzenia są prowadzone przez przewodników, fotografów, biegaczy więc oprócz możliwości zobaczenia, jest możliwość ciekawego posłuchania. Osobiście jestem tą imprezą bardzo zafascynowany.
    Zapisy i wszelkie informacji m.in. o poprzednich edycjach znajdziesz na stronie: https://sezon.lublin.eu/
    Mam nadzieję do zobaczenia w Lublinie, jak się zapiszesz to daj znać, chętnie spotkam się z Tobą i z innymi, których mam nadzieję zainteresowałem, podczas Sezonu i poopowiadam trochę o Lublinie i pokażę jego zakamarki
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 19-12-2018 o 09:31

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje i będę śledził te wydarzenia, szczególnie interesujące są wejścia tam gdzie na co odzień wejść nie można i oczywiście dam znać jak tylko zapisze się .

  5. #25

    Domyślnie

    Już wcześniej w innym wątku pisałem, że zainspirowałeś mnie swoimi zdjęciami do obejrzenia tych nieoczywistych miejsc. Od soboty będę w Lublinie. Jeśli tylko pogoda i inne okoliczności pozwolą, na pewno wybiorę się w te rejony.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    Już wcześniej w innym wątku pisałem, że zainspirowałeś mnie swoimi zdjęciami do obejrzenia tych nieoczywistych miejsc. Od soboty będę w Lublinie. Jeśli tylko pogoda i inne okoliczności pozwolą, na pewno wybiorę się w te rejony.
    Dziękuje za bardzo miłe słowa i zapraszam do Lublina

  7. #27

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    nikt...nic...ale trudno wrzucam dalej

    19.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2628.JPG
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	233,3 KB
ID:	19157

    20.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2638.JPG
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	307,6 KB
ID:	19158

    21
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2640.JPG
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	230,4 KB
ID:	19159

    22
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2658.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	269,3 KB
ID:	19160

    23
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2663.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	233,6 KB
ID:	19161

  10. #30

    Domyślnie

    Zainspirowany twoimi zdjęciami odwiedziłem kilka prezentowanych tutaj miejsc, zwłaszcza w pierwszej wrzutki. Przy okazji odkryłem kilka innych bardzo interesujących. Zauważyłem też, że niektóre twoje zdjęcia mają już wartość historyczną, ponieważ przedstawione na nich obiekty wyglądają obecnie nieco inaczej - czytaj: zostały odnowione. Z zainteresowaniem oglądam następne sety. Podwórko z 19 kojarzy mi się ze starą kamienicą z ul. Rybnej 10 Może to własnie ten adres? Wszedłem w to podwórko - robi wrażenie. Nie było widać tam żywej duszy, natomiast zza murów było słychać jakieś głosy. Nie ukrywam, że wychodząc stamtąd czułem, że serce bbiije mi szybciej niż zwykle .

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Stare Miasto
    By pes in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 00:24
  2. Stare Miasto Lublin
    By fotoMichal in forum Video/film
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 21:23
  3. [ Krajobraz ] Niedzielny wypad poza miasto
    By shizzerekk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 12:51
  4. [ Architektura ] Stare miasto
    By Nemeth in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2006, 01:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •